Dzielnica Grunwald – co warto wiedzieć?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 20.12.2022, Data aktualizacji: 20.12.2022

13 minut czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Poznańska dzielnica Grunwald
Grunwald to jedna z dzielnic Poznania, której popularność nie słabnie wśród osób poszukujących wymarzonego M na własność. Dlaczego jest chętnie wybieranym i atrakcyjnym miejscem do życia? Co warto wiedzieć o Grunwaldzie? Sprawdź.

Grunwald to jedna z poznańskich dzielnic, która jest stale rozbudowywana. W tej części miasta znajduje się wiele atrakcyjnych osiedli, przemyślana infrastruktura, dużo zieleni, liczne obiekty sportowe i zabytki. Mieszkańcy mają też dostęp do placówek edukacyjnych, medycznych, handlowo-usługowych oraz rozwiniętej komunikacji miejskiej.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • czy na Grunwaldzie można znaleźć ciekawe oferty mieszkaniowe
 • skąd bierze się tak duże zainteresowanie dzielnicą
 • jakie są plusy i minusy tej lokalizacji

Dzielnica Grunwald – informacje ogólne

Grunwald jest miejscem stosunkowo dobrze skomunikowanym ze ścisłym centrum miasta. Od 2011 roku to jedna z 42 jednostek administracyjnych zwanych osiedlami, która dawniej wchodziła w skład 5 dzielnic Poznania. Ze względu na fakt, że podział obowiązujący do 1990 r. Wciąż widnieje w statystykach, w opisie zachowano nomenklaturę ze wcześniejszego podziału administracyjnego miasta. Grunwald został podzielony na następujące jednostki urbanistyczne:

 • Junikowo – usytuowane jest w zachodniej części dzielnicy. Na obszarze grunwaldzkiego osiedla znajduje się US Poznań Grunwald oraz Sąd Rejonowy i przeważa zabudowa domów jednorodzinnych.
 • Górczyn – położony jest również w zachodniej części Grunwaldu. Na terenie osiedla dominuje nowoczesna i modernistyczna zabudowa.
 • Fabianowo-Kotowo – znajduje się na południe od Górczyna. Zabudowa na tym osiedlu jest dość zróżnicowana. Na os. Fabianowo przeważa zabudowa jednorodzinna i bliźniacza, na obszarze Kotowa nie brakuje również budynków wielorodzinnych.
 • Grunwald Północ – na tym terenie mieści się wiele terenów zielonych pomiędzy blokowiskami. Dominuje tu wysoka zabudowa wielorodzinna.
 • Stary Grunwald – można tu znaleźć skwery, obiekty sakralne i muzealne oraz placówki medyczne. Zabudowa mieszkaniowa jest mocno zróżnicowana.
 • Grunwald Południe – stanowi przykład modernistycznego osiedla. Na jego terenie znajduje się Stadion Miejski, malowniczy Park Heweliusza, Obserwatorium Astronomiczne i odremontowane bloki oraz nowoczesne budynki mieszkalne.
 • Święty Łazarz – osiedle usytuowane jest na południowy zachód od centrum. Na jego terenie znajduje się Rynek Łazarski, liczne zabytki oraz przedwojenne budynki.
 • Ławica – funkcjonuje tutaj Port Lotniczy Poznań-Ławica. Na przeważającym obszarze dominuje zabudowa jednorodzinna.
 • Osiedle Kwiatowe – położone jest na zachodnim krańcu miasta. W zabudowie przeważają domy jednorodzinne i szeregowe.
Lasek Marceliński Lasek Marceliński

Położenie dzielnicy na mapie Poznania

Grunwald to jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic, która usytuowana jest w południowo-zachodniej części miasta. Od strony północnej graniczy z Jeżycami, od południowej z Plewiskami, od wschodniej z Łazarzem, a od zachodniej z Ostrorogiem.

Planowany rozwój dzielnicy Grunwald

Na Grunwaldzie postaje coraz więcej inwestycji budowlanych. Potencjał inwestycyjny dzielnicy dostrzegają inwestorzy, którzy budują tutaj kolejne osiedla mieszkaniowe, centra biznesowe oraz punkty usługowe. Nowe inwestycje deweloperskie są zróżnicowane pod względem standardu wykończenia i architektury. Z reguły to kameralne osiedla, które zapewniają dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej.

Niektóre inwestycje są realizowane po pozytywnym zaopiniowaniu przez samych mieszkańców. Pod koniec października 2022 r. zakończyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, tj.: stworzenie strefy workout i toru lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 88, modernizacja placu zabaw na os. Kopernika, ulepszenie infrastruktury rowerowej oraz organizacja zajęć w przedszkolach i szkołach nt. Bezpiecznej jazdy na rowerze. Wyniki będą znane pod koniec listopada 2022 roku.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Na terenie Grunwaldu nie brakuje ciekawych budynków architektonicznych. Jednym z nich jest Kamienica Bolesława Richelieu, która została wpisana do rejestru zabytków. Przy ul. Grunwaldzkiej mieści się również Willa Flora. Na obszarze dzielnicy funkcjonuje wojskowy klub sportowy WKS Grunwald, który posiada 8 sekcji sportowych. W tej części miasta znajduje się wiele miejsc przeznaczonych do rekreacji. Odbywają się liczne koncerty i organizowane są różne wydarzenia sportowe.

 • Palmiarnia Poznańska – mieści się w Parku Wilsona na powierzchni ok. 4900 m kw. Posiada bogate zbiory roślin oraz kolekcje ryb egzotycznych. Na terenie ponad stuletniej palmiarni znajduje się również kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.
 • Willa Flora – zabytkowy obiekt pochodzi z 1872 roku. To najstarszy budynek, jaki zachował się przy ul. Grunwaldzkiej.
 • Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – znajduje się na osiedlu Grunwald Południe. Obecnie jest samodzielnym instytutem Wydziału Fizyki UAM. Placówka organizuje często wycieczki dla grup szkolnych i otwarte wykłady popularnonaukowe.
 • Arena Hala Widowiskowo-Sportowa – ma być zmodernizowana i stać się nowoczesnym obiektem, który pomieści nawet 9 tys. widzów. Tętniąca życiem przestrzeń publiczna nie straci na walorach historycznych.
 • Park Jana Kasprowicza – jeden z największych kompleksów zieleni usytuowany jest na osiedlu Łazarz. Zajmuje powierzchnię ponad 9 ha. Na terenie parku znajduje się, m.in.: hala widowiskowo-sportowa „Arena”, pływalnia, szkółka piłkarska „Poznaniak”, ogród słoneczny czy wybieg dla psów.
Palmiarnia Palmiarnia

Bezpieczeństwo dzielnicy Grunwald

Grunwald zaliczany jest do bezpiecznych rejonów Poznania. Na terenie dzielnicy znajduje się Komenda Miejska Policji. Realizowane są także liczne projekty, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Według policyjnych statystyk dochodzi tu do coraz mniejszej liczby rozbojów. Na niektórych osiedlach nadal zdarzają się incydenty typu zakłócanie ciszy nocnej czy spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. Grunwald zyskuje na zaufaniu mieszkańców.

Oferta dla dzieci – dzielnica Grunwald

Niezwykle popularnym miejscem na mapie dzielnicy jest Park Trampolin Jump Arena. Na terenie placówki znajduje się mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych. Odwiedzający to miejsce mogą skorzystać nie tylko z ciekawie urządzonej przestrzeni do zabawy, ale też zajęć akrobatycznych, kina 9D czy restauracji. Placówka organizuje również przyjęcia urodzinowe, które odbywają się pod okiem animatora. W granicach dzielnicy usytuowane są także integracyjne kluby malucha.

Najmłodsi mieszkańcy chętnie korzystają z lokalnych placów zabaw na Grunwaldzie. Jeden z najatrakcyjniejszych znajduje się w Parku Wilsona, w bezpośrednim sąsiedztwie Palmiarni Poznańskiej. W 2018 roku został doposażony w ciekawe elementy konstrukcyjne, m.in. bujaki i ścieżkę wspinaczkową. Dużą popularnością cieszy się także zmodernizowany plac zabaw na Górczynie, na terenie którego powstały dwa pola do gry w bule, zjeżdżalnia i labirynt z elementami edukacyjnymi.

Komunikacja w dzielnicy Grunwald

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi rejonami Poznania. Na jej terenie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, m.in. droga krajowa E261 oraz trasa europejska E30. Przez obszar dzielnicy przebiega wiele linii tramwajowych i autobusowych. Można stąd wygodnie dotrzeć komunikacją miejską w różne części miasta. Spośród najważniejszych funkcjonujących tu przystanków warto wymienić Górczyn PKM, Junikowo czy os. Kopernika.

komunikacja miejska w Poznaniu

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Czas przejazdu zależny jest od wybranego środka transportu. Dojazd do centrum miasta  samochodem zajmuje średnio 20-25 minut. W godzinach szczytu może się wydłużyć do nawet godziny. Podróż komunikacją miejską z ulicy Grunwaldzkiej do centrum miasta trwa zazwyczaj 40-50 min.

Tramwaje

Do niewątpliwych atutów dzielnicy Grunwald można zaliczyć dogodne połączenia tramwajowe. Większość tramwajów rozpoczyna kurs z pętli Junikowo lub Górczyn PKM. Spośród najważniejszych linii tramwajowych warto wymienić:

 • 5 – (Górczyn PKM – Rynek Łazarski – Unii Lubelskiej);
 • 6 – (Junikowo – Poznań Główny – Miłostowo);
 • 15 – (Junikowo – Rondo Skubiszewskiego – Połabska).

Autobusy

Mieszkańcy Grunwaldu nie mogą też narzekać na komunikację autobusową. Na terenie dzielnicy kursuje wiele autobusów miejskich. Do najważniejszych linii autobusowych zalicza się:

 • 163 – (Górczyn PKM – Stadion Miejski – Rondo Śródka);
 • 164 – (Kacza – Palmiarnia – Puszkina);
 • 169 – (Os. Sobieskiego – Os. Łokietka – Os. Kopernika);
 • 177 – (Junikowo – Ławica – Rondo Kaponiera);
 • 182 – (Górczyn PKM – Uniwersytet Przyrodniczy – Os. Wichrowe Wzgórze);
 • 193 – (Górczyn PKM – Os. Kopernika – Os. Sobieskiego).

Metro

Na terenie Poznania funkcjonuje Poznański Szybki Tramwaj. Nie ma tu żadnej stacji metra.

Dworce/ zajezdnie

Na obszarze dzielnicy Grunwald znajduje się stacja kolejowa Poznań Junikowo, który zapewnia dogodne połączenie z PKP Poznań Główny. Z dworca zlokalizowanego w centrum Poznania przy ul. Dworcowej mieszkańcy mają możliwość odbycia bezpośredniej podróży do wielu polskich miast. Ze stacji Poznań Główny odjeżdżają pociągi dalekobieżne, m.in. do Warszawy, Szczecina czy Wrocławia.

W otoczeniu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. W bliskim sąsiedztwie usytuowany jest dworzec PKS. Na Grunwaldzie funkcjonuje pętla tramwajowa Junikowo, Budziszyńska i Górczyn oraz zajezdnia autobusowa MPK Kacza.

Ścieżki rowerowe

Grunwald stawia na rozwój infrastruktury dla rowerzystów. Na obszarze dzielnicy powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, niektóre są rozbudowywane o brakujące odcinki. Jedna z najważniejszych tras biegnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Po powstaniu nowego odcinka w 2020 roku rowerzyści mogą dojechać z okolic stadionu miejskiego do centrum. Mieszkańcy Grunwaldu mogą również korzystać z licznych wypożyczalni rowerów miejskich oraz samoobsługowych stacji napraw.

ścieżki rowerowe - Grunwald

Korki – gdzie najczęściej występują?

Najbardziej zakorkowane są główne osie komunikacyjne, czyli ul. Grunwaldzka i Grochowska. Z utrudnieniami w godzinach szczytu trzeba się liczyć na drogach prowadzących bezpośrednio do autostrady A2. Zakorkowane są często okoliczne ulice, m.in. Matejki od Focha do Grunwaldzkiej. Późnym popołudniem korki tworzą się najczęściej na Śniadeckich oraz Wojskowej.

Planowane inwestycje drogowe

Jednym z najważniejszych realizowanych projektów w dzielnicy jest budowa wiaduktu nad Grunwaldzką. Nowa inwestycja drogowa ma na celu rozładowanie korków w okolicy, w tym utworzenie bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi. Dzięki niej wzrośnie też rola przystanku kolejowego Poznań Junikowo, przy którym powstanie pętla autobusowa. Budowa węzła przesiadkowego przy Grunwaldzkiej umożliwi połączenie różnych środków transportu. Zakończenie wszystkich prac jest planowane na koniec 2023 roku.

Edukacja w dzielnicy Grunwald

Na terenie dzielnicy usytuowane są renomowane placówki edukacyjne. Na Grunwaldzie funkcjonuje wiele publicznych przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Nie brakuje tu placówek z oddziałami integracyjnymi oraz dwujęzycznymi, które zajmują wysokie miejsce w ogólnopolskim i wojewódzkim rankingu szkół. Szkoły podstawowe i licea ogólnokształcące na Grunwaldzie utrzymują wysoki poziom nauczania od wielu lat.

Żłobki i przedszkola

Na obszarze dzielnicy działa ok. 20 żłobków, w tym 2 publiczne. Na Grunwaldzie znajduje się ponad 20 przedszkoli publicznych i wiele prywatnych. Do najpopularniejszych placówek zalicza się:

 • Żłobek „Królewna Śnieżka”;
 • Żłobek „Czerwony Kapturek”;
 • Przedszkole nr 25 przy ul. Głogowskiej;
 • Przedszkole nr 39 „Leśne Ludki”;
 • Przedszkole nr 40 „Poznańskie Koziołki”;
 • Przedszkole nr 46 przy ul. Księżycowej;
 • Przedszkole nr 47 przy ul. Senatorskiej;
 • Przedszkole nr 51 przy ul. Głogowskiej;
 • Przedszkole nr 70 im. Słoneczna Chatka;
 • Przedszkole nr 100 „Mali Poznaniacy”.
edukacja Grunwald

Szkoły podstawowe

Grunwald posiada bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci w wieku 7-14 lat. Na terenie dzielnicy funkcjonuje ponad 20 szkół podstawowych publicznych. Z dostępnych na Grunwaldzie placówek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym warto wymienić, tj.:

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito;
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Poznań;
 • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu;
 • Szkoła Podstawowa nr 10 im. dr Franciszka Witaszka;
 • Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi;
 • Szkoła Podstawowa nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich;
 • Szkoła Podstawowa nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Józefa Wybickiego;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 103 im. Marii Grzegorzewskiej.

Licea i technika

Na terenie poznańskiego Grunwaldu funkcjonują 3 licea publiczne. Oprócz tego znajduje się 6 techników. Wysokie miejsce w rankingach zajmuje Liceum Ogólnokształcące „Marcinek” oraz II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzewskiej. Pozytywne opinie mają też wymienione szkoły techniczne. Do publicznych placówek dla młodzieży zalicza się:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego;
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej;
 • XI Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich;
 • Technikum Budowlano-Drzewne w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego;
 • Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w ZSE;
 • Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE nr 2;
 • Technikum Ekonomiczno-Handlowe w ZSH;
 • Technikum Gastronomiczne w ZSG im. Karola Libelta;
 • Technikum Geodezyjno-Drogowe w ZSGD.

Uczelnie wyższe

Mieszkania na Grunwaldzie poszukują nie tylko rodziny z dziećmi, ale też studenci. Dzielnica cieszy się coraz większą popularnością wśród żaków, którzy mogą tu wynająć mieszkanie w atrakcyjniejszej cenie niż w centrum miasta. Na terenie Grunwaldu usytuowane są następujące uczelnie:

 • Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza;
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I;
 • Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji.

Rekreacja – dzielnica Grunwald

Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości spędzania wolnego czasu na otwartej przestrzeni. Na Grunwaldzie usytuowane są zarówno liczne skwery miejskie, jak i tereny rekreacyjne. Nie brakuje również atrakcyjnych obiektów sportowych, w tym klubów fitness, boisk wielofunkcyjnych oraz miejsc, gdzie można udoskonalać umiejętność pływania. Mieszkańcy nie narzekają na brak siłowni plenerowych, obszarów należących do Polskiego Związku Działkowców czy kompleksów zieleni miejskiej.

Tereny zielone

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Park Manitiusa, który położony jest u zbiegu ulic Reymonta oraz Grunwaldzkiej. Zajmuje powierzchnię 6 ha i wyróżnia się urokliwymi alejkami czy pomnikiem zwycięstwa. Ozdobę tego miejsca stanowi zabytkowa kaplica i starodrzew. Jednym z wielu atutów Grunwaldu jest Park Wilsona zlokalizowany na os. Święty Łazarz.

Część północna przylega do Palmiarni Poznańskiej i charakteryzuje się geometrycznym układem ścieżek czy roślinności. W południowej znajdują się stawy, sztuczne wzniesienia oraz alpinarium. Fani aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością docenią Lasek Marceliński.

Lasek Marceliński Lasek Marceliński 

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Mieszkańcy Grunwaldu mogą skorzystać z bogatej oferty siłowni i klubów sportowych. Dużym powodzeniem cieszy się m.in. „Olymp Centrum Fitness” przy ul. Smoluchowskiego, "Platinum Fitness Club” przy Przybyszewskiego oraz „Klub Fitness UP” – Poznań Pixel. W tej części miasta znajduje się Hala Widowiskowo-Sportowa „Arena”, basen „Aquapos”, klub „WKS Grunwald” oraz Stadion Miejski. Na terenie Grunwaldu usytuowane są także liczne siłownie plenerowe. Jedna z nich znajduje się w Parku im. Jana Heweliusza, który powstał w 2017 roku. 

Gastronomia i kultura – oferta dzielnicy Grunwald

Na terenie dzielnicy można zjeść smacznie i zdrowo. Na Grunwaldzie znajduje się bogaty wybór lokali gastronomicznych, które oferują dania w przystępnych cenach. W lokalnych restauracjach serwowane są potrawy kuchni międzynarodowej i polskiej. Mieszkańcy Grunwaldu mogą też skorzystać z ciekawej oferty kulturalnej. W tej części miasta organizowane są liczne wydarzenia artystyczne, wystawy czy pokazy filmowe.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Smaczne dania kuchni włoskiej serwuje „Trattoria Donatello”, która położona jest przy ul. Grunwaldzkiej. Można tu skorzystać z oferty na miejscu lub na wynos. Przy jednej z głównych ulic Poznania znajduje się również lokal „Tu.Restaurant”, do którego warto się wybrać na lunch czy romantyczną kolację. Oryginalne dania kuchni polskiej i międzynarodowej oferuje „109 Za Rogiem”. Klimatyczna restauracja przy ul. Ściegiennego organizuje także akustyczne koncerty, wernisaże oraz przyjęcia.

