Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Najwyższy ogród wertykalny w Polsce

Budlex Sp. z o.o.

Data publikacji: 29.05.2019, Data aktualizacji: 10.08.2021

Średnia ocen 3/5 na podstawie 11 głosów

Najwyższy ogród wertykalny w Polsce
Piękny ogród wertykalny pojawi się niebawem w powstającym budynku mieszkalnym osiedla Sens w Bydgoszczy. Zobacz!

Zielona ściana będzie pierwszym takim rozwiązaniem zastosowanym w budynku wielorodzinnym w regionie Pomorza i Kujaw i prawdopodobnie pierwszym na taką skalę w Polsce.

- Wdrażany przez nas pomysł wpisuje się w coraz bardziej modny w projektowaniu przestrzeni trend jakim jest biophilic design – mówi Małgorzata Mellem, wiceprezes Zarządu Budlex Sp. z o.o.

– Jest to idea poprawy komfortu mieszkania, pracy, poprzez kontakt z elementami przyrody. Rośliny jonizują, nawilżają powietrze, działają jak filtr. Z pewnością poczują to właściciele, którzy już niebawem będą odbierali klucze do swoich mieszkań. Mamy jeszcze kilka lokali w ofercie, na pozostałe w kolejnym etapie budowy trzeba będzie poczekać.

Nie bez powodu nazwa Osiedla Sens nawiązuje do angielskiego słowa zmysły. One odgrywają w tym projekcie dużą rolę. Zauważą to wszyscy wchodząc do budynku, widząc piękny ogród, słysząc delikatne dźwięki muzyki a także naturalne zapachy przywołujące miłe skojarzenia, dotykając naturalnych roślin oraz nowoczesnych elementów wykończenia ścian. – Na tym nam bardzo zależało – mówi Malgorzata Mellem - aby nazwa faktycznie odzwierciedlała to z czym spotka się nasz Klient.

Zielona ściana zaprojektowana w budynku będzie miała 15 m wysokości i zajmie powierzchnię 57 metrów kwadratowych. Łącznie zasadzonych zostanie ponad tysiąc roślin min: Philodendron, Epipremnum aureum, Aglaonema, Anthurium 'Prince of Orange'.

- Tworzenie zielonych ścian w budynkach wielorodzinnych jest w Polsce bardzo rzadkie – mówi Cezary Podgórski właściciel F.H.U Uroczysko, wykonawca zielonej ściany - Znam bardzo niewiele takich przykładów w Polsce. Nasza firma na około 500 wykonanych zielonych  ogrodów robiła zaledwie dwie w obiektach mieszkalnych i to na dużo mniejszą skalę. Można z pewnością stwierdzić, że ogród wertykalny w budynku osiedla Sens w Bydgoszczy będzie czymś wyjątkowym w polskim mieszkalnictwie. Zarówno co do samego faktu jak i skali.

Tak wysokich ścian jak ta zaprojektowana  15 metrowa może być w Polsce zaledwie kilka ale nie w budynkach mieszkalnych. Nasz rekord na dziś to 12 metrów wysokości. Z tego też powodu  ten projekt traktujemy bardzo wyjątkowo.  Będzie to nasza najwyższa instalacja. Musimy dobrać rośliny tak, by z jednej strony spełniały oczekiwania różnych mieszkańców budynku,  z drugiej były zgodne z wizją projektanta. Ponadto chcemy  tworzyć dla roślin optymalne warunki rozrostu. Zapewnienie komfortu mieszkańcom  i roślinom w takiej skali będzie wymagało szczególnych starań.

Projekt Osiedla Sens przygotowany przez pracownię GM architekci zakłada powstanie 3 budynków. W pierwszym 5-kondygnacyjnym znajdzie się 70 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 38 do 99 m kw. Wyróżnikiem będą: nowoczesny podziemny parking wyposażony w system platform, domofony z funkcją przywoływania windy. Niewątpliwie jednak największą atrakcją będzie wiszący ogród.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023