Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Motywy roślinne w aranżacji wnętrz

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 23.11.2018, Data aktualizacji: 16.08.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 3/5 na podstawie 9 głosów

Motywy roślinne w aranżacji wnętrz
Hit modowy z katalogów – motywy roślinne nadające wnętrzom wyjątkowego charakteru. Jak je wykorzystać w swoim mieszkaniu?

Przeglądając nowości na rynku wnętrzarskim, zorientujemy się, że w ostatnich sezonach nie ma miejsca na nudę i rutynę. Do łask wróciły kolory oraz motywy roślinne, w tym także silne nawiązanie do tropików, które postaramy się Wam dzisiaj przybliżyć, mimo iż możemy być pewni, że palmy nam za oknami nie wyrosną.

Poniżej kilka pomysłów i garść inspiracji, które pomogą Wam na aranżację pomieszczeń, zgodnie z panującymi trendami.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • czy motywy roślinne są teraz w modzie
  • jak urządzić mieszkanie wykorzystując motywy roślinne
  • na co uważać urządzając tego typu wnętrze 
 

Tropikalna nuta

Nadanie wnętrzu tropikalnego charakteru nie musi wiązać się z ustawieniem słonia i żyrafy w salonie. Baza aranżacji powinna być dość mocno stonowana, a całość zgodna z Waszym własnym poczuciem stylu i estetyki. Zawsze podkreślamy, że nawet najmodniejsze aranżacje się nie sprawdzą, jeśli nie będziecie do nich przekonani. Ta sama zasada dotyczy wprowadzenia tropikalnych dodatków i urządzania mieszkania z wykorzystaniem motywów z dalekich krajów.

Jeśli nie jesteście przekonani do eksperymentowania i szaleństwa z barwami, postawcie na dodatki. W stonowanym wnętrzu wyraziste i oryginalne przedmioty staną się bardzo widoczne, a tym samym nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Sprawdzą się zwłaszcza u tych z Was, którzy żywią uwielbienie do wzorów.

 

Z wybiegu do wnętrz

Motywy roślinne zawładnęły wybiegami mody już w zeszłym sezonie i co było do przewidzenia, przeniosły się do wnętrz. Ogromne liście, piękne egzotyczne kwiaty, roślinność rodem z dżungli to najważniejsze znaki rozpoznawcze tropików wprowadzanych na salony.

Z uwagi na dość bogate wzornictwo bardzo łatwo o popełnienie błędów. Tak jak wspomnieliśmy, znacznie lepiej oprzeć się na stonowanej bazie, a niżeli wrzucać liście na wszystkie ściany. Efekt może być przytłaczający i zamiast cieszyć się ciekawym rozwiązaniem, naprawdę poczujecie się jak w dżungli rodem z lat 90., kiedy to wszędzie królowały paprotki.

Dobrze wykorzystane motywy roślinności tropikalnej zdecydowanie wpłyną na odświeżenie pomieszczenia, a ilość zieleni przyczyniać się może do poprawy nastroju. Rośliny egzotyczne w dodatkach są też świetnym rozwiązaniem do małych, ciemnych mieszkań, w których nie wszystkie kwiaty są w stanie przetrwać. Na rynku znajdziecie piękne obrazy z wykorzystaniem właśnie tych elementów wystroju i ożywią nawet najbardziej ponurą przestrzeń, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się zieleń połączyć z bielą.

 

Dzikie zwierzęta na kanapie

Motywy zwierzęce nadal radzą sobie świetnie. Mówimy oczywiście o imitacjach skór dzikich zwierząt lub też wykorzystanie ich w przeróżnych konfiguracjach i dodatkach. Bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z tropikalnymi roślinami, dość wyraźnie determinując styl wnętrza. Jest to rozwiązanie dla bardziej odważnych i zdecydowanych, którym wzornictwo potrzebne jest do życia.

Wielbiciele stonowanych aranżacji pozostać powinni jedynie na drobnych akcentach podkreślających charakter pomieszczenia. Wzory, o których mówimy dość mocno dominują i źle dobrane oraz nieprawidłowo zastosowane mogą przytłaczać pozostałe elementy we wnętrzu.

Warto zasięgnąć porady doświadczonego projektanta, który w przypadku większych zmian pomoże odpowiednio dobrać ze sobą wzory, dzięki czemu wnętrze zyska niesamowity charakter, który będzie cieszył, a nie męczył. Mimo iż tropikalne, rośliny zawsze nadają naturalnego wyrazu i wpasowują się oczywiście w niezwykle popularny nurt ekologiczny, który prawdopodobnie już zawsze gościł będzie w naszych domach.

 
wykończenie mieszkania z architektem
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Dziewięćdziesiąt procent czasu spędzamy wewnątrz budynków. Średnio czternaście godzin dziennie przebywamy we własnych domach. Tak wynika z badań organizacji non-profit World Green Building Council. Nie ulega zatem wątpliwości, że to jak wyglądają wnętrza, ma ogromne znaczenie. Ich wygląd wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii. Jak zatem zadbać o wygląd najbliższego otoczenia? Na czym polega idea slow home i jak ją wprowadzić w życie? Przede wszystkim warto skupić się na tym, na co mamy wpływ, czyli na naszych mieszkaniach. Poznaj sposoby na zaaranżowanie czterech ścian tak, aby stały się przyjaznym miejscem do odpoczynku i wspierały Twój dobrostan.

      05 kwietnia 2024

      Marlena Rzepniewska

    • Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Moda na otwarte przestrzenie we wnętrzach trwa w najlepsze. Jak oddzielić kuchnię od salonu? Kuchnia z salonem to rozwiązanie polecane szczególnie do małych mieszkaniach. Warto wyznaczyć granice między pomieszczeniami. Oto 10 sposób na oddzielenie aneksu kuchennego do salonu.

      04 kwietnia 2024

      Dagmara Osińska

    • Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Modern classic to styl, który łączy przede wszystkim tradycyjne formy i współczesne techniki aranżacji wnętrz. Tutaj spotyka się XIX-wieczne wzornictwo i nowoczesność. Oznacza to, że elegancja i dyskretny luksus łączą się z funkcjonalnością i wygodą. Czym charakteryzuje się styl wnętrz modern classic i jak wprowadzić go do swojej aranżacji? Podpowiadamy, jak przenieść ponadczasowy styl klasyczny w pałacowym wydaniu do współczesnych mieszkań.

      19 stycznia 2024

      Dominika Perkowska

    • Pakiety wykończeniowe

      Pakiety wykończeniowe

      Marzy Ci się pięknie, nowe i wykończone już wnętrze? Nie masz jednak czasu ani wiedzy, aby zrobić to samodzielnie? Skorzystaj z pakietów wykończeniowych! Czym dokładnie są i co warto o nich wiedzieć? Czytaj dalej.

      19 maja 2023

      Marlena Rzepniewska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023