Żurawie

Mieszkania na sprzedaż ul. Popiełuszki, oferowane bezpośrednio przez YIT Development Sp. z o.o.

Gdańsk, Młyniska, ul. Popiełuszki
Ceny od: 12 507 zł brutto/m2
Żurawie

8 zdjęć

Żurawie
Żurawie
Żurawie
Żurawie

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Żurawie dostępnych jest 178 ofert

 • Lista
 • Rzuty

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • usługi concierge
 • recepcja
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja

Przyroda w okolicy

 • 6 parków w okolicy

Opis Inwestycji

Żurawie są inwestycją YIT – największego dewelopera w Finlandii z jednego z największych deweloperów w Europie Północnej.

Żurawie to kwintesencja Gdańska: jego kultury, historii oraz dynamiki rozwoju. Dzięki nim rozpoznawalne i powszechnie znane miejsce na mapie Młodego Miasta wciąż pozostaje ważne, zyskując dziś zupełnie nowy wymiar. Tworząc Żurawie udawadniamy, że nowoczesne inwestycje można budować z poszanowaniem otoczenia i ludzi, którzy będą z nich korzystać. Za koncepcję odpowiedzialny jest profesor Rainer Mahlamäki, światowej sławy architekt z Finlandii oraz autor wielokrotnie nagradzanego projektu Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Historia

Charakterystycznym elementem Gdańska są dźwigi stoczniowe. Pierwszy z nich, Wielki Żuraw, pojawił się w tym mieście już w XIV wieku. Za najbardziej rozpoznawalne uznaje się jednak żurawie KONE, stanowiące nieodłączny element dziedzictwa miasta. Ich wysokość sięga aż 55 metrów. Przybyły z Helsinek do Gdańska w połowie lat 70, górując od tego momentu nad miastem i nadając mu niesamowity, industrialny rys. Wiele z nich wciąż pracuje, a najstarsze mają zostać zachowane jako zabytki.

Architektura

Inspiracją do stworzenia unikatowej przestrzeni miejskiej było historyczne dziedzictwo Stoczni Gdańskiej. Industrialny charakter inwestycji znajdzie odzwierciedlenie w układzie brył oraz doborze materiałów budowlanych, nawiązujących do hal stoczniowych, statków, morza i wydm. Zachowane zostaną osie widokowe oraz układ komunikacyjny łączący stocznię, Europejskie Centrum Solidarności i Stare Miasto. Dzięki dbałości o szczegóły, obiekt naturalnie wkomponuje się w otoczenie.

Inwestycja Żurawie znajduje się na Młyniskach, ul. Popiełuszki (1.2 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez YIT Development Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 243 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Żurawie w sprzedaży jest 178 nowych mieszkań o powierzchni od 29 do 92 metrów kwadratowych, w cenie od 12 507 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

 • 1-pokojowe o powierzchni od 29 do 41 m2 w cenie od 437 350 zł (50 mieszkań)
 • 2-pokojowe o powierzchni od 36 do 51 m2 w cenie od 573 518 zł (37 mieszkań)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 52 do 85 m2 w cenie od 705 020 zł (65 mieszkań)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 74 do 92 m2 w cenie od 1 047 596 zł (26 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców YIT Development Sp. z o.o. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2023 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 243 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 266 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
 • miejsca postojowe naziemne.
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 178 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 29 do 92 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 437 350 do 1 580 068 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 12 507 do 19 055 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Nowy obiekt wielofunkcyjny Żurawie powstanie w dzielnicy Młode Miasto w Gdańsku na 1,55 hektarowej działce, otoczonej ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza. Obiekt będzie zlokalizowany w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i Starego Miasta, nieopodal historycznej bramy Stoczni Gdańskiej. Centralna lokalizacja oraz bliskość infrastruktury komunikacyjnej umożliwi sprawne poruszanie się po najważniejszych punktach Trójmiasta.

Gdańsk to miasto o powierzchni 261 km. kw. Z liczbą ludności 462 tysiące mieszkańców, położone na północy Polski w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska). Ok 100 m. dzieli granice Gdańska od Pruszcza Gdańskiego, 30 km od Elbląga, 7 km od Sopotu i 12 km od Gdyni. Panorama Gdańska to zarówno przedwojenne zabytki jak i kamienice odbudowane po wojnie, bloki i domki jednorodzinne. Gdańsk składa się z dzielnic Żabia, Oliwa, Zaspa, Brzeźno, Nowy Port, Ujeścisko i Wyspa Sobieszewska. To ważny ośrodek naukowy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Za kulturę odpowiada m.in. Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski, Muzeum Narodowe a ofertę kulturalną uzupełniają zabytki od średniowiecznych po te najnowsze (Stocznia Gdańska).

Komunikacja

Gdańsk łączy z Gdynią i Sopotem Szybka Kolej Miejska. Dworzec Gdańsk Główny pozwala dojechać do każdego miasta w kraju. Z Gdańska można też dostać się promem do położonego w odległości 22 km Helu a także z miastami położonymi w Szwecji. Przez miasto przebiegają drogi: europejska E28, E75 i E77 a także droga krajowa 91. W Gdańsku kursują też 73 linie autobusów w tym autobusy nocne. Znajduje się tu też Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo – trzeci pod względem wielkości w kraju.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Żurawie?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Żurawie mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 90 metrów od inwestycji Żurawie znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Przystanek autobusowy.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Żurawie znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Żurawie znajduje się 20 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Akademickie Liceum Ogólnokształcące "Lingwista" w odległości 310 m, Gdańska Akademia Kształcenia Służb Ochrony i Doskonalenia Zawodowego-G.M w odległości 370 m, Ośrodek Kształcenia Dyplomus w odległości 370 m.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Żurawie w odległości 250 m znajduje się So!Salsa – SOLIDARITY OF SALSA, w odległości 280 m znajduje się Klub bokserski Ring3City, w odległości 350 m znajduje się CrossFit Stocznia.

Data publikacji: 18.06.2021
Data aktualizacji: 06.05.2022
YIT Development Sp. z o.o. logo

YIT Development Sp. z o.o.

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

Gdańsk

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: