Oświetlenie podszafkowe w kuchni - porady ekspertów

Artykuł gościnny

Data publikacji: 26.07.2021, Data aktualizacji: 20.02.2023

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

Oświetlenie podszafkowe w kuchni
Jaki typ oświetlenia zastosować pod szafki w kuchni? Sprawdź porady ekspertów na RynekPierwotny.pl

Kuchnia jest często sercem domu. W niej przygotowywane są posiłki, kanapki do pracy i szkoły, różne przetwory i wypieki. W niej często po prostu spędzamy czas podczas wspólnych dyskusji, planowania, dzielenia się wrażeniami mijającego dnia itp. Dlatego niezwykle ważną funkcję w każdej kuchni odgrywa oświetlenie. Oświetlenie ogólne zapewnia dobre warunki oświetleniowe w całej kuchni. Jest ono jednak często niewystarczające przy różnego rodzaju pracach, które wykonujemy przy blatach kuchennych.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie są zalety oświetlenia podszafkowego
 • czy oświetlenie LED pod szafki kuchenne to dobre rozwiązanie
 • czy LED-y są ekologicznym źródłem światła

W strefie użytkowej każdej kuchni doskonale sprawdza się oświetlenie podszafkowe. Jest to rodzaj oświetlenia, które jest oświetleniem niezwykle funkcjonalnym, tworzącym nam doskonałe warunki dla każdej czynności. Dzięki oświetleniu podszafkowym minimalizujemy do zera ryzyko występowania obszarów zacienionych, jakie mogłoby powstawać przez zasłonięcie światła płynącego z sufitu przez szafki wiszące. Oświetlenie podszafkowe kuchenne to dziś stały element aranżacji każdej nowoczesnej kuchni, a i w kuchniach budowanych przed laty, instalowane są często dodatkowe oprawy meblowe LED.

Oświetlenie LED pod szafki kuchenne

Oświetlenie podszafkowe kuchenne możemy w zasadzie podzielić na dwie kategorie. Jest to oświetlenie punktowe, które budują różnego rodzaju oprawy podszafkowe oraz oświetlenie liniowe, czyli profil aluminiowy LED, w którym świeci taśma ledowa. W przypadku nowoprojektowanej zabudowy kuchennej, zdecydowanie częściej wybieranym rozwiązaniem są taśmy ledowe w profilu. Takie oświetlenie zbuduje dla nas firma meblarska wykonująca meble na nasze zlecenie. Jest to rozwiązanie niezwykle eleganckie, efektowne i funkcjonalne. Taśma LED na spodzie szafek wiszących oświetla równomiernie całą przestrzeń roboczą blatu, nie pozostawiając miejsc pozbawionych światła.

Taśma LED w profilu wpuszczanym w spód szafek jest praktycznie niewidocznym elementem naszej instalacji oświetleniowej. Dopiero po uruchomieniu oświetlenia możemy zauważyć jej obecność. W profilu LED możemy ukryć włączniki zbliżeniowe, które są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Dzięki nim nie musimy myć rąk, chcąc zapalić światło lub brudzić włącznika naściennego dotykając go rękoma ubrudzonymi podczas przygotowywania posiłków.

Lampy kuchenne podszafkowe

Oprawy podszafkowe są dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nasza kuchnia jest już wyposażona w zabudowę i okazuje się, że ilość światła na blatach jest dla nas niewystarczająca. Oprawy takie możemy zamontować bez konieczności demontażu szafek wiszących. Możemy w łatwy sposób umocować je na spodach szafek i doświetlić przestrzeń roboczą w naszej kuchni. W zależności od potrzeb i oczekiwań mamy możliwość zamontowania dowolnej ilości takich opraw w odpowiadającym nam miejscach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu każda kuchnia ma możliwość stać się miejscem, w którym wszelkie prace będą wygodne i łatwe do wykonania. Oprawy podszafkowe LED to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zwiększyć funkcjonalność swojej kuchni, lecz nie posiada odpowiednio dużego budżetu, aby wyposażyć ją w nową zabudowę z nowoczesnym oświetleniem wbudowanym w meble.

Oświetlenie do kuchni pod szafki

Stały rozwój technologii oświetleniowej sprawił, że obecnie myśląc o oświetleniu, myślimy LED-y. Skąd ta popularność tego rodzaju źródeł światła? Otóż powodów jest kilka. Przede wszystkim oświetlenie ledowe jest oświetleniem wysoce energooszczędnym. Wszystkie oprawy, lampy i inne źródła światła LED zużywają kilkakrotnie mniej prądu od swoich standardowych odpowiedników.

Oświetlenie LED jest oświetleniem trwałym, żywotnym i bezpiecznym. Światło emitowane przez LED-y jest światłem bezpiecznym dla naszego wzroku. Pozbawione jest efektu stroboskopowego, co miało miejsce w przypadku klasycznych świetlówek. Ledy emitują również dużo mniejsze ilości ciepła niż ich poprzednicy. Oświetlenie LED umożliwia tworzenie nowych niedostępnych wcześniej form opraw i lamp.

Co także ważne LED-y są ekologicznym źródłem światła. Do ich produkcji nie są wykorzystywane niebezpieczne substancje, a ich utylizacja nie przysparza żadnych trudności. Z tych powodów nowoczesne oświetlenie podszafkowe kuchenne to oświetlenie ledowe. Ledy pod szafkami w kuchni dają nam nieograniczone możliwości i gwarantują ogromną funkcjonalność, dając duże zadowolenie z użytkowania ciekawego, estetycznego i wygodnego systemu oświetlenia podszafkowego.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: