Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Rodnicka

Joanna Rodnicka

Porady - Wyposażenie wnętrz - Trendy

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Moskitiera na drzwi

Ile kosztuje moskitiera na drzwi? Jak ją zamontować? Przeczytaj na RynekPierwotny.pl

Moskitiera na drzwi

Ochrona przed insektami, których w sezonie wiosenno – letnim jest zwykle bardzo dużo, to sprawa ważna, nie tylko z uwagi na komfort domowników i brak latających wokół owadów. Zainstalowanie moskitier w oknach i drzwiach, pozwoli nam uchronić siebie i bliskich przez pogryzieniem, często dotkliwym i wywołującym reakcje alergiczne. Przybliżymy Wam dziś moskitiery, które z powodzeniem można wykorzystać na wszelkiego rodzaju drzwiach, zarówno wejściowych, jak i balkonowych.

Moskitiera na drzwi balkonowe

Największą zaletą moskitiery montowanej do drzwi balkonowych, jest możliwość pozostawienia ich otwartych, bez konieczności zwracania uwagi na pojawiające się zewsząd insekty. Posiadając moskitierę zamontowaną na drzwiach, zapomnieć możecie o konieczności gaszenia światła wieczorami, bzyczących intruzach wokół głowy, czy niechcianych gościach siadających na naszych posiłkach. Odpowiednia siatka przeciw owadom, najlepiej o małych oczkach, skutecznie zatrzyma je na zewnątrz. Nic tak dobrze nie ochroni nas przed ciągłym ich pojawianiem się w mieszkaniach, jak właśnie moskitiery. Ich okienne odpowiedniki opisaliśmy szerzej w innym artykule. Warto jednak pamiętać, że prawidłowo zabezpieczone mieszkanie to takie, które posiada moskitiery nie tylko w oknach, ale też zamontowane na drzwiach i wszystkich powierzchniach (np. w przeszkleniach altanek), które otwierane mogą przyczynić się do pojawiania się insektów w naszym domu. Moskitiery na drzwi balkonowe różnią się funkcjonalnością od tych montowanych na oknach standardowych i dachowych. W drzwiach balkonowych, moskitiera nie może być zamontowana na stałe, aby drzwi mogły być swobodnie otwierane, a wyjście na zewnątrz nie stanowiło problemu. Tego typu konstrukcja mocowana jest do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Na drzwiach balkonowych sprawdzą się dobrze różnego rodzaju moskitiery, takie jak ramkowe, montowane na zawiasach lub magnesach, a także kasetowe, czyli rolowane, zarówno pionowe, jak i poziome. Dla drzwi o nietypowych rozmiarach warto rozważyć moskitiery przesuwane, wykonywane na zamówienie.

Źródło: Domondo, https://www.domondo.pl/moskitiery/drzwiowe/moskitiera-magnetyczna-na-drzwi-gotowa

Moskitiera na drzwi wejściowe

Rodzaj moskitiery na drzwi wejściowe zdeterminowany jest indywidualnymi potrzebami. Różnią się one między sobą budową, materiałem z jakiego zostały wykonane oraz sposobem montażu. Ważnym determinantem jest też rodzaj posiadanych przez Was drzwi. Najważniejsze, na co powinniście zwrócić uwagę, to wybór takiego modelu, który pozwoli na ich swobodne otwieranie. Zdecydowanie warto na samym początku odrzucić te opcje, które mogą w jakikolwiek sposób utrudnić wchodzenie i wychodzenie z domu. Warto zainwestować w moskitiery posiadające system zawiasów samozamykających, które sprawią, że zamknie się ona zawsze, nawet jeśli wychodząc o tym zapomnimy. Do wyboru jest wiele wariantów, w tym tradycyjny, otwierany model ramkowy (z futryną lub bez), które są szczelne i łatwe w montażu. Wygodne, niedrogie, ale mniej odporne na owady są modele wiszące z magnesem lub obciążeniem, tekstylne, które zakłada się samemu. Składają się one z kilku części zawieszanych w taki sposób, aby siatki na siebie nachodziły. Tego typu moskitiery znane są nam od wielu lat i wykorzystywane są nadal w wielu domach. Do jej głównych wad należy jednak nieszczelność, wystarczy bowiem podmuch wiatru, aby siatka się poruszała, a tym samym przepuszczała owady. W przypadku drzwi o dużych, zwłaszcza niestandardowych rozmiarach (oraz w przypadku drzwi tarasowych przesuwanych) warto rozważyć moskitiery przesuwane.

Źródło: YouTube, Rolety Żalmal

Moskitiera przesuwana-moskitiera na drzwi przesuwane

Moskitiery przesuwane są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem stosowanym na drzwiach tarasowych, ale także z powodzeniem w przeszkleniach ogrodów zimowych i altanek. Moskitiery przesuwane montowane są na prowadnicach do elewacji budynku lub wnęki okiennej/drzwiowej. To estetyczne, trwałe i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Zasunięta moskitiera, wyposażona w dobrej jakości siatkę to gwarancja 100% szczelności, jak  podają różnorodni producenci. Do zalet tego typu zabezpieczenia należy przede wszystkim łatwy montaż i ewentualny demontaż. Moskitierę zakłada się na szyny, zamontowane od góry i dołu, równolegle wobec siebie. Kiedy ten etap montażu będziemy mieli za sobą, wówczas wystarczy umiejscowić w nich ramę z siatką i sprawdzić, czy moskitiera pozwala się łatwo przesuwać.

Moskitiera rolowana

Moskitiera rolowana sprawdzi się nie tylko w oknach, ale także jako zabezpieczenie drzwi, zarówno wejściowych, jak i balkonowych. Jest ona zdecydowanie droższa niż pozostałe, ale bardzo wygodna i praktyczna. Tego typu moskitiery składają się z kasety, montowanej na zewnątrz (na elewacji lub pod nią, w zależności od rodzaju projektu lub tego, kiedy zakładamy zabezpieczenia – po ukończeniu budowy, często nie ma możliwości ukrycia kaset). Dzięki prowadnicom i mechanizmowi sprężynowemu dają się w łatwy sposób rozwijać, a przytwierdzony do szyny magnes sprawia, że moskitiera nie otwiera się pod wpływem wiatru. Kasety odporne są na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu ten rodzaj zabezpieczenia możemy nazwać całorocznym.

Źródło: moskitiery.org, http://moskitiery.org/drzwi-rolowane/dsc00040/

 

---

Zdjęcie główne: BELUNO, http://beluno.pl/m_drzwiowa.html
 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy