Deweloperze te narzędzia pomogą Ci podczas pracy zdalnej!

Mikołaj Ostrowski
Mikołaj Ostrowski

Data publikacji: 24.03.2020, Data aktualizacji: 01.09.2022

4 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Deweloperze te narzędzia pomogą Ci podczas pracy zdalnej!
Praca zdalna może być przyjemna i efektywna, jeśli wdrożysz odpowiednie narzędzia. Sprawdź jakie!

Sytuacja związana z koronawirusem dość szybko wymusiła na świecie biznesu przystosowanie się do nowych warunków pracy z klientem. Ze względów epidemiologicznych ograniczono kontakty osobiste do minimum, tym samym powodując potrzebę szukania odpowiednich alternatyw kontaktu.

Specjalnie dla klientów portalu RynekPierwotny.pl przygotowaliśmy przewodnik po narzędziach komunikacji, które pomogą pracownikom biur deweloperskich w zdalnym kontakcie z osobami, szukającymi mieszkań.

Poniżej prezentujemy dokładną listę narzędzi, wraz z krótkim opisem, jednak na sam początek przypomnijmy o narzędziach, z których większość z Państwa korzysta.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czym jest Panel Dewelopera
 • z jakich narzędzi korzystać, aby udostępniać pliki czy przesyłać media
 • jakie aplikacje ułatwiają organizację pracy i komunikację ze współpracownikami

Narzędzia Google (G Suite). Pakiet narzędzi wirtualnych Google może Państwu pomóc w bieżącym planowaniu pracy własnej i komunikacji z klientem.

W ramach narzędzi Google macie Państwo do dyspozycji m.in.:

 • Możliwość udostępniania dokumentów, załączników, prezentacji dzięki np. Google Drive, Google Docs, Google Sheets i Google Presentation
 • Możliwość umawiania spotkań oraz telekonferencji przez Google Calendar
 • Z kalendarzem Google Calendar jest również zintegrowany Google Hangouts, który pozwala na prowadzenie wspólnych telekonferencji. Wystarczy tylko wysłać zaproszenie na spotkanie osobie, aby je zaakceptowała, a potem jednym kliknięciem włączyć tele- lub wideokonferencję.
 • Możliwość planowania zadań przez Google Keep

Wszystkie te narzędzia są darmowe i dostępne dla osób posiadających konto Google (zakładane na swojego prywatnego lub służbowego e-maila).

Przypominamy także o takich narzędziach jak Facebook. Obecnie znakomita większość naszych klientów, którzy są zainteresowani zakupem mieszkania, posiada własne profile na tym najbardziej znanym portalu społecznościowym, który przez narzędzie Facebook Messenger pozwala na komunikację i przeprowadzanie wideokonferencji oraz rozmów telefonicznych, a także przesyłanie załączników.

Dodatkowe narzędzia, z których możecie Państwo skorzystać:

Udostępnianie plików, przesyłanie mediów i dodatkowych informacji

Dysk Google - po założeniu konta, Google pozwala na udostępnienie plików zawartych w chmurze, poszczególnym użytkownikom za pomocą linku.

 

Wetransfer - pozwala na przesłanie użytkownikowi, za pomocą linku, plików do wielkości 2GB. Nie wymaga zakładania konta.

Dropbox  - wymaga założenia bezpłatnego konta. Pozwala udostępniać w chmurze pliki i media dedykowanym osobom.

 

Organizacja pracy i komunikacja ze współpracownikami:

 

Skype – to chyba najpopularniejszy komunikator internetowy pozwalający swoim użytkownikom kontaktować się nie tylko za pomocą głosu, ale również obrazu (wideorozmowa) i czatu. Umożliwia on również wymianę plików między rozmówcami oraz wykonywanie darmowych połączeń telefonicznych (zarówno na telefony stacjonarne, jak i komórkowe) oraz wysyłanie wiadomości SMS. W najnowszej wersji dodano również możliwość udostępniania ekranu oraz wysyłania kontaktów.

 

Join.me jest darmową aplikacją, dzięki której w prosty sposób możemy podłączyć się do wideokonferencji. Zaletą jest możliwość dzielenia się ekranem, równocześnie nie przerywając połączenia wideo bądź audio. Aplikacja jest kompatybilna z częścią aplikacji wchodzących w skład G Suite (czyli m.in. z Docs, Slides czy Sheets).

Slack to darmowy komunikator pozwalający na bieżący kontakt między współpracownikami. Pozwala na tworzenie dedykowanych pokoi, prywatnych grup do 9 osób, przesyłanie plików i mediów, wykonywanie połączeń telefonicznych. Obecnie jest to główne narzędzie komunikacji, które pracownicy portalu RynekPierwotny.pl wykorzystują w ramach pracy zdalnej. 

Trello - bardzo proste, darmowe i popularne narzędzie do porządkowania zadań i prowadzenia projektów. Możesz z niego korzystać ze współpracownikami, dzieląc się zadaniami, wspólnie prowadząc projekty i tworząc teamy projektowe.

Evernote – to aplikacja na Android’a i jedno z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych narzędzi do podnoszenia produktywności. Dzięki Evernote możemy skanować nasze odręczne notatki (z możliwością ich tagowania), zamieszczać je w kalendarzu, tworzyć plany na następne tygodnie, zapisywać przydatne bądź interesujące nas linki.

Tomato Timer – darmowe narzędzie na stronie tomato-timer.com do odmierzania czasu, które pozwala na kontrolę czasu pracy i przerw. Można ustawić powiadomienia, gdy upłynie czas przerwy lub danego zadania. Możliwość ustawienia trybu Pomodoro (25 min.), krótkiej przerwy (5 min.) długiej przerwy (10 min.).

Wszystkie wymienione narzędzia są w wersji darmowej. Niektóre z nich mogą posiadać dodatkowe płatne pakiety za szereg dodatkowych opcji. Mamy nadzieję, że niniejsze narzędzia pozwolą na efektywną pracę z klientem i zarządzanie Państwu swoim czasem podczas pracy zdalnej.

Mikołaj Ostrowski
Mikołaj Ostrowski

PR Manager w portalu RynekPierwotny.pl. Od ponad 6 lat współtworzy politykę informacyjną portalu oraz odpowiada za kontakt z mediami, współpracę z kluczowymi partnerami i realizację projektów PR-owych w serwisie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: