Pobierz bezpłatny wzór umowy pożyczki

Data publikacji: 12.07.2022, Data aktualizacji: 17.11.2022
Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów
:format(jpg)/articles/gallery/image/12082/umowa-pozyczki_f5e86a.jpg)
Zastanawiasz się, jak skonstruować umowę pożyczki? Nie wiesz, jak wypełnić wzór umowy? W naszym artykule znajdziesz gotowy do pobrania wzór umowy pożyczki wraz z instrukcją wypełnienia.
Z tego artykułu dowiesz się m.in:
- czym jest umowa pożyczki
- jakie dane powinna zawierać umowa pożyczki
- jak wygląda wzór umowy pożyczki
Umowa pożyczki to dokument, na podstawie którego pożyczkodawca (osoba udzielająca pożyczki) zobowiązuje się udzielić pożyczki pożyczkobiorcy (osoba pożyczająca). Przedmiotem pożyczki mogą być pieniądze lub rzeczy.
Co powinna zawierać umowa pożyczki?
Treść umowy sprowadza się do określenia przedmiotu pożyczki oraz stron umowy, pomiędzy którymi jest zawarta. Jeżeli umowa zawiera te dane można uznać, że doszło do jej zawarcia. W praktyce jednak, umowa pożyczki zawiera więcej informacji. Są to m.in:
- miejsce i data zawarcia umowy,
- dane stron umowy (imiona i nazwiska, daty urodzenia, adresy zamieszkania, numery dowodów osobistych, opcjonalnie numery PESEL. W razie prowadzenia działalności gospodarczej może być zawarty NIP strony).
- dane osób reprezentujących strony umowy (jeśli występują),
- opis przedmiotu umowy,
- miejsce i sposób przekazania pożyczki oraz dane potrzebne do przelewu środków pieniężnych,
- termin przekazania pożyczki,
- termin zwrotu pożyczki (jeśli termin nie zostanie wskazany, pożyczka powinna zostać zwrócona w ciągu 6 tygodni po wypowiedzeniu umowy),
- prowizja osoby udzielającej pożyczki,
- podpisy obu stron.
Wzór umowy pożyczki
Wzór umowy pożyczki możesz bezpłatnie pobrać z załącznika. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl opracowali uniwersalny dokument, dzięki któremu podpiszesz umowę pożyczki. Wystarczy wprowadzić niezbędne dane w pola oznaczone żółtym tłem.

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ: