Wolne Miasto

Oferta archiwalna

Gdańsk, Ujeścisko-Łostowice, ul. Cedrowa 27

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 1125 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Wolne Miasto

9 zdjęć

Wolne Miasto
Wolne Miasto
Wolne Miasto
Wolne Miasto

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • ochrona całodobowa
  • monitoring
  • winda
  • Standard deweloperski
  • Wykończenie pod klucz

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych.

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 3 do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 490 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera.

Standard wykończenia

standard deweloperski, wykończenie pod klucz

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne .
  • miejsca postojowe podziemne .

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

Osiedle Wolne Miasto to największa gdańska inwestycja ECO-Classic. Powstaje w dzielnicy Ujeścisko, przy ulicy Cedrowej, zaledwie około 10 minut jazdy od centrum miasta. Zaprojektowana została jako kompleks ośmiu 3- i 4-piętrowych budynków, harmonijnie wpisanych w naturalną rzeźbę nadmorskiego terenu i bogatą, dorosłą roślinność. Osiedle położone jest na ponad 11 ha pól i łąk, tworzących pełną uroku dolinę otoczoną łagodnymi wzgórzami, pokrytymi kwiatami, drzewami, a w części starym sadem.

Wolne Miasto to osiedle inspirowane ogrodami angielskimi, z własnym sadem, parkiem i oczkami wodnymi. Zaprojektowane zostało na kształt tradycyjnego, pełnego zieleni miasteczka, z czytelnym układem wewnętrznych uliczek i reprezentacyjną aleją główną, w taki sposób, by ocalić i wkomponować w planowaną inwestycję jak największą ilość zastanego krajobrazu.

Budynki mieszkalne mają kształt zbliżony do litery U i skupione są wokół głównej alei, biegnącej od placu wejściowego- Placu Fontanny, w głąb osiedla. Dzięki temu w ich wnętrzach powstają ciche, przytulne i pełne zieleni dziedzińce z alejkami parkowymi i placykami zabaw dla dzieci. Na parterach budynków mieszkalnych, wzdłuż głównej promenady osiedla są punkty usługowe i handlowe.

Ścieżki, placyki i place zabaw dla dzieci są oświetlone i urozmaicone elementami małej architektury. Place zabaw to swobodne przestrzenie z zabawkami wykonanymi z ekologicznych materiałów, wykorzystującymi naturalne materiały, takie jak woda, piasek, wiklina, kamyki oraz roślinność i ukształtowanie terenu oraz pozwalającymi na ich kreatywne wykorzystanie w zabawie.

Twórcy dołożyli wszelkich starań, by stworzyć przestrzeń z poszanowaniem naturalnych bogactw terenu– pofałdowania, charakterystycznego dla wzgórz morenowych oraz istniejącej w sąsiedztwie osiedlowych jeziorek bogatej fauny i flory.

Na osiedlu utworzony został park, w którym żyje wiele gatunków ptaków.

Dzięki wyeliminowaniu barier architektonicznych na terenie inwestycji i na placach zabaw, osiedle przyjazne jest rodzicom małych dzieci, osobom starszym oraz o ograniczonej sprawności ruchowej.

Ruch samochodowy został poprowadzony na obrzeżach osiedla.

Inwestycja Wolne Miasto znajduje się na Ujeścisku-Łostowicach, ul. Cedrowa 27 (4.2 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez ECO Classic Sp. z o.o.

Inwestycja Wolne Miasto została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku.

Cały projekt składa się z 490 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 3 do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Wolne Miasto nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ECO Classic Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne
  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Wolne Miasto to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa ECO-Classic, powstająca w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko, przy ulicy Cedrowej. Znajduje się ona w sąsiedztwie dwóch dużych arterii ponadlokalnych: Armii Krajowej i Kartuskiej. Dzięki odległości zaledwie ok. 4 km od centrum Gdańska mieszkańcy mają możliwość dotrzeć na Stare Miasto lub Dworzec Główny w ciągu około 10 minut.

Gdańsk to miasto położone na północy Polski w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska). Ok 100 m. dzieli granice Gdańska od Pruszcza Gdańskiego, 30 km od Elbląga, 7 km od Sopotu i 12 km od Gdyni. Panorama Gdańska to zarówno przedwojenne zabytki jak i kamienice odbudowane po wojnie, a także bloki i domki jednorodzinne. Gdańsk składa się z kilkudziesięciu dzielnic, w tym Aniołki, Oliwa, Przymorze Wielkie, Strzyża, Śródmieście, Ujeścisko-Łostowice i Wyspa Sobieszewska. To ważny ośrodek naukowy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym na czele. Za kulturę odpowiada m.in. Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski oraz Muzeum Narodowe. Ofertę kulturalną uzupełniają zabytki od średniowiecznych po te najnowsze (Stocznia Gdańska).

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Wolne Miasto?

Szybka Kolej Miejska łączy Gdańsk z Gdynią i Sopotem, z kolei dworzec Gdańsk Główny pozwala dojechać do każdego miasta w kraju. Z Gdańska można też dostać się promem do położonego w odległości 22 km Helu, a także do miejsc położonych w Szwecji. Przez miasto przebiegają drogi: europejska E28, E75 i E77, a także droga krajowa 91. W Gdańsku kursuje też kilkadziesiąt linii autobusów, w tym autobusy nocne. Znajduje się tu też Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo im. Lecha Wałęsy – trzeci pod względem wielkości w kraju.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Wolne Miasto mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 80 metrów od inwestycji Wolne Miasto znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Przystanek autobusowy.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Wolne Miasto znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Wolne Miasto znajdują się 2 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Publiczne Przedszkole Srebrna Kotwica w odległości 110 m, Przedszkole Publiczne Mądry Miś Ujeścisko w Gdańsku w odległości 560 m.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Wolne Miasto w odległości 280 m znajduje się Siłownia plenerowa, w odległości 320 m znajduje się Boisko.

Data aktualizacji: 28.03.2018

Artykuły powiązane:

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Ujeścisku-Łostowicach

Oferty na Ujeścisku-Łostowicach

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: