Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 01.06.2021, Data aktualizacji: 14.04.2023

Średnia ocen 5/5 na podstawie 4 głosów

Najnowsze inwestycje w Łodzi
Jakie inwestycje mieszkaniowe powstają w Łodzi? Czym się wyróżniają? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Łódź zlokalizowana jest w środkowej Polsce. Znajduje się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby ludności. Jest ośrodkiem akademickim oraz dużym węzłem komunikacyjnym. Miasto posiada liczne tereny zielone i rozwinięty transport zbiorowy. Mieszkanie tutaj staje się coraz atrakcyjniejsze, co zauważyli również deweloperzy.

W Łodzi powstaje więc wiele nowych inwestycji. Jak wyglądają nowe osiedla?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak prezentuje się rynek nieruchomości w Łodzi
 • jak wyglądają nowe osiedla w tym mieście
 • na które inwestycje w Łodzi warto zwrócić uwagę   

Jak wygląda rynek nieruchomości w Łodzi? 

W porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce, ceny mieszkań w Łodzi plasują się na umiarkowanym poziomie. Jak wynika z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, w marcu 2023 roku średnia cena za mkw. lokum z rynku pierwotnego wynosiła 9 628 zł. Dla porównania w Warszawie średnia cena to 14 475 zł/mkw. Drożej jest także w Krakowie (12 774 zł/mkw.), Wrocławiu (12 103 zł/mkw.), Poznaniu (10 610 zł/mkw.) czy Trójmieście (12 241 zł/mkw.).

Warto zatem zainteresować się łódzkim rynkiem nieruchomości – zwłaszcza że jest w czym wybierać. W każdej dzielnicy budowane są nowoczesne osiedla. Wybór jest spory, dlatego firmy deweloperskie starają się za wszelką cenę przekonać klientów do swoich inwestycji. Najlepiej sprzedają się niewielkie mieszkania w blokach, coraz częściej zwane apartamentowcami, dlatego takich obiektów mieszkaniowych powstaje najwięcej. Nowe mieszkania w Łodzi najczęściej znajdują się na terenie ogrodzonym z dużą ilością zieleni i placem zabaw.  

Lofty w Fabryce Jedwabiu 

Inwestycja powstaje na Starym Polesiu, przy ul. Wólczańskiej 13. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 1,5 km. Inwestycja leży kilkaset metrów od popularnej ulicy Piotrkowskiej, Filharmonii Łódzkiej, Teatru Nowego oraz Muzeum Sztuki.  

Tym, co wyróżnia ten projekt, jest fakt, że powstaje on w stuletnim kompleksie pofabrycznym z neorenesansową kamienicą, wpisaną do  Gminnej Ewidencji Zabytków. W pofabrycznym kompleksie powstaną apartamenty stylizowane na lofty. Metraż mieszkań będzie oscylował między 26 a 167 mkw. W inwestycji znajdą się komórki lokatorskie i miejsca postojowe naziemne, a także lokale handlowo-usługowe. Dla bezpieczeństwa mieszkańców zainstalowany zostanie monitoring, a na parterze znajdzie się recepcja. 

Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na 1 kw. 2025 roku. 

Zobacz inwestycję Lofty w fabryce Jedwabiu

Lofty w fabryce jedwabiu Lofty w fabryce Jedwabiu, mat. dewelopera, Revisit Home

Biała Kamienica 

Biała Kamienica to projekt zlokalizowany w samym sercu Łodzi, tuż za rogiem tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej, u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej. Charakterystyczna bryła składająca się z białej elewacji oraz bogatych zdobień, nie pozwolą przejść obok niej obojętnie. Wzrok przykuwać będą okrągłe detale, przypominające ręcznie tkane koronki. Układ przestrzenny wnętrza budynku ma nawiązywać do tradycyjnej kamienicznej zabudowy Łodzi.

W ramach inwestycji powstaną mieszkania, a także lokale usługowe. Wśród udogodnień znajdą się: recepcja, winda, komórki lokatorskie, a także rowerownia. Lokale będą posiadały balkony lub loggie, a zlokalizowane na ostatniej kondygnacji apartamenty będą posiadały także tarasy z widokiem na miasto. Co więcej, na ostatniej kondygnacji znajdzie się wspólny taras widokowy. 

Inwestycja ma zostać oddana do użytkowania w I kw. 2024 roku. 

Zobacz inwestycję Biała Kamienica

Biała Kamienica Biała Kamienica, mat. dewelopera, Yuniversal Development

Apartamenty Prestige

Łódzka inwestycja powstaje w samym centrum miasta, przy ulicy Pomorskiej. Przyszli mieszkańcy będą mogli w 15 minut dojść do Parku Helenów, Parku Staromiejskiego, Filharmonii Łódzkiej czy Teatru Wielkiego. W bliskiej okolicy znajdują się liczne punktu usługowe i gastronomiczne oraz kilka uczelni wyższych. Centrum Łodzi jest bardzo dobrze skomunikowane, przejeżdżają tędy liczne linie autobusowe i tramwajowe. Lokalizacja jest więc idealna dla wszystkich osób, które cenią sobie życie w sercu miasta i łatwość w dotarciu do wszystkich kluczowych miejsc.

Osiedle Apartamenty Prestige składa się z trzech 6-kondygnacyjnych budynków. Deweloper proponuje mieszkania o różnym metrażu - od przytulnych kawalerek o powierzchni ok. 33 m², po przestronniejsze (do 65 m²) mieszkania 2- lub 3-pokojowe. Do każdego lokalu przynależy balkon lub ogródek, co pozwoli mieszkańcom na relaks na świeżym powietrzu. Inwestycja zapewnia podziemne miejsca postojowe, dostępne są też dodatkowe powierzchnie w postaci komórek lokatorskich. Planowane oddanie osiedla do użytku to 4 kw. 2023 roku.

Apartamenty Prestige Apartamenty Prestige, mat. dewelopera, Tree Development Group Sp. z o.o.

Perła Piotrkowska

Osiedle Perła Piotrkowska to nowoczesne miejsce w sercu Łodzi, przy najpopularniejszej z tutejszych ulic. Lokalizacja jest więc nie tylko prestiżowa, ale również bardzo wygodna. W najbliższej okolicy znajdują się liczne parki, restauracje i puby. Wzdłuż samej Piotrkowskiej przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych.

Inwestycja Perła Piotrkowska jest obecnie w trakcie budowy, a planowany termin oddania to 3 kw. 2023 roku. W skład osiedla wejdą trzy budynki. Będą one posiadały podwyższony standard wyposażenia i wiele udogodnień. Do dyspozycji mieszkańców zostanie zbudowana rowerownia, wózkownia, a także plac zabaw na zamkniętym terenie. W budynku przewidziano również instalację do klimatyzacji.

W aktualnej ofercie znajdują się mieszkania o metrażu od 26 do 87 m². Lokale posiadają balkony, loggie i ogródki. 

Zobacz inwestycję Perła Piotrkowska

Perła Piotrkowska Perła Piotrkowska, mat. dewelopera, Perła Sp. z o.o Piotrkowska Sp.k.

Tuwima Apartments 

Inwestycja powstaje przy ul. Juliana Tuwima na łódzkim Widzewie. Aktualnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania. 

Na kompleks złożą się dwa budynki mieszkalne z bogatą ofertą usług gastronomiczno-handlowych. W inwestycji powstaną także komórki lokatorskie i miejsca postojowe podziemne. Metraż mieszkań będzie bardzo rozpięty, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W aktualnej ofercie znajdują się lokale o powierzchni od 25 do 74 mkw. 

Budynek powstaje z dbałością o ekologię. Projekt Tuwima apartments jest certyfikowany w systemie BREEAM, na poziomie Excellent. Budynki uzyskały wysokie oceny w takich kategoriach jak: lokalizacja i dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii, oraz wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów. 

Tuwima Apartments Tuwima Apartments, mat. dewelopera, Resi Capital S.A.

Podsumowanie 

W stolicy województwa łódzkiego powstaje wiele ciekawych inwestycji mieszkaniowych. Zainteresowani lokalnym rynkiem nieruchomości mogą szukać wymarzonego M w zupełnie nowych inwestycjach, jak i tych rewitalizowanych. Deweloperzy zmieniają stare kamienice na piękne i nowoczesne budynki, zachowując ich dawny urok. Jeżeli zatem szukasz własnego mieszkania, to zwróć uwagę na Łódź. To nietuzinkowe miejsce na mapie Polski. 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023