Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Neon LED: czym jest linia światła w stylu neonowym?

Klaudia Jóźwik
Klaudia Jóźwik

Data publikacji: 29.06.2020, Data aktualizacji: 23.10.2023

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Neon LED: czym jest linia światła w stylu neonowym?
Szukasz oświetlenia do domu? Przyglądamy się nowoczesnemu oświetleniu LED. Sprawdź!

Czy standardowe już oświetlenie oparte na żarówkach, czy lampach pasuje również do nowoczesnych wnętrz? Obecnie coraz większą popularnością cieszy się liniowe oświetlenie przechodzące z sufitu na ścianę, czy nawet podłogę. Tego typu aranżację możemy stworzyć dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED, które dzisiaj jest najchętniej wybierane do oświetlenia wnętrz. Nie są to jednak najbardziej rozpowszechnione żarówki, ale taśmy zamknięte w profilach LED, a także neony. Obecnie mogą one służyć nie tylko do dekoracyjnego oświetlenia, ale również jako główne źródło światła,

Linia światła w nowoczesnym profilu

Kiedyś taśmy ledowe wykorzystywaliśmy głównie jako dodatkowe światło w naszych domach. Służyły one najczęściej jako element dekoracyjny, który wyróżniał się swoim wyglądem na tle głównego oświetlenia. Dziś taśmy LED, których moc sięga nawet do 25W/m mogą posłużyć nam również jako zamiennik nudnego już żyrandola czy lampy sufitowej. Przy tak dużej mocy taśmy ledowej, powinna być ona również odpowiednio zamontowana. Pasków nie powinniśmy kleić bezpośrednio do sufitów, czy ścian, ponieważ bardzo szybko odkleją się, ale także będą się przegrzewać. Nieoceniony staje się wtedy profil aluminiowy LED, który posłuży nam jako radiator, znacznie wydłużając żywotność naszego oświetlenia.

Profile aluminiowe do taśm LED dostępne są w przeróżnych wersjach. Mogą być to proste listwy aluminiowe, służące jedynie do odprowadzania ciepła z taśmy, a także jej odpowiedniego montażu. Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele modeli profili, które również zwiększą nam możliwości montażowe taśm LED. Dostępne są wersje natynkowe i podtynkowe, do których wkleimy jedną, a nawet do 6 taśm LED równolegle. Możemy więc skonstruować z nich dekoracyjną linię światła lub mocną lampą liniową, służącą do głównego oświetlenia. W sklepie SMD-LED.pl znajdą Państwo około 100 modeli różnych profili do taśm LED, przez co każdy z naszych klientów dopasuje produkt do własnej aranżacji. Dostępne są one również w wielu kolorach i długościach, dzięki czemu dopasujemy również ich wygląd do naszego wnętrza.

Linia światła LED

Neon LED na ścianę

Kolejną bardzo ciekawą propozycją do stworzenia linii światłą w naszych domach są neony LED. Neon LED to zabudowane diody LED w hermetycznej obudowie, których nie musimy montować w profilach, aby zapewnić im odpowiednie odprowadzanie ciepła. Oczywiście mamy taką możliwość, która zdecydowanie ułatwi nam jego późniejszy montaż. Neony LED odróżniają się od taśm brakiem widocznych punktowań diod, przez co są chętniej wybierane w miejscach, gdzie dosyć często będziemy spoglądać bezpośrednio na źródło światła. Neony Ledowe są również w pełni wodoodporne, dzięki czemu możemy je zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszych domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je również w wodzie, przez co często będziemy mogli je spotkać w basenach, czy oczkach wodnych.

Taśmy LED i neony zasilane są prądem o bezpiecznym napięciu 12V lub 24V. Bardzo pozytywnie wpływa to na bezpieczeństwo naszej instalacji oraz jej żywność. Oznacza to również, że każda tego typu instalacja będzie potrzebować odpowiedniego zewnętrznego zasilacza. Pamiętajmy o tym, że do zasilania źródeł światła LED, należy stosować wyłącznie zasilacze o stabilizowanym napięciu wyjściowym. Są to komponenty dedykowane do tego typu instalacji zapewniające jej odpowiednią trwałość.

 

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

wykończenie mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023