Siedziska w domu
Data publikacji: 18.03.2019, Data aktualizacji: 01.09.2022
Średnia ocen 4/5 na podstawie 18 głosów
Czy zdarzają Wam się sytuacje, w których zaproszeni przez Was goście nie mają na czym siedzieć, bo wszystkie możliwe sofy i krzesła zostały zajęte? Siedzenie na podłodze może być fajne, ale czy na pewno wygodne?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jakie siedziska wybrać do mieszkania
- jak wykonać skrzynię z funkcją siedzenia
- do czego (oprócz siedzenia) może służyć taboret
Planując dodatkowe miejsca do siedzenia, warto rozważyć zakup mebli, które są wygodne, zajmują stosunkowo mało przestrzeni, dają się łatwo przesuwać i można je przenosić bez wysiłku. Podpowiemy Wam jakie meble sprawdzają się najlepiej i w co zainwestować, aby zyskać dodatkowe miejsce do siedzenia na co dzień.
Kolorowe poduchy i worki
Na rynku znajdziecie niezliczone wzory poduch i worków, które można wykorzystać do siedzenia na podłodze. Dzięki dużej dostępności i różnorodności produktów możemy tworzyć wiele ciekawych aranżacji. Poduchy i miękkie worki są świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli do siedzenia - świetnie sprawdzą się podczas rodzinnego oglądania filmów oraz kiedy brakuje siedzisk dla gości.
Ciekawym rozwiązaniem jest też bardzo popularna w ostatnich sezonach poducha – sofa w rozmiarze XXL. Taki mebel wykorzystywany może być na wiele sposobów, nie tylko kiedy pojawią się goście. Świetnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku, w którym zanurzycie się z ciekawą książką lub popołudniową herbatą.
Wielkie poduchy i worki mają jednak więcej zastosowań. Poza miejscem do odpoczynku, sprawdzą się również jako miejsce do pracy, wykorzystywane mogą być również do nauki technik relaksacji czy rehabilitacji.
Skrzynie jako miejsce do siedzenia i przechowywania
Nie tylko miękkie poduchy i worki mogą zostać wykorzystane, jeśli wpadną niezapowiedziani goście. Niepozornym meblem, który ma wiele zastosowań, jest drewniana skrzynia. Na co dzień służyć może ona zarówno jako schowek, dzięki któremu zyskacie dodatkowe miejsce do przechowywania oraz siedzisko – do codziennego użytku, jak i awaryjne w razie przyjazdu gości.
Skrzynie można wykonać samemu, wykorzystując różnorodne materiały. Samodzielne przygotowanie skrzyni jest stosunkowo proste i nie powinno nastręczać problemów. Jak wykonać skrzynię krok po kroku? Zachęcamy do zapoznania się z filmem najsłynniejszego stolarza w Polsce.
Zawsze polecamy tego typu prace, ponieważ meble wykonane samodzielnie cieszą oczy podwójnie i dają wiele satysfakcji.
Dla tych z Was, którzy zapędów stolarskich nie mają, rynek przygotował bardzo bogatą ofertę skrzyń. Jeśli na co dzień skrzynia spełniała będzie funkcję schowka, dokupcie dodatkową dekoracyjną poduchę nakładaną na wieko i wykorzystujcie wtedy, kiedy tylko zabraknie Wam dodatkowego miejsca do siedzenia.
Tego typu rozwiązanie sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu, od aranżacji przedpokoju, przez łazienkę, po balkon. Jest to też bardzo dobry pomysł na siedzisko ogrodowo – tarasowe, które nie tylko będzie wygodną alternatywą dla plastikowych krzeseł, ale dodatkowo pomieści mnóstwo przedmiotów potrzebnych m.in. do grillowania.
Pufy i taborety
Największą zaletą puf oraz taboretów jest ich mały gabaryt oraz duża mobilność. Można je dowolnie przestawiać, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie miejsca jest niewiele - w razie potrzeb można je schować pod stolik czy do szafy. Wybór puf oraz taboretów jest olbrzymi - poczynając od kształtów i materiałów, kończąc na wzorach i kolorach. Producenci oferują rozwiązania dla każdego. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się dziergane pufy. Poza funkcją siedziska sprawdzą się świetnie jako podnóżek lub stolik kawowy.
Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ: