Wiadomości mieszkaniowe

Redakcja

Redakcja

Biuro prasowe - Nieruchomości - Wiadomości

13 października 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

Armatura podtynkowa do łazienki – jak wybrać baterie?

Jak wybrać armaturę podtynkową do łazienki? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Armatura podtynkowa do łazienki

Aranżując łazienkę, staramy się połączyć funkcjonalne rozwiązania z wyjątkowym wzornictwem i dopracowanymi detalami. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej decydujemy się na armaturę podtynkową. Przyglądamy się bliżej dostępnym rozwiązaniom, sprawdzamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu baterii.

Baterie podtynkowe od lat mają grono zwolenników. Ten, kto choć raz korzystał z tego typu baterii, wie, że jest to dodatkowy wydatek, w który warto zainwestować. Montaż takiej armatury podtynkowej jest estetycznym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala nam ukryć w ścianie wszystkie przyłącza i trudne do czyszczenia elementy, występujące przy standardowych bateriach. Dzięki temu baterie są łatwe do utrzymania w czystości.

W bogatej ofercie producentów odnajdziemy rozwiązania, które pozwolą nam na kompleksową aranżację łazienki: baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe.

Komfortowa strefa prysznica

Podobnie, jak w przypadku standardowych baterii prysznicowych, do wyboru mamy baterie o zróżnicowanym wyglądzie i funkcjach. W sklepach znajdziemy systemy prysznicowe składające się z jednouchwytowej baterii i węża natryskowego, często wybieramy także modele z deszczownicą i przełącznikiem. Prysznicowe baterie podtynkowe są dobrym pomysłem – pozwoli to nam zaoszczędzić cenne miejsca w strefie prysznica.

Armatura w czarnym kolorze, łazienka w stylu industrialnym
Armatura w czarnym, matowym kolorze będą ciekawym uzupełnieniem wnętrz w stylu industrialnym. Fot. Domni.pl

Podtynkowe baterie umywalkowe

Przyglądając się trendom aranżacyjnym, zauważamy tendencje idące w stronę minimalizmu. Proste formy ceramiki, umywalki z cienkimi rantami doskonale prezentują się z eleganckimi formami podtynkowych baterii umywalkowych. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów: od modeli z jedną, ozdobną rozetą po stylizowane modele z dwoma pokrętłami.

umywalka w łazience
Podtynkowe baterie umywalkowe w połączeniu z ciekawą formą ceramiki łazienkowej stworzą praktyczną aranżację w każdym stylu. Fot. Domni.pl

Tańsze rozwiązanie? Wybierz zestaw baterii łazienkowych

Wybierając armaturę do swojej łazienki, wygodnym rozwiązaniem jest zakup zestawu baterii. Taki zestaw podtynkowy zazwyczaj ma bardziej konkurencyjną cenę niż zakupy pojedynczych baterii. Mamy też pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Zestawy baterii łazienkowych są gwarancją spójnego wyposażenia łazienek. W przypadku baterii podtynkowych w zestawach znajdziemy wszystkie części potrzebne do montażu – dzięki temu nie popełnimy błędu podczas samodzielnego kompletowania niezbędnych produktów. Przykładowo, kupując kompletny zestaw baterii prysznicowej, znajdziemy w nim baterię, deszczownicę, słuchawkę i wszystkie elementy podtynkowe.

O czym pamiętać wybierając podtynkowe baterie do łazienki?

Każda bateria podtynkowa zasadniczo składa się z dwóch części: elementu podtynkowego i natynkowego. Wszystkie elementy schowane pod ścianą, nazywane korpusem, powinny być precyzyjnie wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz idealnie dopasowane do konkretnego modelu baterii. Dzięki temu mamy gwarancję niezawodności. Na zewnątrz znajduje się wyłącznie element natynkowy w formie ozdobnej rozety, przełącznika, czy wylewki.

Wybierając baterie podtynkowe, pamiętajmy, że najważniejszą kwestią jest dopasowanie obu elementów – montowanych pod i nad tynkiem. Wielu producentów sprzedaje baterie w zestawie z elementami podtynkowymi przed zakupem należy to sprawdzić.

łazienka z umywalką i prysznicem
Minimalistyczny wygląd baterii podtynkowych współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Fot. Domni.pl

Istotną kwestią jest także montaż – w przypadku baterii podtynkowych powinien być on precyzyjnie zaplanowany. Po zamontowaniu elementu podtynkowego w ścianie i tynkowaniu należy przeprowadzić próbę szczelności.

W bogatej ofercie armatury podtynkowej odnajdziemy także baterie z termostatem, które dzięki specjalnym głowicom dbają o stałą, dopasowaną do naszych potrzeb, temperaturę wody. Tego rodzaju baterie dobrze sprawdzą się zwłaszcza w domach, gdzie są małe dzieci i osoby starsze. Termostatyczne baterie podtynkowe podniosą nasz codzienny komfort.

Zdjęcie główne dzięki Domni.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy