Gliwice
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 15 deweloperów w Gliwicach
Aktualnie nasi deweloperzy w Gliwicach realizują 22 inwestycje
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Potencjał rynku nieruchomości w Gliwicach
Górny Śląsk ponownie przechodzi okres rozwoju. Coraz więcej firm lokuje w śląskich miastach swoje siedziby, pojawiają się nowi inwestorzy, powstają osiedla mieszkaniowe oraz centra biurowe i usługowe. Jest to rzeczywistość w której świetnie odnajdzie się deweloper z Gliwic. Zdaniem przedsiębiorców miasto prezentuje duży, niewykorzystany jeszcze potencjał. Jest to ważny ośrodek akademicki i siedziba wielu firm, w których pracują potencjalni nabywcy nowych mieszkań. Poziom bezrobocia jest tu wyjątkowo niski, a miejsc pracy przybywa – to niezwykle komfortowa sytuacja dla deweloperów w Gliwicach. Jest wyraźny popyt na nowe lokale, są także warunki w których może się rozwijać budownictwo mieszkaniowe. To sprawia, że Gliwicami interesują się firmy, które do tej pory realizowały inwestycje w większych miastach. Budują one nowoczesne osiedla mogące z powodzeniem rywalizować z ofertą rynku wtórnego, na którą składają się często stare mieszkania w niskim standardzie. Często są to kompleksy mieszkaniowo-usługowe, zapewniające również infrastrukturę handlową.
Rodzaje inwestycji deweloperskich w Gliwicach
Gros przedsięwzięć deweloperskich w Gliwicach to budownictwo mieszkaniowe. Nowe osiedla powstają w dobrze skomunikowanych częściach miasta, dzięki czemu nawet duża odległość od centrum nie jest problemem. Dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i klientów cieszą się lokalizacje oferujące zielone, spokojne otoczenie w połączeniu z bliskością najważniejszych punktów handlowych. Deweloperzy w Gliwicach starają się dostarczyć potencjalnym nabywcom nowoczesne, funkcjonalne mieszkania, a także rozwiązania premium, takie jak system smart home, czy zindywidualizowany projekt wykończenia lokalu. Budownictwo mieszkaniowe nie jest jednak jedynym polem do popisu dla dewelopera w Gliwicach. Rozwija się tutaj również rynek nieruchomości biurowych i magazynowych. Duże zainteresowanie tym sektorem budownictwa jest wywołane rosnącą aktywnością korporacji polskich i zagranicznych, które poszukują pracowników poza dużymi miastami. Dynamiczny rozkwit notuje także rynek powierzchni magazynowych i handlowych.
Deweloperzy w Gliwicach budują dla seniorów
Obecne tendencje demograficzne wskazują na nieubłagane starzenie się społeczeństwa polskiego. Według statystyk GUS do 2050 r. osoby 65-letnie i starsze będą stanowić aż 1/3 mieszkańców kraju. To oznacza zmiany nie tylko społeczne, ale i gospodarcze, a rynek nieruchomości jest jednym z segmentów, gdzie zaznaczają się one najbardziej. Seniorzy staną się jedną z ważniejszych grup nabywców inwestycji deweloperskich – Gliwice powoli przygotowują się na ten trend. Jest to jedno z miast, gdzie powstaje prototyp osiedla dla seniorów, przeznaczonego dla osób po 50-tym roku życia. Jego głównym założeniem jest zaoferowanie nowoczesnej, przyjaznej zabudowy i obudowanie jej kompleksową infrastrukturą usługową i rekreacyjną. Jest to swego rodzaju wyzwanie dla dewelopera w Gliwicach – musi on przemyśleć potrzeby i oczekiwania tej konkretnej grupy nabywców i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania. Należą do nich: przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych, miejsce na wózkownię i rowerownię oraz bliskość opieki medycznej.
Inwestycje deweloperskie w Gliwicach powstają pod wynajem
Okazuje się, że miasta średniej wielkości pod kątem inwestycyjnym również mogą się atrakcyjnie prezentować, a przynajmniej tak to wygląda na rynku nieruchomości. Te korzystne uwarunkowania dotyczą szczególnie Śląska – niekwestionowanych liderem w rankingu stopy zwrotu jest Wałbrzych, ale Gliwice plasują się na trzecim miejscu. Jest to czytelny sygnał dla deweloperów w Gliwicach, że warto wziąć pod uwagę oczekiwania klientów kupujących w celach inwestycyjnych. Miasto samo w sobie ma dużo do zaoferowania: obecność Politechniki Śląskiej przyciąga studentów, a firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym i ceramicznym – pracowników. Jednocześnie ceny nieruchomości są niższe niż, na przykład, w Krakowie, czy Katowicach. Inwestycje deweloperskie w Gliwicach cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, ponieważ prezentują nowoczesne standardy, których często brak mieszkaniom z rynku wtórnego. Wpływa to na ich niewątpliwą popularność wśród lokatorów, a właścicielowi zapewnia większy zysk.
Potencjalne problemy dewelopera w Gliwicach
Boom budowlany powoduje, że ceny działek inwestycyjnych cały czas rosną. W dużych miastach zaczyna brakować ziemi pod zabudowę, co wpływa na wzrost jej wartości, a to z kolei przekłada się na coraz droższe mieszkania. Jednocześnie rosną koszty budowy. Połączenie tych czynników powoduje spadek opłacalności inwestycji deweloperskich – Gliwice są jednak dobrym rynkiem zbytu, z którego ciężko zrezygnować. Przedsięwzięcia budowlane są cały czas realizowane, mimo wysokich kosztów gruntów. Sytuacja wymaga od deweloperów utrzymania, a nawet czasem podnoszenia cen mieszkań aby osiągnąć zadowalającą marżę. Najmniej powodów do zmartwień mają przedsiębiorcy posiadający duże banki ziemi – mniejsze firmy deweloperskie muszą uciekać się do poszukiwania kreatywnych rozwiązań, żeby dokończyć inwestycję. Wykazują też coraz większe zainteresowanie gruntami położonymi w pobliżu miasta – są one tańsze, ale ich lokalizacja nie jest już tak korzystna. Może się okazać, że mieszkania na takim osiedlu nie będą się cieszyć aż tak dużym powodzeniem.
Jednym z rozwiązań problemu braku dostępności działek budowlanych jest zaadaptowanie gruntów poindustrialnych – możliwość do wykorzystania w miastach typu przemysłowego. Zazwyczaj takie grunty nie cieszą się zainteresowaniem deweloperów, ponieważ obciążone są większym ryzykiem inwestycyjnym, ale obecnie również one drożeją. Problematyczność działek poprzemysłowych wynika często z ich skomplikowanego stanu prawnego, statusu konserwatorskiego, czy też zanieczyszczenia ziemi w przypadku gdy znajdowały się na nich fabryki przemysłu ciężkiego. Konieczność remediacji takiego obszaru może sprawić, że cała inwestycja okaże się słabo opłacalna. Deweloperzy w Gliwicach nie obawiają się przeszkód w budowaniu na działkach poindustrialnych, takich jak tereny po Hucie Gliwice. W sytuacji gdy grunty inwestycyjne są na wagę złota, przedsiębiorcy wykorzystują wszystkie dostępne opcje.
Deweloper w Gliwicach poszukiwany
Poszukiwania godnego zaufania dewelopera najlepiej jest zacząć rozmawiając z rodziną i znajomymi. Jest duże prawdopodobieństwo, że będą mogli kogoś polecić. Jest to dobry sposób szczególnie w mniejszym mieście, gdzie inwestycji jest niewiele i wszyscy się znają. W dużych metropoliach można się posłużyć internetem i popytać o opinie na forach mieszkańców danego osiedla. Niezależnie od tego warto zajrzeć na stronę dewelopera – strona internetowa jest wizytówką przedsiębiorcy. Im więcej informacji na niej umieści, tym lepiej dla potencjalnego nabywcy. Ważnych rzeczy można się dowiedzieć na targach mieszkaniowych – jest to szansa na spotkanie z wieloma przedstawicielami firm deweloperskich i zapoznania się z ich ofertami. Przed podjęciem decyzji dobrze jest odwiedzić zrealizowane już inwestycje wybranego dewelopera, zobaczyć jak prezentuje się konkretne osiedle i ewentualnie porozmawiać z mieszkańcami. Ich opinie mogą się okazać bardzo pomocne przy wyborze.