Dodatki w najmodniejszych kolorach tego roku

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 27.02.2019, Data aktualizacji: 01.09.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

Dodatki w najmodniejszych kolorach tego roku
Dodatki i bibeloty w najmodniejszych kolorach - czyli o tym, co nas czeka w 2019 roku.

Stara prawda głosi, iż diabeł tkwi w szczegółach i nie sposób się tym nie zgodzić. Dodatki, mimo iż są dopełnieniem całości, podkreślają charakter wnętrza i decydują o jego ostatecznym charakterze oraz wpływają na sposób jego postrzegania. Każdy sezon niesie ze sobą nowe rozwiązania.

Przedstawimy Wam dziś kilka ciekawych pomysłów na dodatki we wzorach i kolorach, które modne będą w tym roku.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie kolory będą najmodniejsze w tym roku
 • na jakie postawić dodatki
 • czym jest jest Living Coral 

Trendy kolorystyczne przewidywane w 2019 roku

Kolorem roku, wybranym przez Instytut Pantone, został przepiękny Living Coral – połączenie pomarańczu, z różem, ale też niezwykle inspirujący i zachęcający do działania. Jak wiemy z poprzednich sezonów, największy autorytet w przewidywaniu światowych trendów kolorystycznych myli się niezmiernie rzadko. Możemy się zatem spodziewać, że ten wyjątkowy kolor spotykać będziemy w różnorodnych odsłonach i mnóstwo go będzie w dodatkach.

Living Coral w dodatkach sprawi, że pomieszczenie nabierze zarówno energetyzującego, jak i delikatnego charakteru. Kolor ten świetnie współgrał będzie z kolejnymi proponowanymi przez Pantone barwami takimi jak Cappuccino (czyli połączenie beżu i delikatnego brązu), Chocolate (znany nam wszystkim czekoladowy odcień brązu), świetnie się już przyjmujący Flamingo (pomarańczowy odcień, nawiązujący do bardzo popularnych w ostatnim sezonie ptaków obecnych na wielu dodatkach) czy między innymi White Swan (przytulna biel przełamana nutą beżu).

Jak się pewnie domyślacie, przedstawione kolory (choć to oczywiście nie wszystkie) odnajdziemy w tym sezonie nie tylko w motywach ściennych i meblach, ale przede wszystkim w dodatkach i bibelotach. Global Aesthetic Center AkzoNobel, czyli światowy ekspert w dziedzinie doboru barw oraz główny twórca marki Dulux dodaje do puli przepiękny karmelowy odcień, czyli Spiced Honey (połączenie karmelu z delikatną nutą pikanterii).

Sezon ten jak widać przyniesie sporo nowych zestawień i wygląda na to, że długo utrzymujący się trend minimalistyczno – stonowany zostanie za pomocą nowych odcieni mocno przełamany.

Dodatki w modnych kolorach

W jakich dodatkach spodziewać możemy się nowości kolorystycznych? To, co już powoli pojawia się na rynku, to duży wybór tkanin w kolorach prezentowanych przez specjalistów do spraw barw.

Przeglądając gotowe propozycje oraz katalogi, zauważymy, iż zarówno tekstylia (poszewki na poduszki, koce, zasłony), jak i obicia mebli oraz drobne bibeloty, które znamy z odsłon w poprzednich sezonach, zyskały nowy wygląd dzięki modnym w nadchodzących miesiącach kolorach. Jak już podkreśliliśmy, nowy sezon wraz z ciekawymi barwami niesie ze sobą sporo zmian. Kolory widoczne są wszędzie, projektanci odchodzą od nudy na rzecz energetycznego podejścia do aranżacji. Nie każdy odnajdzie w tym siebie, ale jak to często bywa, im więcej obcować będziemy z proponowanymi barwami, tym bardziej staną się one 'nasze'.

Wygląda na to, że w nowych aranżacjach świetnie odnajdą się Ci z Was, w których drzemie uśpiona dusza artysty. Światowe propozycje nawiązują bowiem do obrazów znanych malarzy, tworząc tym samym niezwykle wartościowe aranżacje, zarówno ścienne, jak i za pomocą drobiazgów w odpowiedni sposób dobranych do całości. Pantone i pozostałe światowe instytucje zajmujące się prognozowaniem prawdopodobnie się nie pomylą, jednakże podsumować ich przewidywania mogli będziemy dopiero pod koniec roku.

 
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: