Wiadomości mieszkaniowe

Redakcja

Redakcja

Biuro prasowe - Nieruchomości - Wiadomości

13 listopada 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Idealne kwiaty do każdego wnętrza

Jakie kwiaty idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl

Skrzydłokwiat (skrzydłolist), Monstera dziurawa i psianka koralowa – idealne kwiaty do każdego wnętrza!

Skrzydłokwiat, Monstera dziurawa, Psianka koralowa to wyjątkowe kwiaty doniczkowe, które powinny znaleźć się w każdym domu. Poniżej skupimy się na tych trzech roślinach omawiając ich charakterystykę, pielęgnacje i uprawę.

Skrzydłokwiat (skrzydłolist)

Skrzydłokwiat (skrzydłolist) to niezwykła i bardzo piękna roślina, przy odpowiedniej pielęgnacji kwitnący aż cały rok. Te piękne kwiaty doniczkowe o intensywnie zielonych liściach, białych kwiatach i miłym zapachu to przede wszystkim oczyszczacz powietrza z toksyn w naszym mieszkaniu. 

Skrzydłokwiat (skrzydłolist) ma różne odmiany różniące się od siebie kwiatami, a przede wszystkim liśćmi. Prócz rozmaitych kształtów mogą osiągnąć niesamowitą długość i rozmiar, nawet do 180 cm.

Skrzydłokwiat (skrzydłolist) nie wymaga skomplikowanej uprawy i pielęgnacji. Skrzydłokwiat (skrzydłolist) powinien mieć podłożę żyzne, przepuszczalne i próchnicze jak również lekko wilgotne. Należy pamiętać, że podlewamy go przegotowaną wodą w temperaturze pokojowej.

W lecie podlewamy Skrzydłokwiat (skrzydłolist) 2-3 razy w tygodniu, a zimą znacznie rzadziej, lecz regularnie go zraszając. To kwiaty doniczkowe lubiące dużą wilgotność powietrza. Roślina ta powinna stać w miejscu jasnym i dalekim od przeciągów, ale nienarażonym na bezpośrednie promienie słoneczne.

W czasie wzrostu pamiętajmy, by nasz kwiat dostał raz na tydzień nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących doniczkowych w formie płynnej według zalecanej dawki na opakowaniu.

Monstera dziurawa (Monstera deliciosa)

Monstera dziurawa (Monstera deliciosa) to bardzo charakterystyczna i osiągające duże rozmiary roślina. Od lat jest uprawiana jako kwiat doniczkowy w naszych domach. Ma duże i głęboko wycięte liście wyglądem przypominające serce. Im starsze kwiaty doniczkowe tym bardziej powcinane z otworami na blaszce oraz wystającymi korzeniami powietrznymi.

Monstera dziurawa inaczej nazywa przez naukowców jako Monstera deliciosa nie jest wymagającą rośliną. Do jej uprawy i pielęgnacji musimy wiedzieć dosłownie kilka rzeczy. Po pierwsze doskonale akceptuje panujące warunki w naszym mieszkaniu, lecz potrzebuje być postawiona w pół cienistym, lekko jasny pomieszczeniu, gdyż źle znosi duże nasłonecznienie.

Po drugie liście powinny być systematycznie spryskiwane, a podlewać ją należy letnią wodą raz w tygodniu w okresie letnim, natomiast w sezonie zimowym znacznie rzadziej. Warto też by Monstera dziurawa była delikatnie oczyszczana z kurzu osiadającego się na jej liściach – wystarczy do tego wilgotna ściereczka.

Jeśli planujemy przesadzić nasz kwiat doniczkowy to najlepszym terminem jest marzec i kwiecień, pamiętając o tym, że Monstera dziurawa będąca małą rośliną wymaga tej czynności co roku, za to starsze kwiaty mogą zmieniać doniczki co 2-3 lata.

Dla chcących powiększyć swoją kolekcję roślin – Monstera rozmnażana jest przez sadzonki stworzone z kawałka łodygi lub sadzonki wierzchołkowe pamiętając, że temperatura podłoża musi wtedy wynosić od 25 do 30 stopni Celsjusza przy jednocześnie dużej wilgotności powietrza.

Psianka koralowa 

Psianka koralowa to wyjątkowa roślina, która dziko rośnie na pięknej i odległej Maderze. To także ciekawie wyglądający kwiat doniczkowy idealny do naszej domowego ogrodu. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, małymi i krzaczastymi liśćmi o owalnym kształcie oraz czerwonymi lub żółtymi owocami. Jako kwiaty doniczkowe osiągają do 30 cm, a w okresie od maja do czerwca mają kwiaty przypominające kwiaty ziemniaka.

Psianka koralowa powinna stać na parapecie tak by miała chłodno, ale zarazem w lekko nasłonecznionym miejscu. Pamiętajmy, że ta roślina powinna mieć zraszane liście jak i kwiaty oraz być w otoczeniu o wysokiej wilgotności powietrza.

W miesiącach letnich możemy ją wystawić na balkon lub taras nie zapominając, że Psianka koralowa wymaga obfitego podlewania i nawożenia. Jeśli jednak kwiaty lub owoce nie będą obfite, to pod koniec zimy przycinamy pędy do połowy długości i zostawiamy kwiat doniczkowy bez podlewania w temperaturze 0 stopni.

Jeśli nie planujemy ścinać roślinki na okres zimowy to trzymamy ją w pomieszczeniu o temperaturze między 10 a 15 stopni.

Psianka koralowa bez problemu jest rozmnażana poprzez uzyskanie przez wysiew nasiona jak również ukorzeniające wiosną sadzonki pędowe.

Bardzo ważną informacją, o której musimy pamiętać jest to, że Psianka koralowa powinna być daleko od małych dzieci i  domowych zwierząt, ponieważ jej kolorowe owoce są trujące i mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Kwiaty doniczkowe więcej przydatnych informacji

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji mawianych kwiatów doniczkowych, jak również przeczytać inne ciekawe informacje, to zapraszamy pod link: https://chceszmieszkac.pl/kwiaty-doniczkowe-monstera-dziurawa-skrzydlokwiat-psianka-koralowa/

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy