Tapety termoizolacyjne Klimatec
Data publikacji: 13.11.2012, Data aktualizacji: 20.08.2024
Średnia ocen 4/5 na podstawie 39 głosów
Firma znana głównie ze swojego flagowego produktu, tapety raufaza, posiada w ofercie m.in. całą grupę produktów energooszczędnych p.n. KLIMATEC (okładziny ścienne i płyty izolacyjne), służących do izolacji ścian od wewnątrz. Ściany, przez które ucieka najwięcej ciepła, zostają w ten sposób niejako odseparowane od wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu jak najwięcej ciepła zużywanego do ogrzewania pozostaje wewnątrz. Pomieszczenia nagrzewają się o wiele szybciej i na dłużej zachowują ciepło. Dla przykładu nagrzanie pokoju zabezpieczonego tapetą Klimatec od temperatury 17oC do 21oC zajmuje około 25 minut, podczas gdy bez Klimatec’u trwałoby to ok. 100 minut. Okładzina w dotyku przypomina od spodu filc, z wierzchu jest pokryta 100% flizeliną, czyli mieszanką włókien celulozowych i tekstylnych.
Ale wróćmy do naszego tapetowania. Firma oferuje trzy rodzaje okładzin ściennych różniące się między sobą wymiarami i grubością tapety: KLIMATEC THERMOVLIES, KLIMATEC KV 600 i KLIMATEC BASIC VLIES. W zestawie jest odpowiedni, gotowy do użycia klej dyspersyjny, dostarczany w pojemnikach. Na przygotowaną do tapetowania ścianę nakładamy szpachelką klej na szerokość jednego pasma tapety (0,75 lub 1,0 m), a następnie przykładamy przyciętą wcześniej, suchą tapetę. Pasmo za pasmem wyklejamy tak cały pokój, najlepiej także sufit. Tak nałożoną termoizolacyjną warstwę traktujemy jako bazę, która na stałe będzie chronić ściany przed utratą ciepła. Na tę bazę firma zaleca naklejenie dowolnie wybranej tapety ze 100% flizeliny, którą następnie malujemy. Przy późniejszych remontach możemy wierzchnią tapetę przemalować dowolnymi farbami emulsyjnymi i in., zastosować na niej różne techniki dekoracyjnego kolorowania ścian itp. Na gładką flizelinę można nakleić inną, strukturalną. Firma Erfurt & Sohn ma ich zresztą w ofercie bardzo dużo – wszystkie są białe, przeznaczone do wielokrotnego malowania.
W opisany wyżej sposób niskim nakładem pracy zyskamy pomieszczenie, które będzie się nagrzewało o wiele szybciej, co pozwoli zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć ogrzewanie przed wyjściem z domu. Przyjemniej będzie wracać do takiego mieszkania...
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: