Krakowski Prądnik Biały – dzielnica z potencjałem w atrakcyjnej lokalizacji

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 04.11.2022, Data aktualizacji: 08.12.2022

12 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 24 głosów

Krakowski Prądnik Biały - co warto wiedzieć o tej dzielnicy?
Prądnik Biały to jedna z dzielnic Krakowa, która cieszy się sporym powodzeniem wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania. Dlaczego z roku na rok zyskuje na popularności? Co warto wiedzieć o dzielnicy? Sprawdź.

Prądnik Biały należy do systematycznie rozwijających się dzielnic Krakowa, cieszących się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i inwestorów. Dawniej stanowiła sypialnię miasta, obecnie jest zaliczana do najnowocześniejszych rejonów w stolicy Małopolski.

Dynamicznie rozwijająca się dzielnica Krakowa zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej, ciekawej oferty kulturalnej, doskonałej opieki medycznej oraz terenów zielonych i rekreacyjnych.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego warto tu zamieszkać
 • jak się żyje na Prądniku Białym
 • kto chętnie zamieszkuje w tej lokalizacji

Prądnik Biały – informacje ogólne

Prądnik Biały to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która jest świetnie skomunikowana ze ścisłym centrum oraz pozostałymi częściami stolicy Małopolski. Dawniej na jej terenie znajdowały się głównie wsie o charakterze rolniczym, które zostały włączone w granice miasta w 1941 roku. W skład dzielnicy IV Prądnik Biały wchodzą w całości lub częściowo następujące jednostki administracyjne:

 • Górka Narodowa;
 • Bronowice Wielkie;
 • Prądnik Biały;
 • Witkowice;
 • Tonie;
 • Osiedle Krowodrza Górka;
 • Azory;
 • Osiedle Gotyk;
 • Żabiniec.

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Prądnik Biały to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Krakowa, która zapewnia dogodne połączenia komunikacyjne z resztą miasta. Graniczy z miejscowościami, takimi jak: Zielonki, Modlnica oraz Pękowice. Sąsiaduje z dzielnicą III (Prądnik Czerwony), V (Krowodrza) oraz VI (Bronowice). Prądnik Biały zajmuje powierzchnię 2341,87 ha. Na terenie dzielnicy zamieszkuje 71 788 osób (stan na dzień 31.12.2021 roku). Zagęszczenie ludności w tej części Krakowa wynosi  3 039 os./ km kw.

Oferty nieruchomości na Prądniku Białym

Górka Narodowa, Prądnik BiałyGórka Narodowa, Prądnik Biały 

Planowany rozwój dzielnicy

Prądnik Biały rozwija się prężnie na wielu płaszczyznach. Na terenie dzielnicy powstaje sporo nowych osiedli mieszkaniowych zapewniających mieszkańcom dostęp do wielu udogodnień (m.in. podziemnych miejsc parkingowych, przestronnych wind dostosowanych do osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie).

Na Prądniku Białym ruszyło wiele oczekiwanych inwestycji komunikacyjnych. Do najważniejszych zalicza się budowę Krakowskiego Szybkiego tramwaju z pętli Krowodrza Górka, który uzupełni połączenia autobusowe, zwiększy komfort podróżowania  i ograniczy negatywny wpływ transportu na środowisko.

Na najbliższe lata zostały zaplanowane inicjatywy związane z utworzeniem kilku nowych parków. Priorytetem są inwestycje w zieleń oraz zagospodarowanie terenów dzikich. W pierwszej kolejności ma powstać Park Rzeczny Białucha wzdłuż ulicy Opolskiej. Prawdopodobnie zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców w 2023 roku. Drugim ważnym przedsięwzięciem jest utworzenie ponad 20-hektarowego parku leśnego wokół fortu w Toniach.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Prądnik Biały to przyjazna mieszkańcom dzielnica, która sprzyja odpoczynkowi z dala od zgiełku miasta. Bez wątpienia spodoba się osobom poszukującym ciszy oraz spokoju, atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej. W tej części Krakowa znajduje się niewielka liczba pubów, ale nie brakuje atrakcji i udogodnień niezbędnych do wygodnego życia.

 • Dworek Białoprądnicki – w zabytkowym budynku mieści się centrum kultury prowadzące działalność kulturalno-edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obiekt ten położony jest w otoczeniu Parku im. Tadeusza Kościuszki, przez który przepływa rzeka Białucha. Centrum Kultury Dworek Prądnicki organizuje różnorodne zajęcia z zakresu tańca, muzyki, plastyki, sportu czy teatru oraz festiwale i koncerty.
 • Centrum Edukacji Gleboznawczej – Muzeum Gleb jest miejscem, które służy edukacji w zakresie gleboznawstwa. Placówka prowadzi zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz organizuje konferencje, wystawy oraz zwiedzanie.
 • Park im. Tadeusza Kościuszki – ograniczony jest ulicami, tj.: Górnickiego, Białoprądnicka, Papiernicza oraz Mackiewicza. Na jego terenie znajduje się wiele alejek położonych wśród starych drzew, ścieżek dla małych cyklistów i dostosowanych do osób niepełnosprawnych. Oprócz tego usytuowany jest ogrodzony plac zabaw z mostkami, huśtawkami, karuzelami, zjeżdżalniami oraz ściankami wspinaczkowymi. W sezonie działa też restauracja z dużym ogródkiem i altaną na zewnątrz.
 • Plac Imbramowski – jest jednym z największych targowisk w dzielnicy Prądnik Biały. Można tu kupić świeże warzywa i owoce, kwiaty, zdrową żywność, ubrania, kosmetyki, artykuły papiernicze oraz przemysłowe. Miejsce to wpisało się na stałe w tradycję miasta.
Dworek BiałoprądnickiDworek Białoprądnicki

Bezpieczeństwo dzielnicy

Prądnik Biały nie jest zaliczany do najbezpieczniejszych rejonów Krakowa. Warto jednak podkreślić, że przestępczość w tej dzielnicy sukcesywnie spada. Szczególną ostrożność należy zachować na lokalnych targowiskach oraz niektórych osiedlach mieszkaniowych. Najczęściej odnotowywane są tutaj kradzieże i próby włamań do mieszkań.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Prądnika Białego czuwają policjanci z Komendy Powiatowej Policji przy ul. Łokietka. Na terenie dzielnicy znajduje się także Straż Miejska Oddział Krowodrza oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5.

Oferta dla dzieci

Na Prądniku Białym funkcjonuje wiele klubów malucha. Misją wspomnianych placówek jest edukacja dzieci poprzez zabawę. Większość z nich prowadzi zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, logopedii czy rytmiki. Najmłodsi mieszkańcy mogą też skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

W tym miejscu organizowane są nie tylko ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale też dla osób dorosłych. Z oferty mogą skorzystać maluchy wraz z rodzicami.

Na terenie dzielnicy mieści się ok. 20 ogródków jordanowskich. W pełni wyposażone place zabaw dla dzieci znajdują się między innymi w Parku Krowoderskim, Parku Leśnym Witkowice czy Parku St. Wyspiańskiego. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza Smoczy Skwer przy ulicy Krowoderskich Zuchów oraz mini plac zabaw Leśna Kryjówka na granicy Krakowa z Zielonkami.

Komunikacja na Prądniku Białym

Przez dzielnicę przebiega wiele linii autobusowych oraz tramwajowych. Mieszkańcy mogą dotrzeć w pozostałe części miasta komunikacją miejską organizowaną przez MPK S.A. Na terenie Prądnika Białego kursuje 5 linii tramwajowych oraz ponad 20 autobusowych.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Na podróż komunikacją miejską przy przeciętnym ruchu na drodze trzeba przeznaczyć 30-40 minut. Przejazd samochodem poza godzinami szczytu zajmuje średnio 15-20 min. Dojazd do Starego Miasta w korkach może zająć nawet 60 minut.

Tramwaje

Obecnie trwa budowa ok. 5,5 km linii tramwajowej Krowodrza Górka – Górka Narodowa. W ramach inwestycji mają powstać 23 perony oraz trzy parkingi Park&Ride. Niektóre połączenia tramwajowe na Prądniku Białym są zawieszone lub kursy odbywają się tylko do przystanku Dworzec Towarowy/ Bratysławska.

Mieszkańcy mogą jednak skorzystać z zastępczego autobusu linii 703. Ruch z przebudowanej pętli Krowodrza Górka zostanie prawdopodobnie przywrócony w listopadzie 2022 r.

Spośród najważniejszych linii tramwajowych przebiegających przez Prądnik Biały warto wymienić:

 • 3 – (Krowodrza Górka – Dworzec Towarowy – Bieżanów Nowy/ czasowa zmiana z Bratysławska);
 • 18 – (Czerwone Maki P+R – Wawel – Krowodrza Górka/ czasowo do przystanku Dworzec Towarowy);
 • 50 – (Krowodrza Górka – Rondo Grzegórzeckie – Borek Fałęcki/ tymczasowo z Bratysławska);
krakowskie tramwaje

Autobusy

Na Prądniku Białym istnieje rozbudowana sieć połączeń autobusowych. Ważnym punktem komunikacyjnym jest pętla Prądnik Biały oraz Krowodrza Górka. Do najważniejszych linii autobusowych można zaliczyć:

 • 144 – (Rząka – Makowskiego – Prądnik Biały);
 • 154 – (Prądnik Biały – Nowy Kleparz – Dworzec Główny Zachód);
 • 207 – (Krowodrza Górka – Piaszczysta – Glogera Granica Miasta/ Trojanowice Pętla);
 • 703 (Krowodrza Górka – Bratysławska – Dworzec Główny Zachód);
 • 904 – (Prądnik Biały – Starowiślna – Wieliczka Miasto).

Dworce/ zajezdnie

Najbliższa stacja kolejowa (Kraków Łobzów) znajduje się na terenie dzielnicy Krowodrza. Można stąd dotrzeć, między innymi do dworca PKP Kraków Główny lub przystanku Kraków Lotnisko oraz Wieliczki czy Oświęcimia.

Na Prądniku Białym usytuowane są dwie ważne pętle autobusowe: Krowodrza Górka i Prądnik Biały. Na pierwszej z wymienionych kończą też kurs wszystkie tramwaje przebiegające przez dzielnicę.

Ścieżki rowerowe

Na Prądniku Białym jest wiele atrakcyjnych tras dla rowerów. Niektóre ścieżki rowerowe prowadzą do malowniczych i okolicznych miejscowości. Dużą popularnością cieszy się trasa o długości ponad 40 km, która przebiega przez Prądnik Biały – Węgrzce – Bosutów – Raciborowice – Bieńczyce – Mały Rynek.

Za jedną z najbardziej atrakcyjnych uznawana jest ścieżka rowerowa prowadząca do Tyńca. Istnieje możliwość pokonania trasy wzdłuż wałów Wisły lub jej wydłużenia przez Modlniczkę, Rząskę – Modlniki oraz Chełm, skąd rozciągają się malownicze widoki Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Prądnik Biały - ścieżki rowerowe

Korki – gdzie najczęściej występują?

Najważniejsze węzły komunikacyjne przebiegają wzdłuż granic dzielnicy, czyli tam gdzie znajdują się drogi wylotowe z Krakowa. Najbardziej zatłoczone są główne osie komunikacyjne w godzinach szczytu oraz w piątkowe popołudnia. Do najbardziej korkujących się ulic w dzielnicy zalicza się Opolska i al. 29 Listopada. Problem ten mają rozwiązać nowe inwestycje związane z rozbudową układu drogowego w tej okolicy. Plany inwestycyjne obejmują utworzenie dwóch estakad oraz tunelu drogowego łączącego Prądnik Biały z centrum Krakowa.

Planowane inwestycje drogowe

Na terenie dzielnicy kontynuowane są prace nad budową ponad pięciokilometrowej linii tramwajowej, która prowadzić będzie przez osiedla Krowodrza Górka, Prądnik Biały, ulice Pachońskiego i Bociana do Górki Narodowej. Po zachodniej stronie węzła ma powstać terminal autobusowo-tramwajowy oraz wielopoziomowe parkingi P&R. W ramach nowej inwestycji rozbudowana zostanie ul. Pachońskiego, Siewna oraz Bociana. Planowana jest także budowa tunelu w ciągu ulicy Opolskiej, estakady drogowej i tramwajowej nad doliną Sudoł, mostu na rzece Białucha oraz kładki dla pieszych nad trasą KST.

Edukacja na Prądniku Białym

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym nie zgłaszają problemów ze znalezieniem wolnego miejsca w wybranej placówce samorządowej. Na obszarze dzielnicy znajduje się wiele przedszkoli publicznych. Zapisanie dziecka do szkoły podstawowej nie powinno też sprawiać większych trudności. Na terenie Prądnika Białego usytuowane są tylko 3 licea ogólnokształcące, ale młodzież chętnie korzysta z oferty placówek znajdujących się w sąsiednich dzielnicach.

Żłobki i przedszkola

Na Prądniku Białym funkcjonuje ponad 30 placówek publicznych dla dzieci w wieku 3-6 lat. Na terenie dzielnicy usytuowane są 3 żłobki i ponad 20 przedszkoli publicznych. Oprócz tego znajduje się ok. 20 placówek prywatnych.

Na terenie Prądnika Białego znajduje się:

 • Żłobek Samorządowy nr 21 przy ulicy Lekarskiej;
 • Samorządowy Żłobek nr 24 przy u. Opolskiej;
 • Żłobek Samorządowy nr 25 przy ulicy Ehrenberga.

Spośród popularnych placówek państwowych warto wymienić:

 • Przedszkole Publiczne Baby Garden przy ul. Białoprądnickiej;
 • Przedszkole Publiczne „Bajkowy Świat” przy al. 29 Listopada;
 • Przedszkole Publiczne „Motylek” przy ulicy Bociana;
 • Przedszkole Publiczne „Krakusek” przy ul. Turystycznej;
 • Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Domek” przy ulicy Legnickiej;
 • Publiczne Przedszkole Kraina w Krakowie przy ul. Felińskiego;
 • Publiczne Przedszkole „Mały Newtonek” przy ul. ks. Siemaszki.

Szkoły podstawowe

Na Prądniku Białym funkcjonuje łącznie 16 placówek edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-14 lat. Można tu znaleźć zarówno państwowe, jak i prywatne szkoły podstawowe. Do wyboru są następujące placówki publiczne:

 • Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 113 im. Leopolda Węgrzynowicza;
 • Szkoła Podstawowa nr 119 im. Janiny Porazińskiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Krakowie;
 • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Władysława Jagiełły;
 • Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Kościuszki;
 • Szkoła Podstawowa nr 67 im. Władysława Łokietka;
 • Szkoła Podstawowa nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego.

Oprócz tego rozmieszczone są szkoły podstawowe z oddziałami integracyjnymi i dwujęzycznymi, specjalne, katolickie oraz Fundacji Sternik.

Licea i technika

Na Prądniku Białym funkcjonują 3 szkoły średnie. Na terenie dzielnicy położone są 3 licea ogólnokształcące: 1 publiczne, 1 niepubliczne i 1 prywatne z oddziałami dwujęzycznymi. Młodzież może kontynuować naukę w następujących placówkach:

 • XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernia przy ul. Chełmońskiego;
 • Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Sternik – Kraków;
 • Prywatne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich.
Prądnik Biały - edukacja

Uczelnie wyższe

Na terenie Prądnika Białego usytuowana jest Małopolska Wyższa Szkoła, która istnieje od ponad 15 lat. Nowoczesna uczelnia niepubliczna prowadzi nabór na kierunki, takie jak kosmetologia czy dietetyka. Absolwenci szkół wyższych mogą zapisać się na studia podyplomowe z zakresu psychodietetyka oraz nowoczesna kosmetologia.

Ze względu na bliskość renomowanych uczelni wyższych, Prądnik Biały cieszy się dużą popularnością wśród studentów. W niewielkiej odległości od granic dzielnicy znajduje się:

 • Uniwersytet Jagielloński;
 • Politechnika Krakowska;
 • Akademia Muzyczna;
 • AGH;
 • Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania.

Rekreacja na Prądniku Białym

Na terenie dzielnicy nie sposób się nudzić. Do dyspozycji mieszkańców Prądnika Białego pozostaje kilka parków i liczne tereny rekreacyjne. Planowane jest także zagospodarowanie bulwarów Białuchy oraz stworzenie kolejnych pasów zieleni. Na Prądniku Białym nie brakuje siłowni plenerowych i stacjonarnych oraz klubów fitness. Zlokalizowane są również pola campingowe, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. 

Tereny zielone

Na Prądniku Białym znajduje się wiele atrakcyjnych kompleksów zieleni. Usytuowany jest Park Leśny Witkowice o powierzchni 15,8 ha, na terenie którego mieszczą się liczne szlaki pieszo-rowerowe i turystyczne (m.in. Twierdzy Kraków). Na jego obrzeżach znajduje się nowy plac zabaw z torem przeszkód, małpim gajem, zjeżdżalniami oraz huśtawkami.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku chętnie korzystają z Parku Krowoderskiego, rozciągającego się na ponad 8 ha. W tym miejscu zorganizowano nowoczesny kompleks sportowy (m.in. boiska do piłki nożnej, górka saneczkarska, siłownia plenerowa, plac zabaw, wybieg dla psów).

Mieszkańcy mogą wybrać się na spacer do Parku im. Tadeusza Kościuszki, Parku im. Stanisława Wyspiańskiego lub Parku Kleparskiego, gdzie zachował się Fort Kleparz. W przyszłym roku powstanie tu kolejny malowniczy obszar o charakterze półdzikim (Park Rzeczny Białucha). Tereny zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Opolskiej będą doposażone w elementy małej architektury.

ROD, Pasternik, Prądnik BiałyROD, Pasternik, Prądnik Biały

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Prądnik Biały znajduje się w bliskiej odległości od Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego, który słynie z niezwykłych walorów krajobrazowych, kulturowych i przyrodniczych. Jeden z największych kompleksów leśnych zajmuje powierzchnię 15 154 ha. Teren wchodzący w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych przyciąga zwłaszcza rowerzystów oraz biegaczy. Na terenie Prądnika usytuowane są kluby fitness znanej sieci Fitness Platinum czy MagicFit, jak również mniejsze osiedlowe siłownie. Prawdopodobnie zostanie też zmodernizowany basen odkryty, przy którym powstanie nowoczesny kompleks sportowy.

Gastronomia i kultura

Znalezienie dobrej restauracji na Prądniku Białym nie jest trudnym zadaniem. Na terenie dzielnicy usytuowane są liczne punkty gastronomiczne i restauracje serwujące różnorodne potrawy kuchni polskiej, włoskiej, orientalnej czy austriackiej. Mieszkańcy mogą też skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. Na terenie dzielnicy organizowane są koncerty, festiwale, warsztaty, animacje dla dzieci.

Prądnik Biały - gastronomia

Gdzie zjeść w dzielnicy?

W sercu Białego Prądnika znajduje się Restauracja Dworek, która specjalizuje się w kuchni polskiej i włoskiej. Lokal ten mieści się w piwnicach Dworku Prądnickiego. Latem odbywają się tu koncerty oraz organizowane są seanse filmowe „pod chmurką”.

Szeroki wybór dań kuchni włoskiej można znaleźć w Trattoria Amici przy ulicy Konecznego. Znana ze smacznych potraw oraz klimatu orientu jest restauracja Chiński Pałac. Lokal działa już od trzech pokoleń i zlokalizowana jest przy ulicy Mackiewicza w Krakowie.

Rozrywka w dzielnicy

Kulturalne życie Prądnika Białego skupia się wokół Dworku Prądnickiego, który funkcjonuje od ponad 40 lat. Przestrzeń ta jest otwarta zarówno na potrzeby dzieci, jak i rodziców. Nieustannie tętni życiem oraz słynie z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej czy rozrywkowej. Przy Dworku Prądnickim funkcjonuje letnie kino plenerowe. Repertuar seansów jest aktualizowany na stronie placówki. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka pubów, ale nie ma żadnych klubów nocnych. Usytuowane są także 4 filie biblioteki miejskiej.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Na Prądniku Białym znajduje się całkiem sporo punktów handlowo-usługowych. W pobliżu osiedli mieszkaniowych znajdują liczne sklepy i dyskonty. Od wielu lat działają tutaj studia fryzur oraz salony kosmetyczne. Przy ulicy Grażyny usytuowane jest Centrum Handlowe Atut. Mieszkańcy mogą też wybrać się na większe zakupy do Galerii Bronowice, Makro, IKEI, Obi czy Castoramy. Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się targowisko Plac Imbramowski, które rozmieszczone jest na powierzchni 21 tys. metrów kwadratowych.

Zdrowie na Prądniku Białym – oferta dzielnicy

Pod względem opieki medycznej mieszkańcy nie mają powodów do narzekań. Na terenie Prądnika Białego znajduje się wiele przychodni specjalistycznych oraz poradni POZ. Usytuowane są także szpitale publiczne oraz prywatne centra medyczne. Na Prądniku Białym funkcjonuje też rozbudowana sieć aptek. Niektóre placówki są czynne całodobowo.

Jakość powietrza i wody

Z problemem smogu zmaga się praktycznie cały Kraków. Do przekroczenia norm PM10 oraz PM2.5 często dochodzi również na Prądniku Białym. Poziom zanieczyszczeń i pyłów warto sprawdzać na bieżąco, na przykład na platformie Airly. Podobnie jak w pozostałych dzielnicach Krakowa, woda z kranu jest dobrej jakości. Według zapewnień przedstawicieli MPWiK, nadaje się do picia nawet bez przegotowania.

Prądnik BiałyROD, Pasternik, Prądnik Biały

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy Prądnika Białego są zadowoleni z opieki medycznej. Nie zgłaszają większych problemów z dostaniem się do lekarza specjalisty. Do najpopularniejszych placówek medycznych na Prądniku Białym można zaliczyć:

 • NZOZ Biały Prądnik przy ul. Bałtyckiej;
 • Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II z poradniami przyszpitalnymi;
 • Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza;
 • Centrum Medyczne LUXMED przy ul. Opolskiej.

Warto wiedzieć o krakowskim Prądniku Białym

Dzielnica jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania zwłaszcza dla osób, które doceniają ciszę i spokój oraz dogodny dojazd do centrum miasta. Dużym atutem tej lokalizacji jest dobrze rozwinięta komunikacja i infrastruktura miejska, doskonała opieka medyczna oraz duża liczba terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy mają też dostęp do ciekawej oferty edukacyjno-kulturalnej. Z minusów lokalizacji warto wymienić niewielki wybór szkół średnich oraz brak klubów nocnych.

 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: