Jak urządzić mieszkanie podróżnika
Średnia ocen 4/5 na podstawie 24 głosów
Mieszkanie zwykle oddaje charakter domowników. Niektórzy nieustannie podróżują, często z pasji bądź pracy związanej z turystyką. Mieszkania podróżników wyróżnia ogromna liczba pamiątek przypominających o przebytych wyprawach. Przeważnie jest również kolorowe i czuje się w nim bliskość natury. W jednej chwili, z różnych pomieszczeń możemy przenieść się do Chin, Grecji czy Indii.
Ale trzeba pamiętać, że mieszkanie podróżników musi być odpowiednio urządzone pod kątem częstych wyjazdów i gromadzonych rzeczy, które nawarstwione w jednym miejscu mogą niestety tworzyć kiczowaty styl. Nie można natomiast powiedzieć o takich wnętrzach, że są nudne.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jak wygląda biblioteczka podróżnika
- jak podróżnicy urządzają kuchnie
- czy osoby, które dużo podróżują trzymają w domu kwiaty
W mieszkaniu podróżnika raczej nie znajdziemy dużej liczby kwiatów, ponieważ mogą one nie przetrwać wojaży właścicieli. Trudno też o obecność zwierząt domowych, choć niektórzy zabierają swoich przyjaciół na wspólne wyjazdy. Na pewno wyróżnia je indywidualność i połączenie ulubionych stylów, które powstały z inspiracji zdobytych podczas licznych podróż. Oryginalne dekoracje często pochodzą z najdalszych zakątków świata jak Azja, Ameryka Południowa czy Afryka.
Podróżna biblioteczka
Obowiązkowym elementem mieszkania podróżnika jest biblioteczka, w której znajdują się wszelkie lektury związane z przebytymi i planowanymi wyjazdami. Taka literatura znajduje się szczególnie u osób, które lubią podróże na własną rękę. Odpowiednio wygospodarowane miejsce w salonie pozwoli gromadzić wspomnienia z malowniczych miejsc. Wiele osób tworzy również albumy z pamiątkowymi zdjęciami czy zbiera pocztówki. Specjalnie przygotowana do tego szafa pozwoli zachować porządek, a później łatwiej wszystko znaleźć.
Ścienne ozdoby
W każdym mieszkaniu znajdziemy ścienne ozdoby, ale w mieszkaniu podróżnika najważniejszą ozdobą będą pamiątkowe zdjęcia krajobrazów, miejsc i poznanych ludzi. Zwykle wieszamy te, które przypominają nam najwspanialsze chwile. Coraz częściej wykorzystuje się również etniczne motywy czy naklejki na ścianę np. w formie mapy świata, na której można zaznaczyć zwiedzone już zakątki. Inspirowani Indiami i Maroko możemy wykorzystać zakupione na lokalnym targu tkaniny, a z Egiptu papirus czy drewniane maski z Afryki.
Jedną ścianę można też w całości pokryć postarzaną mapą świata na tle, której zostaną wyeksponowane pamiątki czy umieścić fototapetę z ulubionego miasta np. Paryża z wieżą Eiffla w tle.
Kuchnia podróżnika
Zwiedzając różne kontynenty podróżnicy na pewno zauważają jedną ważną rzecz jaką jest tradycyjne lokalne jedzenie. Zainspirowani barwami i smakami marokańskiej czy hiszpańskiej kuchni pragną wprowadzić więcej koloru nie tylko do swoich dań. Dlatego też, całe kuchenne wnętrze powinno emanować kolorem. Tutaj można wprowadzić odrobinę szaleństwa np. za pomocą łączenia różnokolorowych kafelków czy przywiezienia tradycyjnych narzędzi do przyrządzania potraw w domu.
Meble podróżnika
W mieszkaniach podróżników często możemy znaleźć kolonialne meble lub inne nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła odwiedzanych regionów. Dobrze zaaranżowane mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza. Najczęściej, wyróżniające styl kolonialny meble to te masywne i mocne, wykonane z ciemnego drewna. Rolę stolików mogą np. pełnić skrzynie bądź skórzane walizki. Niskie stoliki można np. ozdobić kolorowymi narzutami z etnicznymi motywami i wzorami.
Moc dodatków
Główną rolę jak zwykle grają dodatki. W mieszkaniu podróżników nie może zabraknąć charakterystycznych rzeźb, mis, mebli czy tkanin. Na półkach mogą znaleźć się pamiątki takie jak różnego rodzaju figurki, amulety, maski, świeczniki czy kompas. Jeśli wnętrzu chcemy nadać orientalnego charakteru doskonale sprawdzą się tureckie dywany i lampy.
Inspiracje są wszędzie
Osoby zwiedzające świat inspiracje znajdą wszędzie. Ci, którzy natomiast dopiero rozpoczynają swoją przygodę, mogą szukać natchnienia np. w reportażach z mieszkań znanych podróżników. Warto również skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który pomoże nam urządzić się w określonym stylu i zapanować nad ewentualnym chaosem pomysłów i impulsem spowodowanym kolejną wyprawą.
Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: