Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Toruń, mieszkanie dla singli, jednopokojowe

-149 ofertw 2 inwestycjach
 • Murapol Nowy Toruń

  Inwestycja Murapol Nowy Toruń znajduje się w Toruniu, ul. Strobanda (4,5 km od centrum Torunia), została zrealizowana przez dewelopera Murapol S.A.. Inwestycja Murapol Nowy Toruń została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 7 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 492 lokale mieszkalne o powierzchniach od 26 do 60 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Strobanda (4,5 km od centrum Torunia)

  Inwestycja polecana

  Murapol Nowy Toruń
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 81
  • Powierzchnia: 26 - 60 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Murapol S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Artystyczne Osiedle - etap I

  Inwestycja Artystyczne Osiedle - etap I znajduje się w Toruniu, ul. Targowa (2,5 km od centrum Torunia), jest realizowana przez dewelopera Budlex Sp. z o.o.. Inwestycja Artystyczne Osiedle - etap I jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 104 lokale mieszkalne o powierzchniach od 32 do 94 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Toruń, ul. Targowa (2,5 km od centrum Torunia)
  Ceny od: 5 950 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Artystyczne Osiedle - etap I
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 68
  • Powierzchnia: 32 - 94 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Budlex Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Torunia

Więcej wiadomości
Budlex promuje artystów

Budlex promuje artystów

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Jeśli mieszkanie dla singli w Toruniu, to tylko kawalerka! Mieszkania jednopokojowe wynajmują lub kupują głównie osoby, które nie założyły jeszcze rodzin, w dodatku spora część z nich to studenci i osoby w wieku do 30 lat. W cenie jest zatem bliskość do uczelni, pracy czy centrum. Choć warto wspomnieć, że coraz popularniejszy staje się wynajem krótkoterminowy, np. na kilka dni, tydzień, miesiąc, turystom oraz pracownikom sezonowym. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kawalerki w Toruniu? Czy opłaca się kupować pod wynajem lub sprzedaż?

Mieszkanie dla singli w Toruniu

Miasto jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Toruńskich pierników próbował chyba każdy, a Mikołaj Kopernik, jeśli nie w pierwszej, to w drugiej kolejności, zaraz po astronomii, powinien się kojarzyć z Toruniem. Piękne zabytki i bogata historia przyciągają nie tylko turystów, ale także rzesze studentów i osób w wieku produkcyjnym. Wielu z nich chce mieć mieszkanie jednopokojowe w Toruniu tylko dla siebie. Dlatego często zdarza się tak, że kawalerki w nowych inwestycjach są wyprzedane jeszcze zanim deweloper skończy budować. A ich cena nie jest duża na rynku pierwotnym. Waha się pomiędzy 4 100 zł/mkw a 5 500 zł/mkw Wartość takich nieruchomości stale wzrasta, więc wiele osób wykupuje je w celu późniejszej odsprzedaży. Zazwyczaj właśnie ponad 70% lokali z rynku pierwotnego jest przeznaczona na wynajem lub na sprzedaż.

Kawalerki w Toruniu na nowych osiedlach

Coraz częściej osoby, które szukają mieszkania dla singli w Toruniu, zwracają uwagę na aspekty takie, jak budownictwo, otoczenie, standard, udogodnienia. Z tego względu preferowane są lokale usytuowane na nowych osiedlach. Bogate są w wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i użytkowych, jak np. parkingi pod- i naziemne, monitoring, duże solidne okna, przestronne tarasy, dużo zieleni, ochronę, klimatyzację, a nawet prywatne ogrody zimowe. Oprócz tego istotne znaczenie ma obecność administracji niezależnej od tradycyjnych spółdzielni mieszkaniowych. Oczywiście nieco inne aspekty biorą pod uwagę osoby pracujące i osoby studiujące, niemniej wiele ich potrzeb jest tożsamych. Obydwie te grupy zwracają uwagę na to, czy w pobliżu kawalerki w Toruniu dostępnych jest wiele sklepów i lokali usługowych: restauracji, fryzjerów, fast-foodów, ksero itp. Bogata infrastruktura miejska przyciąga każdego, kto chce w kilkanaście minut załatwić swoje sprawy, zamiast tracić czas na dojazdy i stanie w korkach np. do centrum handlowego.

Cena, lokalizacja, rozrywka

Innymi warunkami, branymi pod uwagę przy wynajmie mieszkania dla singli w Toruniu, są cena zakupu lub wynajmu, lokalizacja - dobry dojazd na uczelnię/do pracy/centrum, a także dostępna rozrywka sportowo-kulturowa. Biorąc pod uwagę pierwszy z nich, można dojść do wniosku, że koszt zakupu mieszkania dla singli w Toruniu plasuje się na poziomie średniej krajowej. Nie jest on tak wysoki, jak np. w Warszawie czy Krakowie, natomiast wyprzedza miasta o podobnej wielkości, ale z mniejszym potencjałem turystycznym. Na cenę najbardziej wpływa lokalizacja. Często najemcy lub kupcy wolą zapłacić więcej, albo żyć w nieco gorszym standardzie, ale mieć blisko do centrum, do pracy, na uczelnię. Co za tym idzie, kawalerki w Toruniu, które znajdują się w dobrym punkcie komunikacyjnym, szybciej się sprzedają lub wynajmują. Poza lokalizacją, ważny jest dostęp do wielkomiejskiej rozrywki w postaci ośrodków kultury, teatrów, klubów, pubów.

 1. Najchętniej wybieranym mieszkaniem dla singli w Toruniu jest kawalerka.
 2. Kawalerki są wynajmowane w dużej mierze studentom, osobom pracującym oraz turystom.
 3. Ceny mieszkania jednopokojowego w Toruniu to koszt od ok. 4 100 zł/mkw do 5 500 zł/mkw.
 4. Chętniej kupowane są lokale na osiedlach zamkniętych położonych w dobrym punkcie komunikacyjnym.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij