Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jakie oświetlenie do garażu?

Artykuł gościnny

Data publikacji: 29.05.2020, Data aktualizacji: 20.02.2023

2 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Jakie oświetlenie do garażu?
Jak wybrać oświetlenie do garażu? Poznaj pomysły eksperta sklepu SMD-LED.pl - czytaj na RynekPierwotny.pl!

Przydomowy garaż to miejsce, w którym głównie mężczyźni spędzają dużą ilość swojego wolnego czasu. Zajmują się tam nie tylko swoimi autami, ale również innymi drobnymi lub nieco większymi urządzeniami. Ważne jest więc, aby oświetlenie garażu było jak najbardziej dostosowane do prac, jakie będziemy w nim wykonywać, ale również było na tyle energooszczędne, aby jego eksploatacja nie chłonęła ogromnych ilości energii.

W tym artykule postaramy się przedstawić Państwu kilka naszych propozycji opraw oświetleniowych, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia garaży, czy przydomowych warsztatów. Będą to produkty nie tylko rozsądne cenowo, ale również energooszczędne.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak oświetlić garaż
 • czym są lampy hermetyczne
 • w jakich długościach dostępne są świetlówki LED 

Świetlówka LED

Masz już garaż z tradycyjnymi świetlówkami, które nie dość, że mają niską kulturę pracy, to zużywają bardzo duże ilości energii? Możesz spokojnie zastąpić je, wykorzystując do tego świetlówki LED (oczywiście po lekkiej modernizacji istniejących opraw) Tradycyjne świetlówki do pracy potrzebowały starterów i zapłonników, natomiast świetlówka LED podłączana jest bezpośrednio do prądu 230V. Oznacza to, że żeby ją podłączyć do tradycyjnej oprawy, należy jedynie podpiąć przewody zasilające do jednego z gniazd oprawy, drugie gniazdo natomiast będzie stanowiło jedynie uchwyt świetlówki (obecnie standardem są świetlówki LED zasilane jednostronnie).

Oczywiście obecnie możemy kupić gotowe zestawy świetlówkowe razem z oprawami, których wymiana będzie polegała jedynie na wymianie całych lamp, czyli odłączeniu starych i podłączeniu nowych. Świetlówki LED podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki dostępne są w długości 60 cm, 90 cm, 120 cm i 150 cm.

oświetlenie garażu

Lampa hermetyczna

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia garażu jest lampa hermetyczna. Jest to oprawa świetlna ze wbudowanym źródłem światła (od razu gotowa do pracy po podłączeniu do prądu). Jest to obecnie zamiennik świętówek, który dzięki wbudowanym diodom LED, potrafi być od nich znacznie wydajniejszy, a także łatwiejszy w montażu i instalacji.

Lampy hermetyczne to zintegrowane oprawy świetlne, które podłączamy bezpośrednio do prądu 230V. Posiadają szczelną obudową o wysokiej klasie szczelności, dzięki czemu doskonale poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Bardzo bogaty wybór tego rodzaju oświetlenia na rynku sprawił, że obecnie są one najczęściej wykorzystywane we współczesnych garażach, ze względu na swoje parametry świetlne i wytrzymałość, ale także estetyczny wygląd. Lampy hermetyczne stanowią zamiennik świetlówek, dlatego dostępne są w wersjach o długości 60 cm, 90 cm, 120 cm i 150 cm.

Które lampy wybrać?

Przedstawiliśmy Państwu dwa najchętniej wybierane rozwiązania przez obecnych klientów oświetleniowych. Obie opcje posiadają wiele zalet i są bardzo chętnie wykorzystywane do oświetlenia obiektów typu garaż, czy warsztat. Są to oprawy oświetleniowe, które nie tylko pozytywnie wpłyną na jakość oświetlenia tych obiektów, ale także znacznie zredukują koszty ich eksploatacji. Świetlówki LED, czy lampy hermetyczne pobierają nawet 50% energii mniej od swoich tradycyjnych zamienników, więc przyniosą nam również pozytywne efekty pod względem ilości pobieranej energii.

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023