Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Styl paryski we wnętrzach

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 05.06.2020, Data aktualizacji: 03.06.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 14 głosów

Styl paryski we wnętrzach
Jak urządzić mieszkanie w duchu klasyki połączonej z nowoczesnością? Sprawdź na RynekPierwotny.pl!

Paryż to miasto artystów, romantyków i sprzeczności. Mieszkanie w stylu paryskim to szyk i niewymuszona elegancja z nutą finezji. Słynie z doskonałego wyczucia, który ma w sobie mnóstwo klasy i uroku. To również połączenie wysublimowanego świata klasyki z nowoczesnymi i niezobowiązującymi trendami, które szanują historię.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jakie są cechy cechy charakterystyczne dla stylu paryskiego
  • jaki rodzaj oświetlenia najbardziej pasuje do tego stylu
  • czy szachownica pasuje do tego stylu 

architekci wnętrz - oferty firm

Kto mieszka w Paryżu?

W centrum Paryża mieszkają znane nazwiska, jak gwiazdy kina, dekoratorzy wnętrz, artyści, ale także bogaci ludzie ze świata finansów. Liczy się nie tylko doskonała lokalizacja, ale przede wszystkim przestronne i dobrze oświetlone wnętrza. Wyróżnia je zabytkowa architektura, która sprzyja twórczej pracy. To co charakteryzuje styl paryski to z pewnością połączenie indywidualnych upodobań mieszkańców z określonymi zasadami.

Styl paryski – zasady

Najważniejszym elementem stylu paryskiego jest oś symetrii, która ma łączyć poszczególne pomieszczenia. Tutaj nie ma miejsca na artystyczny nieład. Wprowadza się w ten sposób harmonię. Wnętrza paryskie wyróżniają się przestrzenią, dużą ilością światła i naturalnymi materiałami. Takie mieszkania są lekkie i jasne. To klasyczne połączenie prostoty i szyku. Króluje tutaj biel, wymieszana z beżami i szarościami. Pojawia się także blady róż oraz czerń.

Jednak styl paryski to również miejsce na odrobinę przepychu. Na sufitach pojawiają się gzymsy i rozety, a na ścianach sztukaterie. Zamiast listw przypodłogowych często stosuje się boazerię angielską, która sięga jednej czwartej ściany. Podłogę wyróżnia natomiast drewniany parkiet ułożony we francuską jodełkę. Zdobione elementy występują również na drzwiach, oknach czy meblach.

Parkiet w jodełkę

Pokój w stylu francuskim wyróżnia zastosowanie miękkich, tapicerowanych mebli wypoczynkowych. Są one w klasycznym dizajnie i kształcie. Podstawowym kryterium wyboru jest komfort i wygoda. Wszystko jest tutaj perfekcyjnie dostosowane i tworzy spójną całość.

Ale wnętrze w stylu paryskim nie byłoby pełne, gdyby nie żyrandol. Powinien przede wszystkim być duży, najlepiej w formie kulistej i owalnej. To niebanalny oraz oryginalny kształt wpisuje się w pomieszczenia rodem z Paryża. Zwykle udekorowane są ogromną ilością kryształków lub szkiełek, które w świetle nadają blasku dla całego pomieszczenia. Paryskie mieszkania pełne są również obrazów, rzeźb i grafik znanych artystów.

Szukaj nieruchomości

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
Żyrandol w stylu paryskim

Łazienka w stylu paryskim

W łazienkach i kuchniach urządzonych w stylu francuskim bardzo często na podłogach wykorzystuje się biało-czarny wzór szachownicy. Sama łazienka stanowi coś w rodzaju salonu kąpielowego. Dominuje tutaj luksus połączony z prostotą. Można postawić na dodatki, które bardziej kojarzą nam się z pokojami niż łazienką, jak choćby na wspomniany ozdobny żyrandol, który można wyeksponować rozetą i sztukaterią.

Jodełka znana z podłogi może się znaleźć w postaci ceramiki na ścianach. W takim pomieszczeniu mogą pojawić się również meble, najlepiej wyszukane i eleganckie.

łazienka w stylu paryskim

Kuchnia w stylu paryskim

W kuchni w stylu paryskim dominują jasne przestrzenie. Meble we francuskich restauracjach zwykle są przeszklone, tak aby pięknie prezentowała się w nich stylowa porcelana. Dominuje również to co naturalne, czyli drewno. W aranżacjach paryskich sprawdza się orzechowe lub dębowe.

Jeśli chcemy pomieszczeniu dodać trochę nowoczesności to do drewnianego stołu można postawić nowoczesne krzesła i dodatki.

kuchnia w stylu paryskim

Luksus i prostota

W każdym pomieszczeniu w stylu francuskim znajdziemy połączenie luksusu i prostoty, nowoczesności i historii. Stąd też te wnętrza są bardzo popularne, ponieważ praktycznie każdemu się podobają. A Tobie?

aranżacja mieszkania z architektem
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

      Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

      7 maja 2025 roku Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o obniżeniu stóp procentowych o 0,5 pkt proc., sprowadzając stopę referencyjną do najniższego od wielu miesięcy poziomu 5,25 proc. To pierwsza taka decyzja od października 2023 roku, ale czy Polacy naprawdę odczują ulgę? Czy to początek długo wyczekiwanego trendu obniżek? Sprawdzamy, co decyzja NBP oznacza dla kredytobiorców i jak wpłynie na rynek nieruchomości.

      08 maja 2025

      Marcin Moneta

    • Blachodachówka modułowa: sprawdź ceny, montaż, wady i zalety w 2025

      Blachodachówka modułowa: sprawdź ceny, montaż, wady i zalety w 2025

      Nie od dziś wiadomo, że cena materiałów budowlanych jest  dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego produktu. Z tego względu często poszukujemy zamienników, które będą odpowiadać standardom oryginału przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inwestycji. W związku z tym kluczowe jest pytanie: ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką? Cena robocizny kształtuje się na poziomie 70-130 zł za m2. Ostateczna wycena zależy od lokalizacji, w której przeprowadzane są prace remontowe. Sprawdź ceny obowiązujące w 2025 r. na rynekpierwotny.pl.

      31 marca 2025

      Dagmara Osińska

    • Ile kosztuje ogrodzenia gabionowe?

      Ile kosztuje ogrodzenia gabionowe?

      Poszukując oryginalnych pomysłów na ogrodzenie posesji, możemy znaleźć nietuzinkowe i ciekawe propozycje zwane gabionami. Obok takich konstrukcji trudno przejść obojętnie. Gabiony są wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów i wypełnione między innymi kamieniami. Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe? Cena za metr może się wahać od 400 do nawet 1000 zł. Ostatecznie zależy od rodzaju wypełnienia i wysokości konstrukcji. W tym artykule przedstawiamy aktualne koszty instalacji ogrodzenia gabionowego.

      31 marca 2025

      Dagmara Osińska

    • Drewniane vs. kompozytowe – które deski lepiej sprawdzą się na tarasie?

      Drewniane vs. kompozytowe – które deski lepiej sprawdzą się na tarasie?

      Taras to doskonałe miejsce na spędzanie ciepłych wieczorów – w pojedynkę lub ze znajomymi. Jednak aby móc cieszyć się nim w pełni warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii dotyczących jego budowy. Jedną z nich jest dobór odpowiednich desek. Jaka opcja sprawdzi się lepiej? Naturalne drewno, czy może kompozyt? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!

      04 marca 2025

      Artykuł sponsorowany

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023