Dobrynów

Mieszkania na sprzedaż ul. Rzepakowa, oferowane bezpośrednio przez

TDJ Estate

Katowice, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Rzepakowa 1a

Dobrynów

5 zdjęć

Dobrynów
Dobrynów
Dobrynów
Dobrynów

Termin oddania

Gotowe

Powierzchnie

30 - 114/m2

Przedział pokoi

1 - 5

Kondygnacje

8

Budynki

3

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Katowice Ligota - 1070 m

Przystanek Tramwajowy - 540 m

Przystanek Autobusowy - 150 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

7 placówek medycznych, 5 placówek edukacyjnych, 10 kawiarni i restauracji, 10 sklepów, 10 obiektów sportowych, 2 place zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • wózkarnia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja
 • inteligentny dom
 • miejsce do ładowania samochodów elektrycznych

Rekreacja

 • plac zabaw

Usługi na terenie osiedla

 • paczkomat

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2021 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 147 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 257 do 276 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

taras, balkon

Komórki lokatorskie:

posiada (97)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne (54 miejsca)
 • miejsca postojowe podziemne (120 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 58 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 30 do 114 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4, 5-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Wielofunkcyjny projekt mieszkaniowy Dobrynów powstaje w znajdującej się w zachodniej części miasta katowickiej dzielnicy Brynów. Inwestycja jest zlokalizowana przy ulicy Rzepakowej 1a, w pobliżu której znajduje się wiele atrakcyjnych terenów rekreacyjnych tj. Park Leśny, Park Kościuszki czy Muchowiec, liczne punkty handlowo-usługowe oraz placówki edukacyjne i medyczne. Dzielnica, w której powstaje inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Katowic, sąsiednimi dzielnicami i miastami ościennymi, zapewniając tym samym łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. W odległości zaledwie 700 m od osiedla znajduje się Centrum Przesiadkowe Brynów, z którego w zaledwie 15 min można dojechać na Dworzec Główny w Katowicach czy Urzędu Miasta.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy ośmiokondygnacyjne budynki mieszkalno-usługowe, w których łącznie znajdzie się 147 mieszkań. W pierwszej fazie inwestycji klienci będą mogli wybrać wymarzone „M” spośród dwudziestu kawalerek o powierzchni od 26 mkw oraz mieszkań 2-, 3-,4- i 5-pokojowych o powierzchni od 32,63 mkw. do 114,09 mkw. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przylegają ogródki, z kolei powierzchnie mieszkalne na wyższych kondygnacjach powiększają przestronne balkony i loggie. Dla wygody mieszkańców, w ramach inwestycji powstanie jednokondygnacyjny parking podziemny, który będzie dysponował 120 miejscami postojowymi. Na terenie zewnętrznym znajdą się dodatkowe miejsca parkingowe, również dla klientów siedmiu lokali usługowych, zlokalizowanych na parterze inwestycji. Bliskość dobrze zaopatrzonych sklepów, dużej galerii handlowej i wzajemnie uzupełniających się usług, pozwoli mieszkańcom na co dzień zaspokoić najpilniejsze potrzeby w obrębie osiedla, jak również jego bezpośredniego sąsiedztwa, bez marnowania czasu na dojazdy.

Centralnym punktem Dobrynowa jest przestronny, pełen różnorodnej roślinności dziedziniec, stanowiący ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną z ciekawymi elementami małej architektury i rozwiązaniami funkcjonalnymi, przygotowanymi z myślą o każdej kategorii wiekowej mieszkańców. Do dyspozycji przyszłych lokatorów będą przestrzenie wspólne podzielone na strefę dla najmłodszych, strefę dla starszych dzieci oraz strefę kina letniego z ogródkiem wspólnotowym. Inwestycja oferuje szereg udogodnień, m.in. Klub Mieszkańca, rowerownię, wózkownię, komórki lokatorskie, stację ładowania samochodów elektrycznych, zewnętrzne wiaty rowerowe, monitoring i aplikację budynkową ułatwiającą dostęp do przestrzeni wspólnych, bez konieczności używania klucza czy karty dostępu. Wybrane mieszkania posiadają instalacje przygotowane do montażu klimatyzacji. Bardziej wymagający mieszkańcy będą mieć możliwość również zainstalowania w swoich „M” systemu smart home. Osiedle ma charakter otwarty, dzięki czemu możliwa jest swobodna komunikacja z sąsiedztwem.

Inwestycja Dobrynów znajduje się w Zespole Dzielnic Południowych, ul. Rzepakowa 1a (5.2 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez TDJ Estate.

Inwestycja Dobrynów została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2023 roku.

Cały projekt składa się z 147 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Dobrynów w sprzedaży jest 58 nowych mieszkań o powierzchni od 30 do 114 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców TDJ Estate przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne (54 miejsca)
 • miejsca postojowe podziemne (120 miejsc)

W inwestycji znajduje się 97 komórek lokatorskich.

Lokalizacja inwestycji

Dobrynów jest położony w zachodniej części Katowic, w obrębie dzielnicy Brynów. Najbliższe otoczenie sprawia, że mieszkańcy osiedla mogą komfortowo i wygodnie realizować swoje wszystkie codzienne potrzeby, oszczędzając przy tym dużo czasu. Lokalizacja Dobrynowa zapewnia łatwy dostęp do wygodnych połączeń komunikacyjnych, umożliwiających sprawne przemieszczanie się do centrum Katowic oraz pozostałych dzielnic miasta. Osiedle sąsiaduje z centrum handlowym, supermarketami i mniejszymi punktami handowo-usługowymi. Bliskość i dostępność terenów rekreacyjnych sprawiają, że w zaledwie kilka minut można znaleźć się w Parku Kościuszki, na Muchowcu czy basenie miejskim. Entuzjaści jazdy na rowerze tuż po wyjściu z domu mogą wybrać kilka wariantów tras przeznaczonych specjalnie dla jednośladów.

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Dobrynów?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Dobrynów jest doskonale skomunikowany dzięki bliskości Centrum Przesiadkowego Brynów znajdującego się w odległości 700 m, Dworca Katowice Ligota oddalonego o 1,8 km oraz licznych przystanków autobusowych. Z okolic ulicy Rzepakowej łatwo można się dostać na drogę krajową nr 86 oraz autostradę A4.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Dobrynów znajdują się szkoły/przedszkola?

W najbliższej okolicy Dobrynowa znajduje się kilka placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych. Najbliżej położone to: Żłobek Nasze Smyki oddalony 120 m od osiedla, Przedszkole Twórczy Maluch, do którego można dojść pieszo w 5 minut (450 m), Szkoła Podstawowa nr 11 i Szkoła Podstawowa nr 56, oddalone o 2,1 km czy Szkoła Podstawowa nr 65 znajdująca się w odległości 2,7 km od Dobrynowa. Najbliższe szkoły średnie to np. V Liceum Ogólnokształcące im. Wł Broniewskiego (1,2 km), Szkoła Podstawowa nr 11 (2,1 km) czy Szkoła Podstawowa nr 56 (2,7 km).

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią liczne pobliskie publiczne i niepubliczne szpitale, przychodnie i centra medyczne. W najbliższej okolicy znajdują się: Centrum Medyczne Femina (950 m), Przychodnia MEKMED (1,7 km), Górnośląskie Centrum Medyczne (2,3 km), Szpital Ginekologiczno-Położniczy Łubinowa 3 (2,4 km), Ośrodek Medyczny Tommed (2,7 km), Ślaskie Centrum Laryngologii Dzieciecej (4 km)czy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Dobrynów sąsiaduje z centrum handlowym Libero, sklepami spożywczymi i licznymi mniejszymi i większymi punktami usługowymi. Najbliższe lokale usługowe znajdą się na terenie osiedla. Nieopodal, w zasięgu pięciominutowego spaceru znajduje się supermarket E. Leclerc (300 m) i Lidl (350 m).

Sport

Lokalizacja Dobrynowa zapewnia mieszkańcom dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Najbliżej osiedla znajduje się Katowicki Park Leśny, będący największym obszarem zielonym miasta. Łączy się on z Parkiem Kościuszki i Lasem Murckowskim. Spacerem, w niecałe 40 min (3,1 km) można dojść na Muchowiec, w którym znajdują się liczne ścieżki rowerowe, trasy do biegania czy rolkostrady. W odległości 2,9 km (5 minut jazdy samochodem) od terenu inwestycji znajduje się Basen Brynów, a zaledwie 1,4 km od Dobrynowa – basen ORW Rolna - MOSiR Katowice. Dzielnica ma bogatą ofertę siłowni i klubów fitness.

Data publikacji: 28.02.2022
Data aktualizacji: 31.10.2023
TDJ Estate logo

TDJ Estate

Adres biura sprzedaży:

ul. Kijowska 44, 40-754 Katowice

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 17:00
 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 09:00 - 17:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: