Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Toruń jednopokojowe - 5 ofert w 4 inwestycjach

 • Osiedle Naturia

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Grasera (4.1 km od centrum Torunia)
  Osiedle Naturia
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 61
  Powierzchnia: 35 - 80 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Budlex Sp. z o.o.
 • Osiedle Zielony Zakątek

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Łukasza Watzenrodego (4.3 km od centrum Torunia)
  Ceny od: 6 150 brutto/m2
  Osiedle Zielony Zakątek
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 45
  Powierzchnia: 40 - 61 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  eXhouse.pl
 • Osiedle Botanika - etap 2

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Strobanda 7, 9 (4.3 km od centrum Torunia)
  Osiedle Botanika - etap 2
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 67
  Powierzchnia: 27 - 68 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe LEM-BUD Sp. z o.o.
 • Nowe Torpo

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Żwirki i Wigury 55 (1.6 km od centrum Torunia)
  Ceny od: 7 000 brutto/m2
  Nowe Torpo
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 100
  Powierzchnia: 29 - 96 m2
  Liczba pokoi: 1 - 6
  PRES Grupa Deweloperska

Jeśli mieszkanie dla singli w Toruniu, to tylko kawalerka! Mieszkania jednopokojowe wynajmują lub kupują głównie osoby, które nie założyły jeszcze rodzin, w dodatku spora część z nich to studenci i osoby w wieku do 30 lat. W cenie jest zatem bliskość do uczelni, pracy czy centrum. Choć warto wspomnieć, że coraz popularniejszy staje się wynajem krótkoterminowy, np. na kilka dni, tydzień, miesiąc, turystom oraz pracownikom sezonowym. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kawalerki w Toruniu? Czy opłaca się kupować pod wynajem lub sprzedaż?

Mieszkanie dla singli w Toruniu

Miasto jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Toruńskich pierników próbował chyba każdy, a Mikołaj Kopernik, jeśli nie w pierwszej, to w drugiej kolejności, zaraz po astronomii, powinien się kojarzyć z Toruniem. Piękne zabytki i bogata historia przyciągają nie tylko turystów, ale także rzesze studentów i osób w wieku produkcyjnym. Wielu z nich chce mieć mieszkanie jednopokojowe w Toruniu tylko dla siebie. Dlatego często zdarza się tak, że kawalerki w nowych inwestycjach są wyprzedane jeszcze zanim deweloper skończy budować. A ich cena nie jest duża na rynku pierwotnym. Waha się pomiędzy 4 100 zł/mkw a 5 500 zł/mkw Wartość takich nieruchomości stale wzrasta, więc wiele osób wykupuje je w celu późniejszej odsprzedaży. Zazwyczaj właśnie ponad 70% lokali z rynku pierwotnego jest przeznaczona na wynajem lub na sprzedaż.

Kawalerki w Toruniu na nowych osiedlach

Coraz częściej osoby, które szukają mieszkania dla singli w Toruniu, zwracają uwagę na aspekty takie, jak budownictwo, otoczenie, standard, udogodnienia. Z tego względu preferowane są lokale usytuowane na nowych osiedlach. Bogate są w wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i użytkowych, jak np. parkingi pod- i naziemne, monitoring, duże solidne okna, przestronne tarasy, dużo zieleni, ochronę, klimatyzację, a nawet prywatne ogrody zimowe. Oprócz tego istotne znaczenie ma obecność administracji niezależnej od tradycyjnych spółdzielni mieszkaniowych. Oczywiście nieco inne aspekty biorą pod uwagę osoby pracujące i osoby studiujące, niemniej wiele ich potrzeb jest tożsamych. Obydwie te grupy zwracają uwagę na to, czy w pobliżu kawalerki w Toruniu dostępnych jest wiele sklepów i lokali usługowych: restauracji, fryzjerów, fast-foodów, ksero itp. Bogata infrastruktura miejska przyciąga każdego, kto chce w kilkanaście minut załatwić swoje sprawy, zamiast tracić czas na dojazdy i stanie w korkach np. do centrum handlowego.

Cena, lokalizacja, rozrywka

Innymi warunkami, branymi pod uwagę przy wynajmie mieszkania dla singli w Toruniu, są cena zakupu lub wynajmu, lokalizacja - dobry dojazd na uczelnię/do pracy/centrum, a także dostępna rozrywka sportowo-kulturowa. Biorąc pod uwagę pierwszy z nich, można dojść do wniosku, że koszt zakupu mieszkania dla singli w Toruniu plasuje się na poziomie średniej krajowej. Nie jest on tak wysoki, jak np. w Warszawie czy Krakowie, natomiast wyprzedza miasta o podobnej wielkości, ale z mniejszym potencjałem turystycznym. Na cenę najbardziej wpływa lokalizacja. Często najemcy lub kupcy wolą zapłacić więcej, albo żyć w nieco gorszym standardzie, ale mieć blisko do centrum, do pracy, na uczelnię. Co za tym idzie, kawalerki w Toruniu, które znajdują się w dobrym punkcie komunikacyjnym, szybciej się sprzedają lub wynajmują. Poza lokalizacją, ważny jest dostęp do wielkomiejskiej rozrywki w postaci ośrodków kultury, teatrów, klubów, pubów.

 1. Najchętniej wybieranym mieszkaniem dla singli w Toruniu jest kawalerka.
 2. Kawalerki są wynajmowane w dużej mierze studentom, osobom pracującym oraz turystom.
 3. Ceny mieszkania jednopokojowego w Toruniu to koszt od ok. 4 100 zł/mkw do 5 500 zł/mkw.
 4. Chętniej kupowane są lokale na osiedlach zamkniętych położonych w dobrym punkcie komunikacyjnym.
Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij