Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Żurawie

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Popiełuszki, oferowane bezpośrednio przez

YIT Development Sp. z o.o.

Gdańsk, Młyniska, ul. Popiełuszki

Ceny od: 12 735 zł/m2
ŻurawieŻurawie

8 zdjęć

Żurawie
Żurawie
Żurawie
Żurawie
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

2 kw. 2024

Powierzchnie

52 - 92/m2

Przedział pokoi

3 - 4

Kondygnacje

8

Budynki

1

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Gdańsk Stocznia - 516 m

Przystanek Tramwajowy - 236 m

Przystanek Autobusowy - 86 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

9 placówek medycznych, 26 placówek edukacyjnych, 97 kawiarni i restauracji, 29 sklepów, 22 obiekty sportowe, 14 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • usługi concierge
 • recepcja
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja

Przyroda w okolicy

 • 7 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 243 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 266 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

balkon

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 13 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 52 do 92 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 510 269 do 1 703 805 zł
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 12 735 do 18 580 zł

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Żurawie są inwestycją YIT – największego dewelopera w Finlandii z jednego z największych deweloperów w Europie Północnej.

Żurawie to kwintesencja Gdańska: jego kultury, historii oraz dynamiki rozwoju. Dzięki nim rozpoznawalne i powszechnie znane miejsce na mapie Młodego Miasta wciąż pozostaje ważne, zyskując dziś zupełnie nowy wymiar. Tworząc Żurawie udawadniamy, że nowoczesne inwestycje można budować z poszanowaniem otoczenia i ludzi, którzy będą z nich korzystać. Za koncepcję odpowiedzialny jest profesor Rainer Mahlamäki, światowej sławy architekt z Finlandii oraz autor wielokrotnie nagradzanego projektu Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Historia

Charakterystycznym elementem Gdańska są dźwigi stoczniowe. Pierwszy z nich, Wielki Żuraw, pojawił się w tym mieście już w XIV wieku. Za najbardziej rozpoznawalne uznaje się jednak żurawie KONE, stanowiące nieodłączny element dziedzictwa miasta. Ich wysokość sięga aż 55 metrów. Przybyły z Helsinek do Gdańska w połowie lat 70, górując od tego momentu nad miastem i nadając mu niesamowity, industrialny rys. Wiele z nich wciąż pracuje, a najstarsze mają zostać zachowane jako zabytki.

Architektura

Inspiracją do stworzenia unikatowej przestrzeni miejskiej było historyczne dziedzictwo Stoczni Gdańskiej. Industrialny charakter inwestycji znajdzie odzwierciedlenie w układzie brył oraz doborze materiałów budowlanych, nawiązujących do hal stoczniowych, statków, morza i wydm. Zachowane zostaną osie widokowe oraz układ komunikacyjny łączący stocznię, Europejskie Centrum Solidarności i Stare Miasto. Dzięki dbałości o szczegóły, obiekt naturalnie wkomponuje się w otoczenie.

Inwestycja Żurawie znajduje się na Młyniskach, ul. Popiełuszki (1.2 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez YIT Development Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 243 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Żurawie w sprzedaży jest 13 nowych mieszkań o powierzchni od 52 do 92 metrów kwadratowych , w cenie od 12 735 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców YIT Development Sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Nowy obiekt wielofunkcyjny Żurawie powstanie w dzielnicy Młode Miasto w Gdańsku na 1,55 hektarowej działce, otoczonej ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza. Obiekt będzie zlokalizowany w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i Starego Miasta, nieopodal historycznej bramy Stoczni Gdańskiej. Centralna lokalizacja oraz bliskość infrastruktury komunikacyjnej umożliwi sprawne poruszanie się po najważniejszych punktach Trójmiasta.

Gdańsk to miasto położone na północy Polski w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska). Ok 100 m. dzieli granice Gdańska od Pruszcza Gdańskiego, 30 km od Elbląga, 7 km od Sopotu i 12 km od Gdyni. Panorama Gdańska to zarówno przedwojenne zabytki jak i kamienice odbudowane po wojnie, a także bloki i domki jednorodzinne. Gdańsk składa się z kilkudziesięciu dzielnic, w tym Aniołki, Oliwa, Przymorze Wielkie, Strzyża, Śródmieście, Ujeścisko-Łostowice i Wyspa Sobieszewska. To ważny ośrodek naukowy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym na czele. Za kulturę odpowiada m.in. Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski oraz Muzeum Narodowe. Ofertę kulturalną uzupełniają zabytki od średniowiecznych po te najnowsze (Stocznia Gdańska).

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Żurawie?

Szybka Kolej Miejska łączy Gdańsk z Gdynią i Sopotem, z kolei dworzec Gdańsk Główny pozwala dojechać do każdego miasta w kraju. Z Gdańska można też dostać się promem do położonego w odległości 22 km Helu, a także do miejsc położonych w Szwecji. Przez miasto przebiegają drogi: europejska E28, E75 i E77, a także droga krajowa 91. W Gdańsku kursuje też kilkadziesiąt linii autobusów, w tym autobusy nocne. Znajduje się tu też Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo im. Lecha Wałęsy – trzeci pod względem wielkości w kraju.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Żurawie mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 516 metrów od inwestycji Żurawie znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Gdańsk Stocznia.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Żurawie znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Żurawie znajduje się 26 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Akademickie Liceum Ogólnokształcące "Lingwista" w odległości 340 m, I LO im. Mikołaja Kopernika w odległości 394 m, szkoła w odległości 394 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Żurawie jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Wałowa w odległości 522 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 542 m, Przychodnia Aksamitna w odległości 543 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Żurawie składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 129 m znajduje się Żabka, w odległości 139 m znajduje się Żabka, w odległości 232 m znajduje się Ryby.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Żurawie w odległości 252 m znajduje się So!Salsa – SOLIDARITY OF SALSA, w odległości 292 m znajduje się boisko / kort, w odległości 349 m znajduje się CrossFit Stocznia.

Data publikacji: 18.06.2021
Data aktualizacji: 14.05.2024
YIT Development Sp. z o.o. logo

YIT Development Sp. z o.o.

Adres biura sprzedaży:

Gdańsk

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023