Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Wyposażenie wnętrz - Porady - Styl

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosów

Organizacja kuchni

Jak zaoszczędzić miejsce i zachować porządek w kuchni? Podpowiadamy, jak dobrze organizować przestrzeń!

Organizacja kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie to czy toczy się większość życia domowego każdego z nas. To tu spotykamy się z rodziną, przygotowujemy i najczęściej jemy posiłki, przesiadujemy z gorącą kawę rano i prowadzimy długie rozmowy z przyjaciółmi na organizowanych przez nas imprezach. Trudno wyobrazić sobie dom bez kuchni i jej wyjątkowego klimatu. Podpowiemy Wam dziś co zrobić, aby miejsce to było jeszcze bardziej komfortowe i funkcjonalne za pomocą specjalnie przygotowanych mebli, inspirujących pomysłów na przechowywanie i ciekawych rozwiązań.

 

Krok pierwszy

Zabierając się za aranżację dodatkowego miejsca w kuchni, zacząć należy od sprawy najbardziej prozaicznej, a mianowicie od ograniczenia wszystkich zbędnych przedmiotów, które zabierają przestrzeń. Warto poświęcić jedno popołudnie na przegląd tego, co posiadamy i rozsądne podejście do rozstania się z rzeczami, których od dawna nie używamy i prawdopodobnie używać nie będziemy. Wielu z nas podchodzi do przedmiotów dość osobiście i silnie wierzy, iż kiedyś jeszcze mogą się przydać. Prawda jest jednak taka, że rzeczy, których nie dotykaliśmy od co najmniej roku, prawdopodobnie pozostaną nietknięte przez wiele kolejnych lat.

Przechowywanie w kuchni

Im lepiej zorganizowana przestrzeń w kuchni, tym łatwiej zachować porządek. Pomieszczenia tak często wykorzystywane, jak to słyną niestety z samo tworzącego się bałaganu i to od nas zależy, czy będziemy umieli temu zapobiec. Czasy, kiedy większość mebli składała się z prawie jednakowych, mało funkcjonalnych szafek na szczęście już minęły, miejmy nadzieję, bezpowrotnie. Rynek meblarski oferuje nam dziś mnóstwo świetnych rozwiązań, które warto wykorzystać. Do jednych z najlepszych należą idealnie przystosowane do wszystkich sprzętów i przedmiotów szuflady. W nowoczesnych meblach stają się one już na szczęście standardem, do starszego typu możemy je dokupić. Dzięki podziałowi w szufladach możemy w łatwy sposób zachować porządek, umieścić wszelkie rzeczy dokładnie tam, gdzie będą nam one w danym momencie potrzebne. Meble wyposażone w głębokie szuflady na prowadnicach, które otwierają się za pomocą jednego dotknięcia z dobrze dobranymi organizerami to coś, co powinno znaleźć się w każdej funkcjonalnej kuchni.

Maksymalne wykorzystanie miejsca

Część z Was preferuje przechowywanie na zewnątrz, niemniej to właśnie najczęstsza przyczyna tworzącego się bałaganu. Planując montaż nowych mebli kuchennych, zwróćcie uwagę, aby górne szafki powieszone były jak najwyżej, choć najlepszym rozwiązaniem jest zagospodarowanie przestrzeni aż do sufitu. Dzięki temu zyskacie bardzo dużo miejsca na przedmioty, które nie są wykorzystywane na co dzień oraz unikniecie niepotrzebnej zbieraniny kurzu na górze szafek. Przestrzeń pomiędzy szafkami a sufitem nie jest nikomu do niczego w zasadzie potrzebna i warto z niej zrezygnować na rzecz dodatkowego miejsca do przechowywania.

Półki cargo zamiast tradycyjnych rozwiązań oraz szafki narożne

Półka cargo to nic innego, jak dostosowana do mebli kuchennych wysuwana pionowa szafka z półkami wyposażona w stelaż pozwalający ją wysuwać. Najczęściej jest wysoka i stosunkowo wąska, a tym samym stała się bardzo dobrą alternatywą dla standardowych półek na ścianach. Montując cargo w naszych meblach, zyskamy sporo miejsca na mniejsze przedmioty, takie jak przyprawy i zapomnimy o ciągłej konieczności wycierania z kurzu półek zewnętrznych. Nowoczesne kuchnie są ciągle udoskonalane, a wielu projektantów stawia nie tylko na design, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Przykładem tego jest nie tylko wysuwana półka cargo stanowiąca bardzo wygodny schowek, ale też popularna od dłuższego czasu szafka narożna z wysuwanymi koszykami, w której z powodzeniem powinny zmieścić się między innymi wszystkie patelnie i garnki. Dobrze zaprojektowane kosze pozwalają się w łatwy sposób wysuwać, dając nam dostęp do wszystkiego, co jest w danej chwili niezbędne. Stosując proste, ale funkcjonalne rozwiązania ograniczycie chaos i nieporządek, a tym samym będziecie mieli więcej czasu na kulinarne szaleństwa w dostosowanej do Waszych potrzeb kuchni.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy