Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Armatura podtynkowa do łazienki – jak wybrać baterie?

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 26.02.2024, Data aktualizacji: 26.02.2024

4 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Armatura podtynkowa do łazienki
Jak wybrać armaturę podtynkową do łazienki? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Aranżując łazienkę, staramy się połączyć funkcjonalne rozwiązania z wyjątkowym wzornictwem i dopracowanymi detalami. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej decydujemy się na armaturę podtynkową. Jaka bateria podtynkowa będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru elementów podtynkowych? W jaki sposób osiągnąć pełną funkcjonalność i efektowną aranżację? Podpowiadamy!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • o czym pamiętać wybierając podtynkowe baterie do łazienki,
  • jak wybrać baterię prysznicową podtynkową oraz baterię umywalkową podtynkową,
  • czy warto kupić zestaw baterii łazienkowych.

Bateria podtynkowa – moda, która przeminie czy praktyczne rozwiązanie na lata?

Baterie podtynkowe zyskują na popularności dzięki swojemu nowoczesnemu designowi, który nie tylko podkreśla minimalistyczny charakter łazienki, ale także tworzy efektowne rozwiązanie przestrzenne. Na uwagę zasługuje design, funkcjonalność i trwałość. Czy podtynkowa armatura to dobre rozwiązanie?

Ten, kto choć raz korzystał z tego typu baterii, wie, że jest to dodatkowy wydatek, w który jednak warto zainwestować. Montaż takiej armatury podtynkowej jest estetycznym i praktycznym rozwiązaniem. Baterie podtynkowe są niezaprzeczalnie atrakcyjne, pozwalając na stworzenie łazienki o minimalistycznym wyglądzie.

Co więcej, wybór tego typu armatury pozwala nam ukryć w ścianie wszystkie przyłącza i trudne do czyszczenia elementy, występujące przy standardowych bateriach. Dzięki temu baterie są łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, prysznicowe baterie podtynkowe – to spora oszczędność miejsca.

W bogatej ofercie producentów znajdziemy rozwiązania, które pozwolą nam na kompleksową aranżację łazienki: baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe.

O czym pamiętać wybierając podtynkowe baterie do łazienki?

Każda bateria podtynkowa zasadniczo składa się z dwóch części: elementu podtynkowego i natynkowego. Wszystkie elementy schowane pod ścianą, nazywane korpusem, powinny być precyzyjnie wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz idealnie dopasowane do konkretnego modelu baterii. Dzięki temu mamy gwarancję niezawodności. Na zewnątrz znajduje się wyłącznie element natynkowy w formie ozdobnej rozety, przełącznika czy wylewki.

Armatura w czarnym kolorze, łazienka w stylu industrialnym
Fot. Domni.pl

Wybierając baterie podtynkowe, pamiętajmy, że najważniejszą kwestią jest dopasowanie obu elementów – montowanych pod i nad tynkiem. Wielu producentów sprzedaje baterie w zestawie z elementami podtynkowymi – przed zakupem należy to sprawdzić.

Istotną kwestią jest także montaż – w przypadku baterii podtynkowych powinien być on precyzyjnie zaplanowany. Po zamontowaniu elementu podtynkowego w ścianie i tynkowaniu należy przeprowadzić próbę szczelności.

W bogatej ofercie armatury podtynkowej odnajdziemy także baterie z termostatem, które dzięki specjalnym głowicom dbają o stałą, dopasowaną do naszych potrzeb temperaturę wody. Tego rodzaju baterie dobrze sprawdzą się zwłaszcza w domach, gdzie są małe dzieci i osoby starsze. Termostatyczne baterie podtynkowe podniosą nasz codzienny komfort.

Jak wybrać baterię prysznicową?

Wybór baterii prysznicowej to jedna z kluczowych decyzji podczas aranżacji łazienki, wpływająca zarówno na komfort użytkowania, jak i estetykę wnętrza. Podobnie, jak w przypadku standardowych baterii prysznicowych, do wyboru mamy baterie o zróżnicowanym wyglądzie i funkcjach. W sklepach znajdziemy systemy prysznicowe składające się z jednouchwytowej baterii (co pozwala na regulowanie temperatury oraz ciśnienia wody za pomocą jednego elementu) i węża natryskowego. Opcjonalnym rozwiązaniem jest także deszczownica, która zapewnia rozproszony strumień wody, przypominający deszcz.

Jaką baterię prysznicową wybrać ostatecznie? Wszystko zależy od naszych potrzeb i gustu, jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Są to przede wszystkim:

  • aspekt wizualny, czyli kolor, kształt i materiał wykonania;
  • funkcjonalność, czyli między innymi wspomniane modele jedno- lub dwuuchwytowe;
  • dodatkowe elementy, które podniosą komfort użytkowania. Zaliczają się do nich między innymi: perlator, który zmniejszy zużycie wody czy termostat, który umożliwia ustawienie optymalnej temperatury.

Zastanawiając się, jaka bateria podtynkowa prysznicowa będzie najlepsza, dobrze jest wziąć pod uwagę także producenta oraz jakość wykonania – elementy armatury to zazwyczaj inwestycja na lata.

Przyglądając się trendom aranżacyjnym, zauważamy tendencje idące w stronę minimalizmu. Proste formy ceramiki, umywalki z cienkimi rantami doskonale prezentują się z eleganckimi formami podtynkowych baterii umywalkowych. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów: od modeli z jedną, ozdobną rozetą po stylizowane modele z dwoma pokrętłami.

Jaką baterię umywalkową wybrać?

W przypadku umywalki powinniśmy zwrócić uwagę na podobne parametry. Najważniejsze, w przypadku podtynkowych baterii umywalkowych jest ich funkcjonalność i współpraca z innymi elementami całej łazienki.

umywalka w łazience

Fot. Domni.pl

Przyglądając się trendom aranżacyjnym, zauważamy tendencje idące w stronę minimalizmu. Proste formy ceramiki, umywalki z cienkimi rantami doskonale prezentują się z eleganckimi formami podtynkowych baterii umywalkowych. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów: od modeli z jedną, ozdobną rozetą po stylizowane modele z dwoma pokrętłami. Chrom coraz częściej ustępuje miejsca na czarny mat lub mosiądz, które są atrakcyjnym akcentem we wnętrzu. Minimalizm i spójność zapewnią estetyczny wygląd pomieszczenia.

Tańsze rozwiązanie? Wybierz zestaw baterii łazienkowych

Wybierając armaturę do swojej łazienki, wygodnym rozwiązaniem jest zakup zestawu baterii. Taki zestaw podtynkowy zazwyczaj ma bardziej konkurencyjną cenę niż zakupy pojedynczych baterii. Mamy też pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Zestawy baterii łazienkowych są gwarancją spójnego wyposażenia łazienek.

łazienka z umywalką i prysznicem

Fot. Domni.pl

W przypadku baterii podtynkowych w zestawach znajdziemy wszystkie części potrzebne do montażu – dzięki temu nie popełnimy błędu podczas samodzielnego kompletowania niezbędnych produktów. Przykładowo, kupując kompletny zestaw baterii prysznicowej, znajdziemy w nim baterię, deszczownicę, słuchawkę i wszystkie elementy podtynkowe.

Jaka bateria podtynkowa: podsumowanie

Wybór baterii podtynkowej do łazienki to decyzja, która łączy funkcjonalność, estetykę oraz trwałość. O zaletach baterii podtynkowych nie trzeba już chyba przekonywać, warto jednak pochylić się nad odpowiednim wyborem armatury. Najważniejsze aspekty to dopasowanie elementów podtynkowych i natynkowych, wygląd baterii i spójność elementów, a także funkcjonalność i dodatkowe elementy. Wybierając baterie do łazienki, warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby, preferencje estetyczne i jakość oferowanych rozwiązań. Ostateczny wybór może być kluczem do stworzenia łazienki, która nie tylko będzie atrakcyjna wizualnie, ale także dostosowana do codziennych potrzeb użytkowników.

Zdjęcie główne dzięki Domni.pl

wykończenie mieszkania z architektem
Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Jak udekorować dom na Święta: oświetlenie, dekoracje i wystrój domu na Święta

      Jak udekorować dom na Święta: oświetlenie, dekoracje i wystrój domu na Święta

      Jak przygotować dom na Święta? Jakie dekoracje wykonać, aby w mieszkaniu zapanował bożonarodzeniowy klimat? Ciekawe porady i inspiracje znajdziesz w naszym artykule.

      13 grudnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Jak zaplanować święta: urządzanie domu na Boże Narodzenie

      Jak zaplanować święta: urządzanie domu na Boże Narodzenie

      Jak zorganizować pierwsze święta w nowym domu? Jak przygotować się do wigilii? Organizacja świąt to nie lada wyzwanie. Sprawdź, jak dobrze się przygotować do świąt.

      12 grudnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania, domu i lokalu: wzór ogólny w PDF

      Protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania, domu i lokalu: wzór ogólny w PDF

      Przyszłego nabywcę mieszkania czeka jego protokolarny odbiór od dewelopera. To właśnie wtedy podpisuje się protokół odbioru mieszkania. W dokumencie takim wpisujemy m.in. usterki występujące w lokalu podczas jego odbioru. Jakie są konsekwencję wpisania lub niewpisania do protokołu zdawczo-odbiorczego wad mieszkania w przejmowanym od dewelopera lokalu? Sprawdź.

      12 grudnia 2024

      Ewelina Zajączkowska-Klec

    • Jak zmienić dostawcę prądu: zmiana dostawcy energii

      Jak zmienić dostawcę prądu: zmiana dostawcy energii

      Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to coraz częstszy sposób na obniżenie domowych kosztów. Jest to istotne w obliczu "odmrożenia" cen energii z początkiem 2025 roku. Warto więc już teraz dokładnie przeanalizować dostępne oferty, aby wybrać sprzedawcę, który zapewni korzystne warunki i stabilność cen.

      12 grudnia 2024

      Ewelina Zajączkowska-Klec

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023