Wiadomości mieszkaniowe

Trendy wnętrzarskie 2019

Wraz z nadchodzącym nowym rokiem pojawia się mnóstwo inspiracji i trendów, które będą wykorzystywane we wnętrzach. Co będzie królować w 2019 roku?

Oddaj swój głos!

Średnia ocena 4/5 na
podstawie 24 głosów
Trendy wnętrzarskie 2019

Co roku Pinterest analizując najpopularniejsze hasła w swoim serwisie typuje najważniejsze trendy w kilku dziedzinach, także wnętrzarskich. To miejsce, w którym szukamy inspiracji oraz pomysłów na aranżację naszych wnętrz. Jakie elementy będą najbardziej pożądane? Projektanci z kolei wyróżnili trzy nowe style, które zdominują 2019 rok, czyli new nordic, eklektyzm i scandi-boho. Jak się łączą?

Najpopularniejsze dodatki

Jednym z najpopularniejszych dodatków do naszych wnętrz będą tekstylia dekoracyjne, na których znajdują się przeróżne, często wzorzyste printy. W 2019 roku będziemy stawiać na jeszcze więcej poduszek, koców i mat, które zdecydowanie ocieplą nasze pomieszczenia.

Kolejnym zauważalnym trendem będzie malowanie płytek. Coraz więcej osób, zamiast wymieniać podłogę na nową, postanawia ją odnowić przy pomocy malowania lub używania specjalnych naklejek.

Rośnie również popularność wnętrz z kominkiem, które stanowią prawdziwą ozdobę mieszkania. Im bardziej minimalistyczne i nowoczesne, tym bardziej mieszczące się w modzie.

We wnętrzach zagoszczą również wszelkie pojemniki i słoiki, które będą stanowić dekoracje. Koniec chowania ich po szafkach.

W mieszkaniach i domach pojawią się także wzorzyste i odważne tapety, które będą lepszym wyborem niż kolory. Szczególnie modne będą te, które posiadają roślinne motywy.

New nordic

New nordic to styl, który nawiązuje do uwielbianego stylu skandynawskiego, jest tylko bardziej przytulny, funkcjonalny i wygodny. Współgra ze stylem życia Skandynawów gdzie komfort i dobre samopoczucie są kluczem do szczęścia. Pozbywamy się zbędnych rzeczy z mieszkania i doceniamy drobiazgi. Dominują w nim naturalne materiały jak drewno, skóra, len czy wełna. Nowymi elementami są natomiast wzorzyste tapety oraz matowa czerń pojawiająca się na ścianach czy metalowych fragmentach wykończeń.

Scandi-boho

Scandi-boho to mieszanka minimalistycznego stylu skandynawskiego i cygańskiego eklektyzmu. Głównym elementem aranżacji scandi-boho są białe ściany i meble z naturalnego, wręcz surowego drewna. Kolejnym etapem są żywe tekstury i kolory, ale tylko te, które znajdują się w spójnej palecie kolorów. Znajdziemy tutaj połączenie przedmiotów pochodzących z różnych regionów świata o kulturowym i etnicznym znaczeniu. Będą to rzadkie rzeźby, znaleziska czy kolorowe dywany prosto z Turcji. We wnętrzach scandi-boho nie może zabraknąć również roślin, które w ceramicznych i wiklinowych naczyniach będą idealnie uzupełniać pomieszczenie.

Nowy eklektyzm

W 2019 roku eklektyzm powróci w nowej postaci połączenia luksusu i finezji z minimalizmem. Modne i charakterystyczne elementy będą pojawiać się jedynie w wykończeniach mebli, dodatkach, dekoracji i oświetleniu. Równie ważną rolę będą odgrywać różnorodne formy, jak krzywizny, wyoblenia, welurowe materiały, złoto, mosiądz czy miedź. Wszystko natomiast będzie znajdować się na pastelowej, prostej kolorystyce. Ogromne znaczenie będzie miała również naturalna drewniana podłoga.

A jakie będzie Twoje wnętrze w 2019 roku?

 

Dodaj komentarz

Twoje imię

Twój komentarz

Artykuły powiązane

Drewniane dodatki we wnętrzach

Drewniane dodatki we wnętrzach

Żegnaj Scandi, witaj Dark Nordic

Żegnaj Scandi, witaj Dark Nordic

5 ciekawych dodatków do wnętrz w różnych stylach

5 ciekawych dodatków do wnętrz w różnych stylach