Nietypowe usługi w inwestycjach mieszkaniowych Premium

Angel Poland Group

Data publikacji: 06.08.2019, Data aktualizacji: 19.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 16 głosów

Nietypowe usługi w inwestycjach mieszkaniowych Premium
Czym są zyskujące na popularności usługi Concierge i czy są już one dostępne na polskim rynku? Czytaj na RynekPierwotny.pl

Rosnące oczekiwania nabywców nieruchomości Premium zmuszają inwestorów do dostosowywania swoich produktów zarówno do potrzeb przyszłych mieszkańców, jak i niezwykle konkurencyjnego rynku. Jak więc inwestorzy radzą sobie z odpowiedzią na mnogość oczekiwań osób zainteresowanych nabyciem własnego apartamentu? 

Dobra lokalizacja i nowoczesny design już nie wystarczą

Zdefiniowanie szeroko rozumianego luksusu w odniesieniu do rynku nieruchomości nie jest proste, bowiem dla każdego posiada on inną wartość i definicję. Postrzegany jest on przez pryzmat różnych produktów i usług oraz stojących za nimi wartości. Dla jednych będzie nim mieszkanie w centrum miasta (tętniącego życiem City), dla innych życie z dala od szumu aglomeracji, bądź posiadanie podziemnego parkingu, basenu, kortu do Squasha, czy dostępnego na wyciągnięcie ręki spa.

Ekologiczne rozwiązania oraz nowoczesne technologie to również za mało

Dobra lokalizacja, nowoczesny design, wystrój wnętrza, jakość wykonania, ekologiczne rozwiązania czy zastosowanie nowoczesnych technologii nie są już wystarczającym wyznacznikiem inwestycji w segmencie Premium. Zwłaszcza jeżeli chodzi o tych najbardziej zamożnych i wymagających klientów. Co prawda nabywcy są w stanie dopłacić za lokal znajdujący się w dogodnej dla nich lokalizacji, czy posiadający nietypowe wyposażenie. Niemniej jednak dla części klientów istotne będą i te wyznaczniki, które w sposób namacalny ułatwią im życie, nie tylko skracając drogę do pracy, ale i pomagając w codziennych obowiązkach jak pranie, sprzątanie czy zaopiekowanie się dziećmi.

Elitarność na miarę XXI wieku – usługi Concierge

Deweloperzy odpowiadając na rosnące oczekiwania i potrzeby nabywców, dla których największą, ale i najbardziej deficytową wartością jest czas, coraz częściej zwracają uwagę na jakościowe usługi Concierge. Ich implementacja stanowi silny wyróżnik na tle konkurencji i mocną kartę przetargową w procesie zakupowym klientów klasy Premium.

Prestiżowe inwestycje oferujące swoim mieszkańcom udogodnienia oraz usługi Concierge można dostrzec już nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również na gruncie polskim. Jest to jednak nadal rozwiązanie bardzo unikatowe. Do apartamentów, które swoim mieszkańcom oferują nie tylko wysokiej klasy lokale mieszkalne, ale również usługi Concierge należą między innymi nowopowstający w samym sercu Krakowa, u podnóży Wawelu – Angel Stradom, czy warszawskie apartamentowce: Cosmopolitan i Złota 44.


Źródło: Materiały prasowe, BBI Development

Komfort codziennych obowiązków

Wspomniane usługi, w tym Concierge, kiedyś dostępne tylko w renomowanych hotelach, obecnie stanowią szereg udogodnień oferowanych mieszkańcom ekskluzywnych inwestycji, zwiększając ich komfort poprzez pomoc w codziennych obowiązkach. Za realizację usług odpowiada dedykowany konsjerż - niegdyś dozorca domów czy odźwierny kamienic, obecnie zaś strażnik najwyższej jakości usług.

Concierge w Krakowie

Polską implementacją usług Concierge w segmencie mieszkaniowym jest między innymi krakowski Angel Stradom. Inwestycja powstaje w samym sercu Krakowa – tuż obok rynku starego miasta oraz od kilku lat modnego Kazimierza. Projekt jest o tyle nietypowy, że w jego skład wejdą dwa obiekty. Zabytkowa, ale do niedawna zniszczona kamienica, sprzed dwustu lat zostanie przekształcona w pięciogwiazdkowy hotel Stradom House należący do grupy Autograph Collection by Marriott. To nie tylko nowoczesna oaza w samym centrum miasta, ale i całodobowy dostęp do usług Premium. W drugim rzędzie budynków od strony ogrodów, powstaną prestiżowe apartamenty. Z rozległych tarasów będzie można obserwować pobliski Wawel oraz urokliwe kamienice Kazimierza.

Naszym celem było stworzenie nie tylko ekskluzywnej rezydencji, ale także miejsca, w którym mieszkańcy poczują wyjątkowy komfort, luksus i swobodę, nieczęsto spotykane w innych miejscach. Udogodnieniem dla właścicieli lokali oraz długoterminowych rezydentów Angel Stradom będzie możliwość skorzystania z elitarnych usług Concierge. W ich skład wejdą między innymi: usługi prania i sprzątania czy 24-godzinna usługa room-service, pozwalająca zamawiać dania z hotelowej restauracji. Nowatorskim rozwiązaniem będzie także możliwość skorzystania z pomocy samego konsjeża, gotowego do wsparcia w codziennych potrzebach mieszkańców. – mówi Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Angel Poland Group – Południe.

Krakowski kompleks Angel Poland Group wyposażony będzie w recepcję z całodobową ochroną oraz monitoringiem, salon czy bezpieczny parking znajdujący się wewnątrz budynku. Udogodnieniem dla mieszkańców i rezydentów będą również znajdujące się na terenie obiektu klub fitness, spa oraz siłownia.

Źródło: Materiały prasowe, Angel Poland

Angel Stradom to nie jedyny kompleks mieszkalny grupy Angel Poland stawiający na usługi Concierge. Udogodnienia tego typu zastosowane zostały również w krakowskim Angel Wawel, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddane zostały przestrzenie wspólne, w tym między innymi sala kinowa, winiarnia, kącik dla dzieci, basen, siłownia, sauna czy cafe bar. Na terenie obiektu organizowane są różnorodne eventy i aktywności, których celem jest rozwój relacji sąsiedzkich: wspólne grille, Dzień Dziecka, zajęcia z nauki pływania dla dzieci czy wspólna joga dla mieszkańców Angel Wawel.

Concierge w Warszawie

W stolicy tą dogodność w swojej ofercie ma Cosmopolitan. Liczący 44 piętra apartamentowiec zapewnia mieszkańcom nie tylko niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na krajobraz stolicy, ale i usługę Cosmopolitan Concierge. Dedykowany serwis może wyręczyć mieszkańców zarówno w codziennych obowiązkach, jak również pomóc w ich niestandardowych potrzebach. Za pośrednictwem usługi mieszkańcy mogą między innymi zarezerwować bilety do kina, zorganizować wyjazd czy zamówić taksówkę.

Światowe standardy w zakresie usług Concierge wprowadzone zostały także w apartamentowcu Złota 44, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało blisko 2 tys. m² powierzchni rekreacyjnej, na której znajduje się między innymi siłownia, basen, pokój zabaw dla dzieci, czy zewnętrzne jacuzzi.

Concierge we Wrocławiu

Rozwiązania Concierge wdrożone zostały także we wrocławskim kompleksie Angel River. Prestiżowa inwestycja Angel Poland Group, zlokalizowana przy ul. Walońskiej wyposażona została w strefę fitness i spa, która umożliwi mieszkańcom zadbanie o kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie dzięki znajdującym się w obiekcie saunom czy jacuzzi. Nie zabrakło również przestrzeni stworzonej z myślą o najmłodszych mieszkańcach obiektu. Pokój zabaw dla dzieci to bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym poczują się jak w domu. Już niebawem pojawi się tam również dedykowana mieszkańcom oferta integracyjno-rekreacyjna.

Źródło: Materiały prasowe, Angel Poland

Mimo że w Polsce poza hotelami, w których oferty ekskluzywnych usług dodatkowych, dostępne są już od pewnego czasu, wciąż niewiele jest obiektów mieszkalnych, w których wdrażane są te rozwiązania. Niemniej jednak widać coraz większe nimi zainteresowanie o czym świadczą pojawiające się kolejne inwestycje stawiające na Concierge.

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: