Wiadomości mieszkaniowe

Dodatki w najmodniejszych kolorach tego roku

Dodatki i bibeloty w najmodniejszych kolorach - czyli o tym, co nas czeka w 2019 roku.

Oddaj swój głos!

Średnia ocena 4/5 na
podstawie 3 głosów
Dodatki w najmodniejszych kolorach tego roku

Stara prawda głosi, iż diabeł tkwi w szczegółach i nie sposób się tym nie zgodzić. Dodatki, mimo iż są dopełnieniem całości, podkreślają charakter wnętrza i decydują o jego ostatecznym charakterze oraz wpływają na sposób jego postrzegania. Każdy sezon niesie ze sobą nowe rozwiązania. Przedstawimy Wam dziś kilka ciekawych pomysłów na dodatki we wzorach i kolorach, które modne będą w tym roku.

Trendy kolorystyczne przewidywane w 2019 roku

Kolorem roku, wybranym przez Instytut Pantone, został przepiękny Living Coral – połączenie pomarańczu, z różem, ale też niezwykle inspirujący i zachęcający do działania. Jak wiemy z poprzednich sezonów, największy autorytet w przewidywaniu światowych trendów kolorystycznych myli się niezmiernie rzadko. Możemy się zatem spodziewać, że ten wyjątkowy kolor spotykać będziemy w różnorodnych odsłonach i mnóstwo go będzie w dodatkach.

Living Coral w dodatkach sprawi, że pomieszczenie nabierze zarówno energetyzującego, jak i delikatnego charakteru. Kolor ten świetnie współgrał będzie z kolejnymi proponowanymi przez Pantone barwami takimi jak Cappuccino (czyli połączenie beżu i delikatnego brązu), Chocolate (znany nam wszystkim czekoladowy odcień brązu), świetnie się już przyjmujący Flamingo (pomarańczowy odcień, nawiązujący do bardzo popularnych w ostatnim sezonie ptaków obecnych na wielu dodatkach) czy między innymi White Swan (przytulna biel przełamana nutą beżu).

Jak się pewnie domyślacie, przedstawione kolory (choć to oczywiście nie wszystkie) odnajdziemy w tym sezonie nie tylko w motywach ściennych i meblach, ale przede wszystkim w dodatkach i bibelotach. Global Aesthetic Center AkzoNobel, czyli światowy ekspert w dziedzinie doboru barw oraz główny twórca marki Dulux dodaje do puli przepiękny karmelowy odcień, czyli Spiced Honey (połączenie karmelu z delikatną nutą pikanterii).

Sezon ten jak widać przyniesie sporo nowych zestawień i wygląda na to, że długo utrzymujący się trend minimalistyczno – stonowany zostanie za pomocą nowych odcieni mocno przełamany.

Dodatki w modnych kolorach

W jakich dodatkach spodziewać możemy się nowości kolorystycznych? To, co już powoli pojawia się na rynku, to duży wybór tkanin w kolorach prezentowanych przez specjalistów do spraw barw.

Przeglądając gotowe propozycje oraz katalogi, zauważymy, iż zarówno tekstylia (poszewki na poduszki, koce, zasłony), jak i obicia mebli oraz drobne bibeloty, które znamy z odsłon w poprzednich sezonach, zyskały nowy wygląd dzięki modnym w nadchodzących miesiącach kolorach. Jak już podkreśliliśmy, nowy sezon wraz z ciekawymi barwami niesie ze sobą sporo zmian. Kolory widoczne są wszędzie, projektanci odchodzą od nudy na rzecz energetycznego podejścia do aranżacji. Nie każdy odnajdzie w tym siebie, ale jak to często bywa, im więcej obcować będziemy z proponowanymi barwami, tym bardziej staną się one 'nasze'.

Wygląda na to, że w nowych aranżacjach świetnie odnajdą się Ci z Was, w których drzemie uśpiona dusza artysty. Światowe propozycje nawiązują bowiem do obrazów znanych malarzy, tworząc tym samym niezwykle wartościowe aranżacje, zarówno ścienne, jak i za pomocą drobiazgów w odpowiedni sposób dobranych do całości. Pantone i pozostałe światowe instytucje zajmujące się prognozowaniem prawdopodobnie się nie pomylą, jednakże podsumować ich przewidywania mogli będziemy dopiero pod koniec roku.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Pola oznaczone gwiazdką* są obowiązkowe.

Artykuły powiązane

Nowoczesne kuchnie w zdecydowanych kolorach

Nowoczesne kuchnie w zdecydowanych kolorach

Modne kolory w 2018 roku, czyli prognozy Instytutu Pantone

Modne kolory w 2018 roku, czyli prognozy Instytutu Pantone

Trendy 2017 w kolorystyce, czyli co nas czeka w nowym roku

Trendy 2017 w kolorystyce, czyli co nas czeka w nowym roku