Wiadomości mieszkaniowe

Bajkowe domy

Bajkowe domy to najlepsze miejsca, aby choć na chwilę wrócić do lat dzieciństwa. Zobaczcie zestawienie baśniowych budynków.

Oddaj swój głos!

Średnia ocena 4/5 na
podstawie 32 głosów
Bajkowe domy

Kto z nas nie marzył, aby mieć dom prosto z bajki? W dzieciństwie nasze ulubione postacie przenosiły nas w krainę pełną fantazji, gdzie wszystko jest kolorowe, ciekawe i oznacza wielką przygodę. Mało kto jednak wie, że wiele z tych budynków istnieje naprawdę i można je zobaczyć nie tylko na dużym ekranie. W nich możemy poczuć się jak animowani bohaterowie.

Dom Muminków

Niebieski domek jednorodzinny z czerwonym dachem, w którym mieszka Muminek wraz z rodziną znajduje się gdzieś w Finlandii. Budynek, który powstał, jako jego odwzorowanie możemy znaleźć w Parku Rozrywki poświęconemu Muminkom. Znajduje się na wyspie Kailo.

https://www.moomin.com/en/blog/moomin-around-world-karlstad-welcomes-moominworld/

Piękna i bestia

W historycznej krainie jaką jest Alzacja położona w północno-wschodniej Francji znajduje się mnóstwo maleńkich domków i kolorowych uliczek. Ten krajobraz tak bardzo urzekł producentów Disneya, że ich bajkowa interpretacja tego miejsca pojawiła się w animacji „Piękna i Bestia”.

http://www.conninosyequipaje.com/5-destinos-europeos-para-viajar-en-familia/

Flinstonowie

Każdy chyba kojarzy skalny dom z „Flinstonów”.  Otóż istnieje on naprawdę i jest położony na plaży w Malibu w Kalifornii, a co najciekawsze przynależy do niego prywatna plaża. Koszt budowy tego budynku wynosił ponad 3 mln dolarów. Został wykonany na specjalne zamówienie. Nawet jego wnętrze urządzone jest w stylu popularnej kreskówki. Jedyną różnicą jest to, że jest w wyposażony w najnowszy sprzęt.

https://homesthetics.net/dick-clarks-flintstones-inspired-home-malibu/

Odlot

To fantastyczna i inspirująca bajka, w której mały kolorowy domek był unoszony przez tysiące balonów. Zainspirowani tą historią budowniczy odtworzyli budynek. Został on zbudowany w mieście Herriman w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Sprzedano go za 400 tysięcy dolarów.


http://pixar.wikia.com/wiki/UP_House_in_Herriman,_Utah

Dom Barbie

W 2013 roku na Florydzie w Sunrise powstał Domek Barbie. Gromadzi on ogromną liczbę fanów barbie. Jest tak samo różowy jak jego prototyp, a we wnętrzu znajduje się sypialnia, kuchnia i wszystkie inne pomieszczenia. Nie jest to natomiast jedyne odwzorowanie. Domek Barbie zbudowano również w Berlinie, ale tutaj wzdłuż korytarzy umieszczono ogromną kolekcję lalek.

http://gointerior.me/image/?url=junkmiler.com/real-barbie-dream-house/real-barbie-dream-house-florida-address/

Chatka Baby Jagi

Na skraju puszczy Białowieskiej znajduje się chatka Baby Jagi. To magiczne miejsce i w całości przypomina piernikowy domek prosto z bajki. Aż chce się go schrupać. Inny projekt podobnego domku znajduje się w angielskim mieście Telford.

http://amazingdesign.com.pl/chatka-baby-jagi-na-podlasiu/chatka-baby-jagi-hajnowka-amazing-design-katarzyna-grycuk-amazingdesign-com-pl/

Domki z Hobbita

Na świecie powstało wiele domków inspirowanych Hobbitem. Najpopularniejszy znajduje się w Walli. Jest on zatopiony w lesie na wzgórzu. Co najciekawsze budowa tego domu kosztowała właściciela jedynie 3 tys. funtów. W Nowej Zelandii znajduje się natomiast cała wioska hobbitów pełna budynków ukrytych pod ziemią.

https://www.reddit.com/r/WholeTreeArchitecture/comments/3f4ory/hobbit_house_ii_wales_gb/
 

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Pola oznaczone gwiazdką* są obowiązkowe.

Artykuły powiązane

Najbardziej znane budynki w historii kina

Najbardziej znane budynki w historii kina

Najpiękniejsze filmowe wnętrza

Najpiękniejsze filmowe wnętrza

TOP 6 najciekawszych wnętrz z seriali

TOP 6 najciekawszych wnętrz z seriali