Częstochowa
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 6 deweloperów w Częstochowie
Aktualnie nasi deweloperzy w Częstochowie realizują 9 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Deweloperzy na częstochowskim rynku nieruchomości
Częstochowa to centralne miasto aglomeracji częstochowskiej i jeden z większych ośrodków gospodarczych, usługowych i kulturalnych północnej części województwa śląskiego. Znajduje się na obszarze utworzonej niedawno strefy ekonomicznej, co przyczyniło się do rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, a tym samym ożywienia na rynku pracy. Korzystają na tym deweloperzy – Częstochowa jest miastem, w którym popyt na lokale mieszkalne stale rośnie. Oryginalna zabudowa w mieście to głównie bloki wielkopłytowe zbudowane w latach 1960-1990 oraz w mniejszym stopniu budynki z lat 50-tych i starsze. Jest to stanowczo za mało w stosunku do potrzeb mieszkańców, dlatego warunki do rozwoju rynku pierwotnego są bardzo korzystne. Deweloper w Częstochowie może skorzystać na dynamicznym rozwoju miasta i jego dogodnej lokalizacji – jest ono dobrze skomunikowane z takimi miastami jak Kraków, Katowice, Wrocław, Warszawa i Poznań. Ponadto na ukończeniu jest już częstochowski odcinek autostrady A2, łączącej Polskę północną i południową.
Gdzie powstają inwestycje deweloperskie w Częstochowie?
Zabudowa mieszkalna w Częstochowie koncentruje się głównie w dzielnicach Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Ostatni Grosz, Północ, Raków, Stradom i Śródmieście. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w uważanej za atrakcyjną północno-zachodniej części miasta – jest to ważna wiadomość dla deweloperów w Częstochowie. Ważne miejsce na częstochowskiej mapie inwestycyjnej zajmuje Parkitka, która znajduje się w pobliżu centrum miasta. Ewentualni nabywcy mieszkań mają zagwarantowany dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz szkół, przychodni i budynków użyteczności publicznej, a zarazem jest to miejsce spokojne i przestronne. Inwestycje deweloperskie w Częstochowie powstają także na Rakowie i Stradomiu, gdzie zlokalizowane są jedne z większych niezabudowanych jeszcze działek. Jest to atut, który rekompensuje większą odległość od centralnej części miasta. Samo centrum jako obszar inwestycyjny jest atrakcyjne, ale kłopotliwe mogą się okazać zawiłe kwestie prawne związane z parcelami na sprzedaż.
Deweloper w Częstochowie ma co robić
Rynek pierwotny w Częstochowie cały czas się rozwija – oferowane przez deweloperów mieszkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2018 r. wydano 7 pozwoleń na budowę budynków wielorodzinnych i 232 na jednorodzinne – to oznacza 208 mieszkań w blokach i 339 w domach wolnostojących. Deweloperzy w Częstochowie zauważają, że największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Sprzedają się również wielkopowierzchniowe domy, w których można wydzielić mniejsze pomieszczenia – ma to szczególne znaczenie w przypadku inwestorów. Mieszkania oferowane przez deweloperów są przestronne, ustawne i bardzo często zindywidualizowane. Część nabywców woli oddać kwestię wykończenia w ręce profesjonalnych projektantów – taka usługa może zostać wliczona w cenę lokalu. Ze względu na duży popyt inwestycje deweloperskie w Częstochowie wyprzedawane są praktycznie na początkowych etapach budowy. Rośnie też liczba osób biorących kredyt hipoteczny, ale wzrost płac pozwala wielu z nim kupić mieszkanie za gotówkę.
Deweloperzy w Częstochowie budują pod inwestycje
Klienci poszukujący mieszkań, to w dużej mierze osoby nabywające je do własnych celów, ale ostatnio zwiększył się procent kupujących pod inwestycję. Najczęściej mieszkania przeznaczane są na wynajem długoterminowy, ale status Częstochowy jako miasta pielgrzymkowego sprawia, że rozwija się również ten krótkoterminowy. Taka sytuacja stwarza duże możliwości deweloperowi w Częstochowie, szczególnie na Parkitce i Grabówce. Lokatorzy, a co za tym idzie również inwestorzy, poszukują czystych, ciepłych mieszkań w dobrej lokalizacji. Bywa, że odsetek lokali kupowanych pod wynajem stanowi nawet 40% inwestycji co nie dziwi w sytuacji gdy ulokowanie kapitału w nieruchomościach jest jednym z najstabilniejszych sposobów zabezpieczenia go. Inwestycje deweloperskie w Częstochowie, pomimo wzrostu cen, nadal nie osiągają poziomu warszawskiego czy krakowskiego. Inwestorzy potrzebują zatem mniej środków aby nabyć nieruchomość do wynajęcia, a stopu zwrotu jest większa niż w dużych miastach polskich.
Ceny mieszkań w inwestycjach deweloperskich w Częstochowie
Ceny lokali na rynku pierwotnym w Częstochowie kształtują się różnie w zależności od lokalizacji, metrażu, stanu technicznego budynku i standardu w jakim został wybudowany i wykończony. Szczególnie atrakcyjność poszczególnych obszarów inwestycyjnych ma wpływ na cenę – najbardziej popularnym rejonem w Częstochowie jest Północ, uważana za jedną z najlepszych dzielnic mieszkalnych. Średnia cena za mkw. mieszkania w tym miejscu wynosi 4,8 tys. zł, podczas gdy w Śródmieściu jest to 3,8 tys. zł za mkw. Deweloperzy w Częstochowie ostrzegają, że nie należy spodziewać się większego spadku cen. W dalszym ciągu brakuje rąk do pracy i drożeją materiały budowlane. Stawki dla niektórych pracowników budowlanych uległy zwiększeniu nawet o 100%. Sytuacji nie poprawia też fakt, że kurczy się zapas działek budowlanych w mieście, a spośród tych dostępnych jest też wiele takich, które mają nieustabilizowany stan prawny.
Z jakimi problemami boryka się deweloper w Częstochowie?
Jednym z najbardziej dotkliwych problemów przedsiębiorców w Częstochowie jest brak dróg. Słabo skomunikowane osiedle nie będzie w oczach nabywców atrakcyjne, a brak perspektyw na sprzedaż potrafi skutecznie zastopować przedsięwzięcie. Częstochowa ma 180 km dróg, więc potrzeby miasta w tym zakresie są bardzo duże. Wiele inwestycji drogowych zostało już podjętych – przebudowane zostaną przykładowo ulice Łódzka i Małopolska. Dla deweloperów w Częstochowie ma to ogromne znaczenie bo umożliwi dojazd do planowanych nieruchomości. Innym problemem jest kwestia odwadniania dzielnic – przebudowa wielu ulic bywa bowiem niemożliwa bez wyposażenia dróg głównych w kolektory deszczowe. Taka operacja została przeprowadzona już na Grabówce, gdzie zainstalowano kanalizację deszczową, a lada chwila otrzyma ją również Kiedrzyn. Następna w kolejce do uporządkowania gospodarki wód opadowych jest Północ, która prezentuje się bardzo atrakcyjnie pod kątem inwestycyjnym.
Na co zwrócić uwagę szukając dewelopera w Częstochowie?
Wybierając dewelopera trzeba zwrócić uwagę na opinię jaką cieszy się on wśród klientów. Dobrze jest poszukać informacji w internecie i przejrzeć fora internetowe mieszkańców danego osiedla – trzeba jednak pamiętać, żeby nie sugerować się bezwarunkowo tym, co się przeczyta. Najlepiej jest zawsze zbierać opinie wśród znajomych, wtedy można łatwo je zweryfikować. Szukając polecanych deweloperów w Częstochowie warto zajrzeć na ich strony internetowe, obejrzeć portfolio i poszperać w komentarzach, a nawet przejechać się na plac budowy realizowanej inwestycji. Wtedy można ocenić jak wykonywane są prace i czy nie widać oznak niedbalstwa, które mogą zaważyć na późniejszych wadach mieszkania. Na spotkaniu z wybranym deweloperem warto poprosić o prospekt informacyjny, który pozwoli prześledzić historię przedsięwzięć danego przedsiębiorcy i uzyskać informacje o jego sytuacji finansowej. Dobrze jest pytać o wszystko co budzi wątpliwości – jeżeli deweloper unika odpowiedzi, być może warto zastanowić się nad dokonanym wyborem.