Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Lampa DIY - skonstruuj własną lampę

Artykuł gościnny

Data publikacji: 22.03.2021, Data aktualizacji: 20.02.2023

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Lampa DIY - skonstruuj własną lampę
Produkty DIY (Do It Yourself) od lat cieszą się popularnością. Sprawdź jak własnoręcznie wykonać lampę oraz żyrandol na RynekPierwotny.pl.

Od pewnego czasu istnieje i stale rozwija się nurt DIY (Do It Yourself). To samodzielne wykonywanie różnego rodzaju wyposażenia wnętrz, a także mebli, sprzętów ogrodowych i innych. Również w dziedzinie oświetlenia, bardzo często mamy do czynienia z samodzielnie wykonanymi lampami. Lampy DIY w postaci lamp biurkowych, kinkietów czy lamp wiszących to niezwykle ciekawe lampy o oryginalnej stylistyce, które potrafią odmienić każde wnętrze.

Lampy takie cieszą oko, uatrakcyjniają pomieszczenie i dają olbrzymią satysfakcję ich twórcom. Odrobina umiejętności, kilka narzędzi, odpowiednio dobrane elementy takiej lampy i duża kreatywność oraz wyobraźnia mogą być podstawą do stworzenia czegoś niepowtarzalnego i niezwykłego. Stale rozwijająca się technologia LED daje szansę tworzenia niezwykle atrakcyjnych lamp o oryginalnej stylistyce oraz doskonałych parametrach świecenia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak własnoręcznie zrobić lampę DIY
  • jak wykonać żyrandol DIY
  • dlaczego warto mieć w mieszkaniu samodzielnie wykonaną lampę

Lampa DIY - jak zrobić?

Jak zrobić lampę DIY wykorzystując dostępne na rynku produkty? Nowoczesna lampa DIY może być zbudowana na przykład w oparciu o taśmy LED oraz profil do taśmy LED Oczywiście podstawą budowy takiej lampy będzie wyobraźnia i pomysł na lampę. Zakładając, że takowy mamy, możemy przejść do konstruowania lampy. Z szerokiego asortymentu profili dostępnych na rynku wybieramy odpowiedni dla naszego pomysłu. Do profilu musimy również dopasować odpowiedni klosz. Jest to wykonany z tworzywa sztucznego pasek, który z reguły montowany jest na wcisk do profilu.

W zależności od typu klosza będziemy mogli uzyskać inny efekt dystrybucji światła. Do takiego zestawu dobieramy taśmę LED, świecącą biało (o barwie ciepłej, ciemnej lub neutralnej) lub kolorowo (taśma RGB), odpowiedni zasilacz LED oraz elementy montażowe (linki do montażu zawieszanego lub uchwyty do montażu natynkowego) oraz zaślepki końcowe do profilu. Profil docinamy na żądaną długość, montujemy w nim dociętą taśmę, instalujemy klosz oraz zaślepki końcowe. Lampę montujemy na linkach lub bezpośrednio od sufitu, lub ściany. Do takiego zamontowanego zestawu podłączamy zasilacz LED, całość podpinamy do instalacji 230V i cieszymy oko atrakcyjną, własnoręcznie wykonaną lampą.

Lampa DIY

Żyrandol DIY

Najbardziej atrakcyjnymi lampami DIY wykonanymi z profili aluminiowych i taśmy LED są lampy wiszące. Żyrandol wykonany w ten sposób możemy zawiesić w dowolnym pomieszczeniu, na dowolnej wysokości. Wybierając odpowiedni kolor i rodzaj profilu, dopasujemy lampę do każdej aranżacji wnętrza. Nowoczesna lampa DIY wisząca pasować będzie do wnętrz nowoczesnych, ale i w klasycznych wnętrzach może być ciekawym urozmaiceniem.

Dzięki możliwości docięcia profilu na dowolną długość, mamy możliwość dopasować lampę do każdej lokalizacji i oczekiwań przed nią stawianych. Żyrandol z profilu LED zamieszczony na przykład nad stołem w jadalni czy salonie można dopasować długością do tego stołu właśnie. Żyrandol z profilu zapewni doskonałe oświetlenie całej powierzchni blatu i doskonałe warunki oświetleniowe w bezpośrednim otoczeniu stołu. Własnoręcznie wykonany żyrandol można w pełni zindywidualizować i dopasować do miejsca jego zawieszenia.

własnoręcznie wykonana lampa

Lampa wisząca DIY

Przestrzeń nad stołem to nie jedyne miejsce, w którym możemy zamontować lampę wiszącą DIY. Lampa wisząca DIY sprawdzi się także w wielu innych lokalizacjach. Może być ciekawym akcentem na przykład w salonie nad kompletem wypoczynkowym. Lampa wisząca DIY jest niezwykle atrakcyjnym elementem oświetleniowym. Sprawdzi się nad blatem, barkiem domowym czy wyspą kuchenną. Również korytarze i przedpokoje są właściwym miejscem do zainstalowania lampy wiszące skonstruowanej samodzielnie.

Praktycznie rzecz biorąc, jedynie wyobraźnia ogranicza możliwość instalacji lampy tego typu. Może więc warto pomyśleć o stworzeniu lampy opartej o profil i taśmę LED? Inwestując jedynie czas, mamy możliwość oszczędzenia pieniędzy, które wydalibyśmy na gotowy produkt i stworzenia oryginalnej indywidualnie dopasowanej lampy. Satysfakcja z wykonania samodzielnie takiej lampy będzie ogromna, a funkcjonalność lampy zapewni zadowolenie z jej użytkowania przez długi czas.


 Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

wykończenie mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Dziewięćdziesiąt procent czasu spędzamy wewnątrz budynków. Średnio czternaście godzin dziennie przebywamy we własnych domach. Tak wynika z badań organizacji non-profit World Green Building Council. Nie ulega zatem wątpliwości, że to jak wyglądają wnętrza, ma ogromne znaczenie. Ich wygląd wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii. Jak zatem zadbać o wygląd najbliższego otoczenia? Na czym polega idea slow home i jak ją wprowadzić w życie? Przede wszystkim warto skupić się na tym, na co mamy wpływ, czyli na naszych mieszkaniach. Poznaj sposoby na zaaranżowanie czterech ścian tak, aby stały się przyjaznym miejscem do odpoczynku i wspierały Twój dobrostan.

      05 kwietnia 2024

      Marlena Rzepniewska

    • Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Moda na otwarte przestrzenie we wnętrzach trwa w najlepsze. Jak oddzielić kuchnię od salonu? Kuchnia z salonem to rozwiązanie polecane szczególnie do małych mieszkaniach. Warto wyznaczyć granice między pomieszczeniami. Oto 10 sposób na oddzielenie aneksu kuchennego do salonu.

      04 kwietnia 2024

      Dagmara Osińska

    • Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Modern classic to styl, który łączy przede wszystkim tradycyjne formy i współczesne techniki aranżacji wnętrz. Tutaj spotyka się XIX-wieczne wzornictwo i nowoczesność. Oznacza to, że elegancja i dyskretny luksus łączą się z funkcjonalnością i wygodą. Czym charakteryzuje się styl wnętrz modern classic i jak wprowadzić go do swojej aranżacji? Podpowiadamy, jak przenieść ponadczasowy styl klasyczny w pałacowym wydaniu do współczesnych mieszkań.

      19 stycznia 2024

      Dominika Perkowska

    • Pakiety wykończeniowe

      Pakiety wykończeniowe

      Marzy Ci się pięknie, nowe i wykończone już wnętrze? Nie masz jednak czasu ani wiedzy, aby zrobić to samodzielnie? Skorzystaj z pakietów wykończeniowych! Czym dokładnie są i co warto o nich wiedzieć? Czytaj dalej.

      19 maja 2023

      Marlena Rzepniewska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023