Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jak stolik nocny wybrać do sypialni?

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 20.10.2020, Data aktualizacji: 19.05.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Stolik nocny – jaki wybrać?
Jaki stolik nocny wybrać? Jak samemu zrobić stolik nocny? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Stolik nocny to niepozorny mebel, bez którego nie może się obyć aranżacja sypialni. Kładziemy na nim telefony, biżuterię i wszystkie drobiazgi, które powinny znaleźć w zasięgu ręki. Często kupujemy go przypadkowo, nie dopasowując do wnętrza. Dobrze dobrany stolik nocny doskonale uzupełnia aranżację. To właśnie dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak wybrać stolik do łóżka.

Z tego artykułu dowiesz się m.in. 

  • na co zwrócić uwagę kupując stolik nocny
  • jak własnoręcznie wykonać taki mebel
  • dlaczego warto mieć w sypialni szafkę nocną

Stolik nocny – jak wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego stolika nocnego warto zastanowić się, do czego ma nam służyć. Zwykle umieszczamy na nim lampkę, książki, napoje, budzik czy telefon i chusteczki. Jeśli są to nasze podstawowe zastosowania wystarczy standardowy model z prostym blatem. Sam kolor, kształt, materiał i styl powinien pasować do całego wnętrza. Niektórzy uważają, że najlepiej jak stolik nocny będzie dobrany pod kolor łóżka inni, że szafy. Jednak wszystko zależy od naszego gustu, ponieważ mieszanka faktur i stylów może stworzyć ciekawe eklektyczne wnętrze. Oczywiście łóżko tapicerowane oraz stolik nocny obity tą samą tkaniną to idealny pomysł. Jednak trzeba tutaj uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza.

Najpopularniejszy stolik do łóżka wykonany jest z drewna i płyty. Tutaj znajdziemy zarówno modele tańsze, jak i droższe. Ich największą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, a w razie potrzeby w późniejszym czasie w prosty sposób można je odnowić np. przez pomalowanie na zupełnie inny kolor. Rosnącą popularnością cieszą się stoliki metalowe. Bardzo modny jest też stolik nocny wykonany z lustra. Jest to jednak bardzo wymagający mebel, ponieważ trzeba go często czyścić. Nadaje natomiast elegancji i optycznie powiększa przestrzeń.

Stolik nocny

Jak zrobić stolik nocny?

Stolik nocny możemy stworzyć w bardzo prosty sposób. Ciekawym pomysłem jest np. wykorzystanie starego taboretu czy krzesła. Innym rozwiązaniem może być użycie tacy na postumencie, która wcześniej służyła jako barek domowy lub stolik kawowy. Jest nie tylko funkcjonalna, ale i designersko się prezentuje. Inspiracją mogą być też książki, których nie używamy. Wystarczy je ułożyć i postawić na nich lampkę nocną. Niektórzy wykorzystują również palety, skrzynki czy wiklinowe kosze.

Gdy na stoliku nocnym umieszczamy inne drobiazgi, jak biżuterię, lekarstwa czy inne bibeloty, wówczas sprawdzi się szafka nocna. Pozwala zachować porządek i pochować wszystko co nie powinno leżeć na wierzchu.

Szafka nocna

Szafka nocna ma niebagatelne znaczenie, gdy w sypialni zbieramy mnóstwo bibelotów. Dwa meble ułożone symetrycznie po obu stronach łóżka prezentują się niezwykle stylowo i zawsze są w modzie. Mała szafka nocna nie powinna być wyższa niż 15 cm ponad wysokość materaca. To zdecydowanie ułatwia sięganie po rzeczy. W zależności od tego, ile będziemy w niej przechowywać przedmiotów do wyboru mamy opcje z jedną szufladą lub kilkoma. Są to funkcjonalne meble, które stanowią naszą „prywatną skrytkę”. Pasują przeważnie do każdego wnętrza. Nie sprawdzą się tylko w małych pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Kupując zarówno stolik nocny, jak i szafkę nocną warto postawić na mebel, który będzie nie tylko stanowił ciekawy akcent wnętrza, ale przede wszystkim do niego pasował. Ma tworzyć harmonię sprzyjającą nastrojowi relaksu.

Szafka nocna
wykończenie mieszkania z architektem
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023