Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jakie oświetlenie do garażu?

Artykuł gościnny

Data publikacji: 29.05.2020, Data aktualizacji: 20.02.2023

2 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Jakie oświetlenie do garażu?
Jak wybrać oświetlenie do garażu? Poznaj pomysły eksperta sklepu SMD-LED.pl - czytaj na RynekPierwotny.pl!

Przydomowy garaż to miejsce, w którym głównie mężczyźni spędzają dużą ilość swojego wolnego czasu. Zajmują się tam nie tylko swoimi autami, ale również innymi drobnymi lub nieco większymi urządzeniami. Ważne jest więc, aby oświetlenie garażu było jak najbardziej dostosowane do prac, jakie będziemy w nim wykonywać, ale również było na tyle energooszczędne, aby jego eksploatacja nie chłonęła ogromnych ilości energii.

W tym artykule postaramy się przedstawić Państwu kilka naszych propozycji opraw oświetleniowych, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia garaży, czy przydomowych warsztatów. Będą to produkty nie tylko rozsądne cenowo, ale również energooszczędne.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak oświetlić garaż
  • czym są lampy hermetyczne
  • w jakich długościach dostępne są świetlówki LED 

Świetlówka LED

Masz już garaż z tradycyjnymi świetlówkami, które nie dość, że mają niską kulturę pracy, to zużywają bardzo duże ilości energii? Możesz spokojnie zastąpić je, wykorzystując do tego świetlówki LED (oczywiście po lekkiej modernizacji istniejących opraw) Tradycyjne świetlówki do pracy potrzebowały starterów i zapłonników, natomiast świetlówka LED podłączana jest bezpośrednio do prądu 230V. Oznacza to, że żeby ją podłączyć do tradycyjnej oprawy, należy jedynie podpiąć przewody zasilające do jednego z gniazd oprawy, drugie gniazdo natomiast będzie stanowiło jedynie uchwyt świetlówki (obecnie standardem są świetlówki LED zasilane jednostronnie).

Oczywiście obecnie możemy kupić gotowe zestawy świetlówkowe razem z oprawami, których wymiana będzie polegała jedynie na wymianie całych lamp, czyli odłączeniu starych i podłączeniu nowych. Świetlówki LED podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki dostępne są w długości 60 cm, 90 cm, 120 cm i 150 cm.

oświetlenie garażu

Lampa hermetyczna

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia garażu jest lampa hermetyczna. Jest to oprawa świetlna ze wbudowanym źródłem światła (od razu gotowa do pracy po podłączeniu do prądu). Jest to obecnie zamiennik świętówek, który dzięki wbudowanym diodom LED, potrafi być od nich znacznie wydajniejszy, a także łatwiejszy w montażu i instalacji.

Lampy hermetyczne to zintegrowane oprawy świetlne, które podłączamy bezpośrednio do prądu 230V. Posiadają szczelną obudową o wysokiej klasie szczelności, dzięki czemu doskonale poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Bardzo bogaty wybór tego rodzaju oświetlenia na rynku sprawił, że obecnie są one najczęściej wykorzystywane we współczesnych garażach, ze względu na swoje parametry świetlne i wytrzymałość, ale także estetyczny wygląd. Lampy hermetyczne stanowią zamiennik świetlówek, dlatego dostępne są w wersjach o długości 60 cm, 90 cm, 120 cm i 150 cm.

Które lampy wybrać?

Przedstawiliśmy Państwu dwa najchętniej wybierane rozwiązania przez obecnych klientów oświetleniowych. Obie opcje posiadają wiele zalet i są bardzo chętnie wykorzystywane do oświetlenia obiektów typu garaż, czy warsztat. Są to oprawy oświetleniowe, które nie tylko pozytywnie wpłyną na jakość oświetlenia tych obiektów, ale także znacznie zredukują koszty ich eksploatacji. Świetlówki LED, czy lampy hermetyczne pobierają nawet 50% energii mniej od swoich tradycyjnych zamienników, więc przyniosą nam również pozytywne efekty pod względem ilości pobieranej energii.

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023