Koronawirus. Deweloperzy i pośrednicy wspierają służbę zdrowia

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 10.04.2020, Data aktualizacji: 22.04.2020

Średnia ocen 3/5 na podstawie 10 głosów

Koronawirus. Deweloperzy i pośrednicy wspierają służbę zdrowia
Sprawdzamy, jak deweloperzy i pośrednicy pomagają polskiej służbie zdrowia. Czytaj więcej!

W ostatnich tygodniach praktycznie cała branża deweloperska przeszła na zdalny tryb pracy. Niestety nie wszyscy mogą wykonywać swoje obowiązki w ten sposób. Kasjerzy, kurierzy, a także cała służba zdrowia codziennie pracuje w służbie innym. To właśnie oni – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni walczą z koronawirusem, często ryzykując własne życie. W podziękowaniu za ich trud, deweloperzy wspierają ich na różne sposoby.

Zbiórka pieniędzy

Na Pomorzu Invest Komfort pomaga tamtejszym szpitalom. Na ten cel deweloper przeznaczył już ponad 200 tys. złotych. Placówki medyczne otrzymały 10 tys. maseczek i 5 respiratorów, które zostały zakupione w ramach akcji „Dzielimy się dobrem” koordynowanej przez Port Gdynia oraz z inicjatywy samego dewelopera.

Natomiast Grupa kapitałowa Hass Holding, w skład której wchodzi między innymi deweloper DORACO Nieruchomości, a także Korporacja Budowlana DORACO i Euroafrica Services Oddział w Polsce, przekaże milion złotych podmiotom medycznym na walkę z koronawirusem. Po około pół miliona trafi do szpitali w Gdańsku i Szczecinie. Wcześniej Korporacja Budowlana DORACO, w odpowiedzi na apel 7 Szpitala Marynarki Wojennej o aktualnych potrzebach, opublikowany w mediach społecznościowych i na stronie www, przekazała placówce środki ochronne dla personelu medycznego w postaci gogli oraz ręczników papierowych.

Również deweloper Nexity wspiera placówki medyczne w walce z koronawirusem. Przedstawiciele francuskiego inwestora przekazali Warszawskiemu Szpitalowi dla Dzieci pierwszy transport maseczek i płynów dezynfekujących, których deficyt jest szczególnie odczuwalny w tego typu placówkach. W ten sposób okazali solidarność z pracownikami służby zdrowia.

Pieniądze zbiera także Polski Związek Firm Deweloperskich, który rozpoczął zbiórkę pt. Deweloperzy w służbie lekarzom. Do akcji włączyli się już: Aereco, Allcon Osiedla, Agena Development, Budimex Nieruchomości, Invest Komfort, Kosacki Budownictwo, Matexi i ROBYG. Na prośbę samych deweloperów, akcja została przedłużona i pieniądze można nadal wpłacać na numer konta podany na stronie PZFD. Akcja kończy się już 13 kwietnia br.

Sprzęt medyczny

Na zakup sprzętu medycznego zdecydował się również inwestor Złotej 44, który zakupił dla szpitala w Grodzisku Mazowieckim specjalistyczne urządzenie do diagnostyki temperatury ciała na odległość. Kolejne tego typu urządzenie ma według zapewnień dewelopera zostać przekazane niebawem kolejnej placówce medycznej.  Dodatkowo, deweloper podświetla fasadę jednego z bardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie – Złotej 44 –  na biało-czerwono na znak solidarności oraz podziękowania dla wszystkich tych, którzy ryzykują swoje życie służąc innym.

Na zakup dwóch respiratorów o wartości 110 tys. złotych zdecydowała się również firma deweloperska Torus. W najbliższym czasie urządzenia zasilą wyposażenie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

 

 

Mieszkania na kwarantannę

Ciekawą i równie potrzebną formę pomocy służbie zdrowia zadeklarowało Stowarzyszenie Mieszkanicznik, które wspiera pracownikom medycznym w znalezieniu mieszkania na kwarantannę. Okazuje się, że tego typu rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, ponieważ osoby pracujące w szpitalach chcą w ten sposób chronić swoich bliskich. Mieszkanicznik nie tylko łączy właścicieli mieszkań z osobami, które chcą się odizolować, ale również prowadzi zbiórkę pieniędzy dla medyków, którzy nie mają funduszy na czynsz.  Dodatkowo stowarzyszenie udostępnia za darmo wzory pism, webinary z interpretacjami przepisów, dla tych którzy muszą szukać planu B i ratować swój biznes.

Pomoc w znalezieniu lokum dla pracowników medycznych oferują również pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy powołali do życia akcję #mieszkaniedlamedyka. W tym przypadku akacja również polega na poszukiwaniu zarówno właścicieli mieszkań chcących je wynająć medykom (bezpłatnie lub najtaniej jak się da), jak i personelu medycznego, który znalazł się w takiej potrzebie. Oczywiście pośrednicy nie pobierają opłat z tytułu swojego wynagrodzenia przy transakcjach wspierających medyków.

Organizatorzy akcji namawiają do wsparcia ich w social mediach. Pomóc można w różny sposób - udostępniając opublikowane na grupie Mieszkanie dla Medyka oferty mieszkań znajomym pracownikom służby zdrowia lub publikując własną ofertę wynajmu. Warto również dzielić się informacjami na temat właścicieli mieszkań, którzy chcą oddać swoje M na kwarantannę.

 
Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: