Zieleń Cytadeli i atrakcje Malty - atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 18.02.2021, Data aktualizacji: 04.03.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Najbardziej atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu
Poznań to bardzo atrakcyjne miasto - nieustannie powstają nowe inwestycje, które idealnie wpisują się w lokalny klimat i cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych nabywców. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Wśród blisko 80 inwestycji deweloperskich w Poznaniu wiele miejsc można wyróżnić za niepowtarzalną architekturę, kameralny charakter, bliskość terenów zielonych lub wygodny dojazd do centrum miasta. Kupujący mają w czym wybierać, a każda dzielnica oferuje zarówno wielopiętrowe bloki, jak i bardziej kameralne inwestycje. Jednak tym, co cechuje najbardziej atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu jest komfort życia w mieście, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, ale można poczuć się jak na peryferiach – korzystać z zieleni i terenów rekreacyjnych. Gdzie szukać takich miejsc w Poznaniu? Sprawdzamy.

Winogrady z dobrą komunikacją

Nowe mieszkania w Poznaniu cieszą się dużą popularnością. Gdzie obecnie najchętniej budują deweloperzy? Winogrady to jedna z najstarszych dzielnic Poznania, ale jednocześnie jedna z najbardziej atrakcyjnych pod względem lokalizacji. W południowej części znajduje się zabudowa jednorodzinna (tzw. Stare Winogrady), a na północy głównie wielorodzinna (tzw. Nowe Winogrady) – pięciokondygnacyjne bloki oraz wieżowce sięgające nawet szesnastu pięter. Tam również powstają nowe osiedla deweloperskie wraz z osiedlową infrastrukturą.

Atrakcyjność Winograd opiera się o dwa czynniki: dobre połączenie z centrum miasta, które zapewnia Poznański Szybki Tramwaj (tzw. Pestka) oraz pobliski największy poznański tren zielony – Park Cytadela, powstały na terenie zrujnowanego po II wojnie światowej Fortu Winiary. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będzie nowa linia tramwajowa na Naramowice, która jest już w budowie i pobiegnie równolegle do trasy PST. Nowa linia jest obecnie największą inwestycją komunikacyjną w Poznaniu, będzie kosztowała 270 mln zł, a przebudowa układu drogowego w tej okolicy – 160 mln zł. Uruchomienie planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Najbardziej atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu

Jednym z osiedli Nowych Winograd jest Osiedle Kosmonautów, a jego kontynuacją osiedle Nowych Kosmonautów, budowane przez Monday Development. Zostało oddane do użytkowanie w trzecim kwartale 2020 roku, więc kupujący mogą oglądać już gotowe mieszkania. Nowych Kosmonautów składa się z trzech budynków, w których znajdują się w sumie 344 lokale o zróżnicowanej powierzchni – zarówno kawalerki, jak i lokale 4-pokojowe. Wszystkie posiadają balkony, loggie lub tarasy z widokiem na panoramę Poznania. Mieszkania na parterze posiadają ogródki.

Balkony lub przestronne tarasy to znak rozpoznawczy innej poznańskiej inwestycji – Tarasy Wilczak na Starych Winogradach, zrealizowanej przez firmę Trico Sp. z o.o. SKA. To zespół dwóch budynków, w których znajdzie się 420 mieszkań – o powierzchni wynoszącej od 24 do 72 m2. Budynki posiadają siedem kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz dwie kondygnacje podziemne. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne - Park Szelągowski, Cytadela, spacerowe brzegi Warty, Plaża Miejska Poznań na Szelągu oraz drogi rowerowe, w tym m.in Wartostrada.

Malta jak zielona wyspa

Nazwa Malta, ustanowiona dla części dzielnicy Stare Miasto, wywodzi się od zakonu rycerskiego tzw. kawalerów maltańskich, którzy w XII wieku otrzymali te tereny od księcia wielkopolskiego Przemysła I. Obecnie południową część Malty zajmuje sztuczne Jezioro Maltańskie (które funkcjonuje jako tor regatowy), a na północy powstało osiedle domów jednorodzinnych. Kolejne inwestycje deweloperskie wyrastają w pobliżu, m.in. na osiedlu Rataje, Łacina czy Chartowo.

Malta - atrakcyjna dzielnica poznańskiego Starego Miasta

MALTA Wołkowyska powstaje na Ratajach. Osiedle jest realizowane w trzech etapach, z których pierwszy – MALTA26, został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obecnie w sprzedaży jest drugi etap osiedla MALTA Wołkowyska oraz trzeci etap osiedla MALTA Wołkowyska. W najnowszym, trzecim etapie powstają 344 mieszkania. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. Deweloper – UWI Inwestycje S.A. – oprócz dobrej lokalizacji, oferuje system automatyki domowej UWI Smart, możliwość montażu klimatyzacji na ostatniej kondygnacji, zielone dachy oraz 2 tys. m2 osiedlowej przestrzeni rekreacyjnej.

Duży wybór lokali na Ratajach zapewnia także Malta Point – pierwsza poznańska inwestycja firmy Nexity Polska Sp. z o.o. Projekt składa się z 98 nowych mieszkań. Budynek posiada sześć kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz jedną kondygnację podziemną. Na uwagę zasługują przestronne balkony i duże okna, a powierzchnia największych mieszkań sięga 104 m2. Tereny wokół Jeziora Maltańskiego to najbardziej atrakcyjny ośrodek rekreacyjny Poznania. Znajduje się tu ośrodek narciarski "Malta Ski", sezonowe sztuczne lodowisko, Termy Maltańskie, ogród zoologiczny "Nowe ZOO", tor saneczkowy, kino letnie, park linowy, a pomiędzy rondem Śródka a Nowym ZOO kursuje Kolejka "Parkowa Maltanka". W pobliżu znajduje się Galeria Malta oraz sieć ścieżek rowerowych wraz z miejską wypożyczalnią rowerów.

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: