Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska: warunki i możliwości online

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 24.06.2024, Data aktualizacji: 24.06.2024

7 minut czytania
Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska: warunki i możliwości online
Sprawdź, jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny online w Santander Bank Polska. Poznaj prowizje i wysokość raty kredytowej po konsolidacji w Santander Consumer Bank.

Santander Consumer Bank kredyt konsolidacyjny przyznaje zarówno na spłatę zobowiązań z własnej oferty, jak i kredytów zaciągniętych w innych bankach. Jakie są warunki konsolidacji w Santander i jak złożyć wniosek o pożyczkę? Sprawdź.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku konsolidacji kredytu w Santander Bank Polska S.A.,
 • jak możesz złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny,
 • jakie zobowiązania można skonsolidować w jeden kredyt,
 • czy konsolidacja kredytu Santander Consumer Bank wymaga przedstawienia dokumentów, które potwierdzają źródło dochodu.

Jakie zobowiązania można połączyć w jeden kredyt w Santander Banku?

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank można przeznaczyć na spłatę dowolnej liczby zobowiązań -  zarówno w tym, jak i w innych bankach. Mogą być to m.in.:

 • kredyty lub pożyczki gotówkowe,
 • karty kredytowe,
 • kredyty ratalne,
 • limity gotówkowe w kontach.

Bank konsoliduje jedynie zadłużenia zaciągnięte w polskiej walucie. Nie ma możliwości połączenia w jeden kredyt pożyczek, których udzieliły instytucje pozabankowe lub osoby prywatne.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny w Santander Banku?

Santander Bank Polska kredyt konsolidacyjny może przyznać każdej pełnoletniej osobie fizycznej, która osiąga stały dochód, prawidłowo wypełni wniosek i ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Konsolidacja kredytu jest dostępna zarówno dla klientów banku Santander, jak i osób, które dotychczas nie korzystały z jego oferty.

Santander bank kredyt konsolidacyjny: akceptowalne źródła dochodów

Bank Santander kredyt konsolidacyjny przyzna pod warunkiem, że wnioskodawca ma stałe źródło dochodu. Może być to m.in.:

 • umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony,
 • umowa cywilnoprawna - zlecenie lub o dzieło,
 • działalność gospodarcza,
 • działalność rolnicza,
 • renta, emerytura lub świadczenie opiekuńcze,
 • zasiłek macierzyński lub rodzicielski.

Warunki spłaty kredytu konsolidacyjnego Santander: co warto wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny Santander Consumer Bank to rodzaj kredytu gotówkowego. Jest umową, w trakcie której kredytobiorca spłaca o 3 do 120 miesięcznych rat. Warunki finansowania zależą od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. Bank przygotował jednak kalkulację przybliżonych kosztów kredytowania na reprezentatywnym przykładzie - dane są aktualne na 16 kwietnia 2024. Wynika z nich, że rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) wynosi 18,95%.

Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej w Santander Bank przyjmuje obecnie wartość od 10,69% do 17,49% - w zależności od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy. W przypadku umów do 24 miesięcznych rat bank proponuje stałe oprocentowanie. Jeśli natomiast konsolidacja kredytu Santander przewiduje dłuższy okres spłaty, wtedy wnioskodawca może wybrać stałą lub zmienną stopę procentową – jej wysokość zależy od stopy referencyjnej NBP i marży banku.

Kredyt hipoteczny w Santander: kalkulator, opinie i oprocentowanie Dowiedz się więcej

Oferowany przez Santander Consumer Bank kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w maksymalnej kwocie do 150 000 zł. Kredytobiorca nie musi zapewniać żadnych zabezpieczeń, np. w formie poręczenia czy hipoteki. Dodatkowo może otrzymać gotówkę na dowolny cel - w kwocie minimum 1000 zł. Jej dobranie jest obowiązkowe dla osób, które poddają konsolidacji tylko kredyty gotówkowe z oferty banku Santander. Kredytobiorca otrzymuje dodatkowe środki na wskazane we wniosku własne konto osobiste. Kwotę kredytu konsolidacyjnego bank przelewa natomiast bezpośrednio na numery rachunków do spłaty zobowiązań w innych instytucjach.

Kredytobiorca w dowolnym momencie może zmienić pierwotnie ustalony harmonogram płatności - po zalogowaniu się do Santander Internet lub aplikacji Santander Mobile i wybraniu opcji Kredyt gotówkowy w zakładce Kontakt - Twoje sprawy - Dyspozycje - Twoje produkty.

Parametr Wartość
Prowizja za udzielenie kredytu 0%
Oprocentowanie od 10,69% do 17,49% w skali roku
Kwota kredytu od 500 zł do 150 000 zł
Kwota gotówki na dowolny cel od 1000 zł do 150 000 zł
Liczba miesięcznych rat od 3 do 120

Ubezpieczenie Spokojny Kredyt Online w Santander: czy jest obowiązkowe do kredytu gotówkowego?

Zaciągnięty w Santander kredyt konsolidacyjny możesz zabezpieczyć za pomocą dobrowolnej polisy Spokojny Kredyt życie plus - na wypadek śmierci, kalectwa, oparzenia, złamania i pobytu w szpitalu. Przed podjęciem decyzji warto poznać ogólne warunki ubezpieczenia Spokojny Kredyt na stronie internetowej Santander Alianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia do kredytu konsolidacyjnego, wtedy wzrośnie całkowita kwota kredytu. Bank będzie mógł natomiast zaproponować nieco niższą marżę, co wpłynie na obniżenie wysokości naliczanych odsetek.

Santander kredyt konsolidacyjny: opłaty i prowizje

Santander kredyt konsolidacyjny online oferuje z prowizją 0 procent za jego udzielenie oraz przyznanie dodatkowej gotówki - zarówno w przypadku kredytów przenoszonych z innych banków, jak i z oferty Santander. Bezpłatna jest także wcześniejsza spłata lub nadpłata zobowiązania.

Kredyt na konsolidację w Santander może wiązać się natomiast z innymi prowizjami i opłatami, w tym:

 • prowizją 3% za zmianę stałego oprocentowania na zmienne,
 • opłatę 30 zł za aneks do umowy - w związku ze zmianą jej warunków na wniosek kredytobiorcy.

Chcesz wziąć kredyt w Santander Bank Polska na spłatę zobowiązań? Sprawdź wysokość raty pożyczki

W prosty sposób oszacujesz ratę kredytu konsolidacyjnego w Santander. Bank udostępnił na swojej stronie internetowej kalkulator, który pozwala wyliczyć przybliżoną wysokość miesięcznego zobowiązania oraz całkowity koszt kredytu. Poznasz warunki kredytowania, jeśli wybierzesz kwotę pożyczki oraz liczbę miesięcznych rat.

Poniższa tabela przedstawia wyliczenia szacunkowych kosztów w czterech wariantach:

  Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
Kwota pożyczki 50 000 zł 30 000 zł 15 000 zł 5000 zł
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego 120 miesięcy 60 miesięcy 24 miesięcy 6 miesięcy
Wysokość nowej raty 884,57 zł 753,50 zł 745,17 zł 876,36 zł
Całkowity koszt kredytu 56 148 zł 15 210 zł 2884,08 zł 258,16 zł

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny Santander Consumer Bank?

W Banku Santander Consumer kredyt konsolidacyjny można otrzymać po złożeniu wniosku online, w oddziale lub podczas rozmowy telefonicznej.

Jak można wziąć w Banku Santander kredyt konsolidacyjny online?

Bank Santander kredyt konsolidacyjny online oferuje swoim obecnym klientom, którzy mają w tej instytucji konto osobiste, a także dostęp do bankowości internetowej Santander Internet lub mobilnej Santander Mobile. Klient powinien w pierwszej kolejności zadzwonić pod numer 1 9999 lub skontaktować się z doradcą online poprzez czat, połączenie głosowe lub wideo. Sprawdzi on wstępnie jego zdolność kredytową - w tym celu może zapytać m.in. o:

 • źródło stałego dochodu,
 • średni dochód z ostatnich 12 miesięcy,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym,
 • kraj zamieszkania i uzyskiwania dochodów.

Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, wtedy wniosek online o kredyt konsolidacyjny w Santander pojawi się w zakładce Oferta aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Aby wysłać wniosek:

 • zaloguj się do banku,
 • sprawdź szczegóły oferty,
 • wypełnij wniosek online - wskaż m.in. kredyty do konsolidacji, kwotę dodatkowej gotówki, liczbę rat i rodzaj oprocentowania,
 • podaj konto do pobierania rat i przelania dodatkowej gotówki, a także rachunki do spłaty zobowiązań w innych bankach,
 • wybierz dzień spłaty,
 • w razie potrzeby wybierz dobrowolne ubezpieczenie,
 • sprawdź wyliczoną wysokość raty.

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w Santander Bank Polska Dowiedz się więcej

Bank Santander kredyt konsolidacyjny online przyznaje bez dodatkowej weryfikacji dochodu - nie musisz więc wysyłać żadnych dodatkowych dokumentów. Przeczytaj umowę i zaakceptuj online jej warunki przy użyciu jednej ze standardowych metod weryfikacji tożsamości - np. kodem SMS, tokenem lub przyciskiem Akceptuj w aplikacji mobilnej.

Nie masz konta osobistego w Santander Consumer? Kredyt konsolidacyjny otrzymasz po złożeniu wniosku w oddziale lub telefonicznie

Oferowany przez Santander Bank Polska kredyt konsolidacyjny mogą także otrzymać osoby, które nie mają w tym banku konta osobistego. Wystarcz, że złożą wniosek podczas rozmowy telefonicznej -  trzeba zadzwonić w tym celu pod numer 1 9999. Doradca bankowy wstępnie ocenia zdolność kredytową, przekazuje decyzję i przedstawia wstępne warunki umowy kredytowej. Można także złożyć wniosek o kredyt na konsolidację w oddziale banku. Trzeba wtedy przedstawić dowód osobisty, umowy kredytowe, a w niektórych przypadkach również dokumenty, które potwierdzają dochód wnioskodawcy.

Zalety oferty kredytu konsolidacyjnego Santander

Warto zawrzeć umowę o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank m.in. ze względu na:

 • możliwość skonsolidowania dowolnej liczby zobowiązań - zaciągniętych zarówno w Santander, jak i innych bankach,
 • wysoką maksymalną kwotę kredytu konsolidacyjnego,
 • możliwość złożenia wniosku online przez klientów banku,
 • dodatkową gotówkę na dowolny cel,
 • szybką decyzję o przyznaniu kredytu - bez czasochłonnych formalności związanych z weryfikacją dochodu,
 • szeroki zakres okresu spłaty - od 3 do 120 miesięcy,
 • dobrowolne ubezpieczenie kredytu,
 • brak prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego online oraz wcześniejszą spłatę lub nadpłatę.     

Wady konsolidacji w Banku Santander

Oferowany przez Santander kredyt konsolidacyjny ma również kilka wad. Warto zwrócić uwagę, że wniosku online nie mogą złożyć osoby, które nie mają konta osobistego w tym banku. Po stronie minusów można także zapisać stosunkowo wysokie RRSO oraz dodatkowe koszty kredytowania w razie zmiany rodzaju oprocentowania i zawarcia aneksu do umowy kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska: podsumowanie

Konsolidacja kredytu Santander Consumer Bank pozwala połączyć wiele kredytów i pożyczek w jedno zbiorcze zobowiązanie. Bank kieruje ofertę zarówno do własnych kredytobiorców, jak i klientów innych banków. Osoby, które mają konto osobiste w Santander, mogą złożyć wniosek online i skorzystać z uproszczonej procedury weryfikacji zdolności kredytowej. Kwota kredytu konsolidacyjnego wynosi maksymalnie 150 000 zł. Dodatkowo można wnioskować o gotówkę na dowolny cel.

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023