Pakiety wykończeniowe: kompleksowe rozwiązania dla Twojego wnętrza

Marlena Rzepniewska
Marlena Rzepniewska

Data publikacji: 19.05.2023, Data aktualizacji: 29.05.2023

4 minuty czytania

Średnia ocen 3/5 na podstawie 5 głosów

Pakiety wykończeniowe
Jak zaoszczędzić czas i pieniądze podczas urządzania własnego mieszkania? Rozwiązaniem są pakiety wykończeniowe!

Marzy Ci się pięknie, nowe i wykończone już wnętrze? Nie masz jednak czasu ani wiedzy, aby zrobić to samodzielnie? Skorzystaj z pakietów wykończeniowych! Czym dokładnie są i co warto o nich wiedzieć? Czytaj dalej. 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czym są pakiety wykończeniowe;
 • jakie są ich zalety;
 • co zawiera się w standardowym pakiecie wykończenia wnętrz.

Czym są pakiety wykończeniowe?

Pakiety wykończeniowe to nic innego jak usługa częściowa oferowana przez firmy specjalizujące się w projektowaniu wnętrz, deweloperów, sklepy budowlane czy firmy remontowe w końcowej fazie budowy mieszkania. Poszczególne pakiety różnią się zakresem prac, stylem, a także ceną. Duży wachlarz możliwości sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie, bez względu na to, jak zasobny ma portfel i jakie są jego gusta. 

W jakich miastach oferowane są pakiety wykończeniowe? Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków to początek długiej listy miejsc, gdzie uda się skorzystać z tego typu usługi. Zasadniczo wszędzie tam, gdzie powstają mieszkania z rynku pierwotnego, dostępne są pakiety wykończeniowe. Z każdym kolejnym rokiem są one coraz bardziej popularne. 

czym są pakiety wykończeniowe

Standard deweloperski czy wykończenie pod klucz? Czytaj więcej

Zalety pakietów wykończeniowych

Lista zalet pakietów wykończeniowych jest bardzo długa. Wśród tych najważniejszych można wymienić:

 • pewny koszt - cena za konkretny pakiet jest znana z góry. Tym samym możesz zaplanować swój budżet i nie zostaniesz zaskoczony dodatkowymi, nieprzewidzianymi kosztami. To istotne, zwłaszcza w czasach drożejących materiałów budowlanych;

 • oszczędność czasu - jeżeli nie lubisz chodzić po sklepach, to pakiety wykończeniowe z pewnością będą dla Ciebie dobrą opcją. Po stronie wykonawcy leży zarówno zakup materiałów, jak i przeprowadzenie prac wykończeniowych, a czasem nawet posprzątanie mieszkania;

 • pewny termin ukończenia prac - firma z którą podpiszesz umowę, przedstawi Ci konkretny termin ukończenia remontu. Już na wstępie dowiesz się, kiedy Twoje M będzie gotowe do przeprowadzki; 

 • profesjonalizm i doświadczenie - prace przeprowadzają firmy z długoletnim doświadczeniem, z wykorzystaniem najlepszych materiałów;

 • zadowalający efekt wizualny - rozpiętość pakietów jest naprawdę duża. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i zadowolić swoje gusta. Tym bardziej, że firmy oferujące tę usługę podążają za najnowszymi trendami; 

 • gwarancja - na przeprowadzone prace otrzymasz najczęściej kilkuletnią gwarancję.
zalety pakietów wykończeniowych

Wady

Na pakiety wykończeniowe należy przede wszystkim patrzeć w kategorii zalet. Tych jest bowiem więcej niż minusów. Warto jednak pamiętać, że jeżeli postanowimy skorzystać z tej usługi, to będziemy mieli ograniczony wpływ na styl, w jakim zostanie zaaranżowane mieszkanie. Wykańczając lokum na własną rękę, masz możliwość zastosowania niestandardowych, indywidualnie wypracowanych rozwiązań.

Jakie trendy wnętrzarskie są na topie w 2023 roku? Czytaj więcej

Standardowa oferta 

Należy mieć świadomość, że standardowa oferta pakietów wykończeniowych może różnić się od siebie w zależności od lokalizacji i wykonawcy. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie zapoznaj się z ofertą i sprawdź, czy to, co zawiera podstawowy, standardowy pakiet w danej firmie w zupełności Ci wystarcza, czy może potrzebujesz czegoś więcej?

Ogólnie rzecz biorąc, standardowe pakiety wykończeniowe zawierają zazwyczaj wykonanie podłogi, malowanie ścian, sufitów, montaż drzwi wewnętrznych, adaptację armatury łazienkowej, położenie glazury i terakoty czy montaż wyposażenia kuchennego. 

standardowa oferta pakietów wykończeniowych

Czego nie otrzymasz w pakiecie?

Idea pakietów wykończeniowych polega na sprawnej realizacji projektu przygotowanego przez architekta. Dlatego typowe pakiety mają okrojony zakres usług. Zatem powinniśmy wziąć pod uwagę, że w standardowej ofercie nie otrzymamy:

• przeróbek instalacji elektrycznych i hydraulicznych - tego typu działania wydłużałyby czas prowadzonych prac, a ma być sprawnie i bez komplikacji;

• zmian w gipsowo-kartonowych konstrukcjach - obniżanie ścian czy budowa nowych ścianek działowych nie jest spotykana w standardowych pakietach wykończeniowych;

• wykończenia gładzią - takie rozwiązanie znajdziesz w nielicznych, najdroższych pakietach;

• wiercenia dodatkowych otworów sufitowych na lampy

• dekoracji ścian - najczęściej oferowane jest jednolite malowanie ścian na biało. Za specjalne techniki malarskie, wymyślne dekoracje trzeba będzie dodatkowo zapłacić, o ile przeprowadzenie takiej usługi będzie możliwe. 

Pamiętaj jednak, że oferta wielu firm nie kończy się na jednym, standardowym pakiecie. Często oferują one kompleksowe usługi, zwane wykończeniem "pod klucz" albo "wchodzisz i mieszkasz". W takiej usłudze znajdzie się praktycznie wszystko, co potrzebne do przygotowania lokalu do zamieszkania. Co więcej, usługodawcy starają się na wszelkie możliwe sposoby zadowolić klienta, oferując nawet meble na wymiar! 

Wykończenie wnętrz pod klucz dla Twojego M

pakiety wykończeniowe - czego nie otrzymasz w standardowej ofercie

Co wpływa na cenę pakietów wykończeniowych?

Ile kosztują pakiety wykończeniowe? Cena poszczególnych pakietów różni się między sobą. Jej wysokość zależy od wielu czynników. m.in.:

Widełki cenowe pakietów oscylują średnio między 700 a 2000 zł za mkw. nieruchomości. Oczywiście możemy znaleźć zarówno tańsze, jak i o wiele droższe rozwiązania.

Wykończenie mieszkania przy pomocy specjalistów to coraz częściej wybierana opcja. Pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć stres. Kluczem do sprawnej przeprowadzki jest zatem przemyślany wybór pakietu. Zastanów się, na czym Ci zależy, skontaktuj się z doradcami i ciesz się wymarzonym M. 

Co warto wiedzieć o wykończeniu mieszkania? Czytaj więcej

remont mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: