Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich: Robert Lewandowski inwestuje w nowoczesne osiedle w Lesznowoli pod Warszawą
Średnia ocen 4/5 na podstawie 14 głosów
Nieopodal Warszawy, w Lesznowoli, powstaje osiedle pod egidą Roberta Lewandowskiego — Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich. Inwestycja ma ambicję stać się miastem w mieście, w którym będą rozwijać się młode talenty sportowe.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- kto stoi za inwestycją mieszkaniową w Lesznowoli,
- jak zagospodarowane będzie osiedle,
- dla kogo jest inwestycja Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich.
Niniejszy artykuł stanowi wyjaśnienie specyfiki inwestycji Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich w Lesznowoli realizowanej przez Profbud celach analitycznych oraz dydaktycznych z myślą o Czytelnikach serwisu RynekPierwotny.pl.
Nowe osiedle pod Warszawą na terenach po dawnym przedsiębiorstwie ogrodniczym
Śmiałe plany zagospodarowania terenu w gminie Lesznowola mogły spalić na panewce. Jak można się domyślić, atrakcyjnymi terenami po dawnym przedsiębiorstwie ogrodniczym interesowało się wielu deweloperów, chcących postawić tam inwestycję mieszkaniową. Przez lata jednak uniemożliwiało im to studium zagospodarowania gminy oraz plan zagospodarowania.
Na szczęście tym razem inwestorowi udało się oszukać przeznaczenie — rok temu gmina zapewniła, że zamierza zmienić dokumenty w taki sposób, aby można było na tych terenach zrealizować inwestycję mieszkaniową. Wówczas sprzedano 12-hektarowe działki za bagatela 150 mln zł.
Robert Lewandowski inwestuje w nieruchomości
Najgorętszą informacją towarzyszącą rozpoczęciu budowy inwestycji o charakterze miastotwórczym nie są jednak potencjalne problemy z działką. Otóż szeroko rozniosła się wieść o tym, że partnerem biznesowym nowego osiedla i jednocześnie inwestorem został Robert Lewandowski.
Dzielnica Olszynka w Gdańsku z nową inwestycją opartą na koncepcji miasta-ogrodu Sprawdź również
Gwiazda piłki nożnej bierze czynny udział w planowaniu przestrzeni, zwłaszcza w obszarach dotyczących sportu — czyli rdzenia inwestycji. W ramach tych działań koncentruje się na tworzeniu i wdrażaniu miejsc, które mają służyć sportowemu rozwojowi dzieci, młodzieży, a także całej lokalnej społeczności.
Inwestycja Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich — nowoczesne osiedle pod Warszawą
Wyjątkowe miasteczko powstanie w odległości ok. 2 km od warszawskiego Lasu Kabackiego w bezpośrednim sąsiedztwie Ursynowa, przy ulicy Puławskiej, w gminie Lesznowola. Inwestycję realizuje firma Profbud, a za projekt odpowiedzialna jest pracownia Mąka Sojka Architekci.
Sportowe osiedle pod Warszawą będzie doskonale skomunikowane ze stolicą za pomocą autonomicznych busów — będą one kursować między inwestycją a stacją PKP Warszawa Jeziorki. Stamtąd mieszkańców osiedla od centrum Warszawy będzie już dzielić kilkanaście minut jazdy.
Źródło: materiały prasowe Profbud i Mąka Sojka Architekci
Wizualizacja inwestycji Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich realizowanej przez Profbud została przytoczona w celu zobrazowania najbardziej charakterystycznych elementów przedsięwzięcia, które mogą przełożyć się na komfort życia mieszkańców, a zarazem — wyróżniają projekt na tle konkurencji.
Nazwa osiedla nie wzięła się z przypadku — została nadana z uwagi na wiele odniesień do olimpizmu w gotowym projekcie. Przede wszystkim, miasto podzielono na cztery kwartały, a trzy dzielnice swą nazwę wezmą od miast igrzysk olimpijskich. Czwarta natomiast stanie się centrum sportu.
Pierwszą dzielnicę o nazwie Paryż inwestor zadedykował tegorocznym medalistkom i ich dyscyplinom — Aleksandrze Mirosław, Klaudii Zwolińskiej, Julii Szeremecie i Darii Pikulik. Ta część miasteczka będzie delikatnie nawiązywała do Champs-Élysées, chociażby poprzez ułożenie budynków po obu stronach parku linearnego, pełniącego również funkcję głównej przestrzeni publicznej.
Znajdzie się tam również miejsce na pomnik poświęcony polskim olimpijczykom — Aleja Polskich Mistrzów Olimpijskich, a symbolem ich osiągnięć staną się odbicia dłoni, utrwalone w mosiądzu.
Innym wyrazem uznania dla mistrzów będzie mila olimpijska, czyli droga w kształcie wstęgi, która połączy cztery części inwestycji. Będzie to trasa, na której znajdą się ścieżka edukacyjna, opowiadająca historię olimpijskich sukcesów polskich sportowców, ścieżki biegowe, a także liczne obiekty sportowe. Partnerem tej części miasteczka jest SM WOLA.
Druga z trzech dzielnic otrzymała nazwę pochodzącą od miasta Mediolan. Nie tylko nazwa będzie w pełni włoska, ale również architektura nawiąże do śródziemnomorskiej tradycji.
Tutaj znowu pojawi się mnóstwo sportowych odniesień — tym razem zimowych. Na terenie inwestycji zaplanowano trasę lodową łączącą plan centralny z parkiem.
Źródło: materiały prasowe Profbud i Mąka Sojka Architekci
Wizualizacja inwestycji Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich realizowanej przez Profbud została przytoczona w celu zobrazowania najbardziej charakterystycznych elementów przedsięwzięcia, które mogą przełożyć się na komfort życia mieszkańców, a zarazem — wyróżniają projekt na tle konkurencji.
Ostatnia z dzielnic — Los Angeles będzie miejską przestrzenią, której cechą charakterystyczną będzie m.in. street art i obecność letnich dyscyplin sportowych.
W ramach osiedla dostępna będzie w pełni profesjonalna infrastruktura sportowa — pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, korty tenisowe czy do padla.
Warto dodać, że wspomniane już medalistki olimpijskie — zdobywczynie złotego i srebrnych medali igrzysk w Paryżu otrzymały także klucze do swoich nowych mieszkań.
Nowoczesne miasteczko pod Warszawą — infrastruktura i otoczenie
Oprócz ogromnego wkładu w mieszkaniowy rozwój gminy, Firma Profbud zaproponowała jej władzom udział w kluczowych projektach infrastrukturalnych o łącznej wartości 140 mln złotych.
Grupa, w ramach tej dodatkowej inicjatywy, planuje sfinansować rozbudowę lokalnej szkoły, wybudować drogę łączącą węzeł "Zamienie" z ulicą Puławską, zmodernizować infrastrukturę techniczną oraz stworzyć nowy park. Celem tych inwestycji jest unowocześnienie przestrzeni publicznej oraz podniesienie standardu życia mieszkańców poprzez stworzenie nowoczesnego i zrównoważonego środowiska.
Jaką infrastrukturę oferują nowe osiedla? Sprawdź również
Samo ''miasto'', według zamysłu inwestora i projektantów, ma stać się otwartą przestrzenią, oferującą profesjonalne obiekty sportowe dostępne dla wszystkich chętnych. Projekt zakłada również powstanie licznych instytucji użyteczności publicznej, takich jak żłobki, przedszkola, dom kultury z miejscami aktywności dla młodzieży, placówki medyczne oraz place zabaw.
Dla kogo jest Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich?
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich to nowatorska inwestycja skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób ceniących aktywny tryb życia. Osiedle powstaje z myślą o tych, którzy pragną mieszkać w miejscu oferującym nie tylko komfortowe warunki mieszkaniowe, ale także bogatą infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Dzięki obecności profesjonalnych obiektów sportowych, takich jak pełnowymiarowe boiska, korty tenisowe czy ścieżki biegowe, jest to idealne miejsce dla młodych talentów sportowych oraz ich rodziców, którzy chcą wspierać rozwój pasji swoich dzieci.
Inwestycja przyciągnie również osoby poszukujące społeczności sprzyjającej integracji i wspólnemu spędzaniu czasu. Oprócz tego na terenie osiedla zaplanowano liczne udogodnienia, w tym żłobki, przedszkola, placówki medyczne oraz dom kultury z miejscami aktywności dla młodzieży.
Bliskość Warszawy oraz doskonała komunikacja, m.in. dzięki autonomicznym busom łączącym osiedle ze stacją PKP Warszawa Jeziorki, sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja dla osób pracujących w stolicy, ale ceniących spokojniejsze otoczenie.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich to miejsce dla tych, którzy chcą łączyć życie zawodowe z pasją do sportu i aktywności na świeżym powietrzu, jednocześnie zapewniając swoim rodzinom wysoką jakość życia w nowoczesnym i zrównoważonym środowisku.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich: podsumowanie
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich to przede wszystkim innowacyjna koncepcja łącząca komfort mieszkania z pasją do sportu. Niezwykle ważnym aspektem są tu wartości olimpijskie wyniesione wprost ze sportowych aren — szacunek i doskonalenie.
Dzięki zaangażowaniu Roberta Lewandowskiego i firmy Profbud Lesznowola zyska bezpieczną przestrzeń, w której dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje talenty i pasje oraz miejsce sprzyjające integracji społecznej.
Ta ambitna inwestycja ma szansę stać się wzorem dla przyszłych projektów, podnosząc standard życia mieszkańców i wzbogacając całą okolicę o unikalne możliwości edukacyjne i rekreacyjne.
Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ: