Osiedle Perspektywa - zielona strona centrum Gdańska

Hevelianum

Data publikacji: 11.05.2020,

Data aktualizacji: 12.05.2020

Średnia ocen 3/5 na podstawie 10 głosów
Osiedle Perspektywa - zielona strona centrum Gdańska
Do sprzedaży wprowadzono właśnie 120 mieszkań i 4 lokale usługowe w ramach I etapu tej inwestycji. Sprawdź!

Stylowe miejskie wille, eleganckie kamienice z wykuszami, nowoczesne budynki z tarasami na dachach – wszystko to w otoczeniu parków, w Śródmieściu Gdańska na Osiedlu Perspektywa, realizowanym przez gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce. 

Zielona strona centrum – tak w skrócie określić można ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce zarówno dla osób pragnących korzystać z atrakcji wynikających z życia w Śródmieściu, jak i lubiących kameralny klimat i otoczenie natury.

W sąsiedztwie osiedla są sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Blisko stąd do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego czy Muzeum II Wojny Światowej.

Przyszli mieszkańcy, ceniący sobie wypoczynek na łonie natury, będą mogli skorzystać z własnego parku ze spacerowymi alejkami, który powstanie w północnej części osiedla. Krótki spacer wystarczy też, by znaleźć się w pobliskim Parku Generała Józefa Bema lub położonych w niedalekiej okolicy: Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko.

Komfort zagwarantują mieszkańcom zachęcające do wypoczynku na świeżym powietrzu części wspólne: plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i ciekawymi elementami małej architektury, tworzący miejsce spotkań sąsiedzkich, place zabaw oraz punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie piękna panorama miasta. Duża część mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach zapewni równie dobry widok, ponieważ osiedle położone jest na zboczu wzgórza morenowego – mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu z Euro Styl S.A., należącego do Grupy Dom Development.

Osiedle Perspektywa łączy tradycyjną estetykę z nowoczesnym wzornictwem i funkcjonalnością. W ramach inwestycji powstaną trzy rodzaje zabudowy. Pierwszy to kameralne miejskie wille wzdłuż ulicy Legnickiej. Stylowe elewacje i charakterystyczny kształt budynków nawiązywać będą do przedwojennej architektury tej części miasta. Z tą tradycyjną zabudową będą współgrały czterokondygnacyjne pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowym skośnym dachem od strony ulicy Powstańców Warszawskich. W centralnej części osiedla zostaną zlokalizowane budynki o  współczesnej formie, posiadające od pięciu do ośmiu kondygnacji, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

Na szczególną uwagę zasługuje estetyka miejsca: elegancko zaaranżowane, przestronne strefy wejściowe do budynków oraz elewacje wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Warto też zwrócić uwagę na to, że osiedle zaprojektowano w zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi. Powstaną tam elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych – podkreśla Bartosz Podgórczyk z Euro Styl S.A.

W I etapie osiedla Perspektywa powstanie pięć budynków. W trzech kameralnych willach oraz dwóch budynkach o podwyższonym standardzie będzie łącznie 120 lokali (od 28,10 m kw do 159,22 m kw.). Podziemna hala garażowa zapewni 152  miejsca. W ofercie jest też 110 komórek lokatorskich oraz 4  lokale usługowe. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie, tarasy na najwyższych kondygnacjach, cichobieżne windy, należące do mieszkań parterowych ogródki przydomowe, a także ogólnodostępne stojaki na rowery.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: