Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Styl wielkomiejski - aranżacje

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 26.02.2021, Data aktualizacji: 19.05.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Styl wielkomiejski w mieszkaniu
Styl wielkomiejski coraz bardziej zyskuje na popularności. W nowoczesnych i monochromatycznych wnętrzach można odpocząć od zgiełku codziennego życiu. Stonowana kolorystyka, idealnie dobrane akcesoria i dodatki to nie jedyne wyróżniki wielkomiejskich aranżacji. Jak wprowadzić je do wnętrza? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

To, w jakim stylu urządzisz swoje mieszkanie, zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i upodobań. Każdy z nas decyduje o tym, gdzie czuje się najlepiej, jakie kolory sprawiają, że jest zrelaksowany i wypoczęty, a co zdecydowanie nie powinno znaleźć się w naszym domu.

Część wie, jak powinno wyglądać mieszkanie idealne, a część w dalszym ciągu poszukuje czegoś, co zachwyci i zatrzyma na chwilę.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • czym charakteryzuje się styl wielkomiejski
  • jakie dekoracje wybrać
  • jaką rolę spełniają kolory w mieszkaniu

Przedstawiamy niezwykle elegancki, luksusowy, ale też bardzo zróżnicowany styl wielkomiejski, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwala na bardzo dużą swobodę i trudno zamknąć go w konkretnych ramach.

Styl wielkomiejski - charakterystyka 

Wielkomiejski styl charakteryzują przede wszystkim duże, jasne i otwarte przestrzenie, funkcjonalny minimalizm, nadające charakteru, wyraźne wykończenia i dekoracje oraz nowoczesność aranżacji. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji, które być może pomogą Ci urządzić wnętrze właśnie w ten sposób. Sprawdź, jak wprowadzić ponadczasowy szyk do swojego mieszkania.

Takie aranżacje bardzo lubią przestrzeń, dlatego też są odpowiednie dla tych, którzy posiadają wystarczająco dużą ilość metrów do zagospodarowania. Obecnie bardzo popularne jest łączenie kuchni z salonem lub salonu z przedpokojem. To sprawia wrażenie, że mieszkania wydają się zdecydowane bardziej przestronne. W wielkomiejskich przestrzeniach unika się ścian działowych, które stoją na przeszkodzie ekspozycji okien, balkonu lub tarasu.

Styl wielkomiejski we wnętrzu - aranżacja

Gra kolorów 

Charakteru nadamy wnętrzu za pomocą odpowiedniej gry kolorów. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc biel z odcieniami szarości, w towarzystwie mocnych akcentów kolorystycznych, takich jak nasycony fiolet, pomarańczowy, czerwień czy zieleń. W praktyce często jedna ściana pomalowana jest na wyrazisty kolor, pozostałe zaś pozostają zupełnie neutralne. Choć nie tylko.

Pomieszczenia w tym stylu bardzo lubią kontrasty i nietypowe połączenia. Bardzo dobrze sprawdzają się także rozwiązania industrialne, takie jak surowa cegła, beton czy widoczna instalacja elektryczna oraz metal, szkło i drewno. Jak widać kolorystyka ma tutaj ogromne znaczenie. Dzięki niej można również wyznaczyć strefy funkcyjne, zarówno na ścianach, jak i podłogach.

Naturalne światło

Ogromną rolę w przestrzeniach nawiązujących do wielkich miast odgrywają również okna i naturalne światło, które optycznie powiększają przestrzeń. Chcąc wprowadzić ten styl do swojego domu można postawić na odsłonięte okna lub zastosować lekkie rolety i firany.

Podłoga 

Tego typu przestrzenie łączą w sobie styl industrialny z wielkich miast, dlatego też idealnym wykończeniem podłogi będzie tutaj polerowany beton lub żywiczna posadzka. Można też surowość szarych i betonowych ścian przełamać naturalnym drewnem. Może to być parkiet lub olejowanie deski czy pokryte farbą olejną. Elementy drewniane pojawiają się także w postaci dekoracji i mebli, zwłaszcza w specjalnie postarzanych wersjach.

Bałaganiarzom wstęp wzbroniony

Projekty wykonane w stylu rodem z wielkich miast nie znoszą chaosu, bałaganu czy nieprzemyślanych dodatków, które zagracają przestrzeń. Wbrew temu, że miejsca jest stosunkowo dużo, nie powinno się go na siłę wypełniać. Funkcjonalność i prostota grają tutaj główną rolę. Miłośnicy zbierania bibelotów, niezliczonych pamiątek i dodatków wszelakich nie będą się tu dobrze czuli.

Styl ten często wybierany jest przez mężczyzn, właśnie dlatego, że jest prosty, nowoczesny, elegancki i wyrazisty. Meble wykorzystywane w takich pomieszczeniach też powinny być funkcjonalne i mobilne, najlepiej o prostej formie, pozbawione zdobień. Warto pokusić się o taki dobór, aby mogły spełniać kilka funkcji naraz. Należą do nich bardzo modne meble modułowe. 

Salon w stylu wielkomiejskim

Wykończenia i dekoracje

Fakt, że styl ten lubi funkcjonalność i prostotę, nie oznacza, że powinno się pozostawić wnętrze zupełnie niewykończone. Ciekawy design to również jego cecha charakterystyczna. Pomieszczenia świetnie wyglądają uzupełnione dodatkami nawiązującymi do wielkich miast i światowych metropolii. To w tym stylu spodziewać się można wielu zaskakujących rozwiązań i nieszablonowych wykończeń.

Połączenie drewna z plastikiem, wiekowych zegarów z meblami na wysoki połysk czy też industrialnych lamp. A z tyłu kanapy można umieścić ścienne plany wielkich miast. Ważne, aby wszystko ze sobą odpowiednio współgrało, tworzyło jednolitą całość i miało elegancki, funkcjonalnych charakter. Brak konkretnych cech stylu wielkomiejskiego, poza kilkoma fundamentalnymi zasadami, daje ogromne pole do popisu, a tym samym pozwala na dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb i upodobań.

aranżacja mieszkania z architektem
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023