Rozrywka w dzielnicy

Na terenie Grunwaldu funkcjonuje Kino Bułgarska 19, na terenie którego znajdują się kameralne sale oraz dobrze zaopatrzony bufet. Placówka posiada ciekawy repertuar, a z myślą o najmłodszych mieszkańcach realizuje filmowe cykle z najpiękniejszymi bajkami dzieciństwa. Miłośnicy kultury wysokiej mogą skorzystać z ofert Teatru Strefa Ciszy przy ul. Grunwaldzkiej. Na terenie Łazarza usytuowany jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 3. Przy ul. Dmowskiego znajduje się Klub Osiedlowy Krąg, a na os. Grunwald Południe historyczne Muzeum Policji.

Wieża Widokowa Wieża widokowa na Szachtach, Grunwald

Gdzie wybrać się na zakupy?

Oferta handlowo-usługowa na Grunwaldzie jest dość zróżnicowana. Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele supermarketów, hipermarketów oraz sklepów osiedlowych. Mieszkańcy chętnie korzystają z oferty targowiska Rynku Łazarskiego, które zostało zmodernizowane w 2021 roku. Można zaopatrzyć się tutaj w ekologiczne produkty żywnościowe. Na Grunwaldzie znajduje się centrum handlowe Panorama, CH Victor oraz Galeria A2. Oprócz tego usytuowane są liczne salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Zdrowie – dzielnica Grunwald

W tej części Poznania funkcjonuje kilkanaście placówek medycznych. Na Grunwaldzie znajdują się zarówno publiczne, jak i prywatne przychodnie oraz szpitale kliniczne. Mieszkańcy nie narzekają na system opieki zdrowotnej. Na obszarze dzielnicy znajduje się ponad 60 aptek. Niektóre z nich działają w systemie całodobowym.

Jakość powietrza i wody

Poznań przykłada dużą uwagę do dbałości o środowisko. Od wielu lat realizowany jest program Kawka Bis, który ma na celu likwidację tzw. kopciuchów. Jakość powietrza na Grunwaldzie systematycznie się poprawia. Pomimo tego, czasem dochodzi tu do przekroczenia obowiązujących norm PM10 i PM2.5. Podwyższony poziom stężenia zanieczyszczeń warto sprawdzać na airly.org.

Na Grunwaldzie woda kranowa jest dobrej jakości, co potwierdzają liczne badania chemiczne. Nie zawiera szkodliwych substancji, więc można ją pić bez obaw o własne zdrowie.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy Grunwaldu mają dobry dostęp do opieki zdrowotnej. Na terenie dzielnicy znajdują się liczne placówki medyczne. Do najpopularniejszych zalicza się:

 • NZOZ Grunwald przy Kasprzaka;
 • Poradnia Promienista – Zespół Lekarzy Rodzinnych i Przychodnia Specjalistyczna;
 • WSPL SP ZOZ – filia Szylinga;
 • Medica Pro Familia. Przychodnia Medycyny Rodzinnej;
 • Nasze Zdrowie. Poradnia Lekarza Rodzinnego;
 • Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego;
 • Szpital i Ambulatorium PL Certus.

Warto wiedzieć o dzielnicy Grunwald 19

Niewątpliwym plusem lokalizacji jest bliskość terenów rekreacyjnych i zielonych, bogaty wybór lokali gastronomicznych, punktów handlowych czy placówek kultury. Mieszkańcy Grunwaldu mają dostęp do szerokich pasów zieleni, licznych obiektów sportowych, ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów miejskich. Na terenie dzielnicy usytuowane są atrakcyjne budynki oraz luksusowe osiedla deweloperskie. Grunwald jest stale rozbudowywany i usytuowany w bliskiej odległości od poznańskiego lotniska. Z minusów warto wymienić korki, które tworzą się w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: