Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 26.01.2021, Data aktualizacji: 12.05.2022

Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne
Jak wybrać oświetlenie hotelowe? Sprawdź porady ekspertów na RynekPierwotny.pl

Na odbiór obiektu wypoczynkowego, jakim jest hotel, wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest z pewnością oświetlenie. Dobrze dobrane lampy hotelowe zagwarantują postrzeganie danego hotelu jako obiektu nowoczesnego, wygodnego i przyjaznego gościom. Współczesna technologia LED umożliwia powstanie wielu rodzajów, atrakcyjnych stylistycznie lamp, które gwarantują niezwykle funkcjonalne i bezpieczne dla użytkownika oświetlenie.

Przy okazji lampy wykonane w technologii LED są oświetleniem bardzo energooszczędnym, a to ma znaczący wpływ na bilans finansowy całego hotelu. Ze względu na ilość lamp, jaka musi znajdować się w hotelu i długotrwałe ich funkcjonowanie w ciągu doby, lampy LED zdecydowanie obniżą rachunki za energię elektryczną w stosunku do wykorzystywanego wcześniej tradycyjnego oświetlenia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak powinien być oświetlony pokój hotelowy
 • czy w hotelu warto zawiesić żyrandol

Oświetlenie pokoju hotelowego

Pokój hotelowy to miejsce, w którym każdy gość spędza relatywnie najwięcej czasu podczas swojego pobytu w hotelu. Warto więc zapewnić mu doskonałe warunki pobytu. Praktyczne oświetlenie, atrakcyjne, nowoczesne bądź klasyczne lampy sprawią, że pobyt w takim pokoju hotelowym będzie prawdziwą przyjemnością, a każdy z gości z chęcią wróci zarówno do swojego pokoju, jak i całego obiektu w przyszłości. W pokoju hotelowym mamy miejsce dla różnego rodzaju lamp.

Powinniśmy w nim zainstalować lampy sufitowe jako źródło światła głównego, kinkiety jako oświetlenie uzupełniające, lampki nocne i do czytania przy łóżku, lampki biurkowe do ewentualnej pracy przy laptopie i lampki przy toaletce dla zapewnienia dobrego światła paniom szykującym się do wyjścia. Oprócz tego niezbędne jest zagwarantowanie dobrego światła w łazience. Odpowiednie oświetlenie ogólne, a także lampki nad lustro lub obok niego, ułatwiają bowiem wszelkie czynności pielęgnacyjne odbywające się w łazience.

Oświetlenie do hoteli

Oświetlenie wykorzystywane w hotelach musi być oświetleniem przede wszystkim funkcjonalnym i bezpiecznym. Nocne powroty do pokoju hotelowego nie mogą odbywać się w półmroku, Oświetlenie klatek schodowych musi być odpowiednio jasne, aby poruszanie się po schodach było w pełni bezpieczne. Światło w holu głównymi i przy kontuarze recepcji także musi zapewniać odpowiednio komfortowe warunki przy zameldowaniu się lub wymeldowaniu z obiektu.

Pomieszczenia restauracyjne to miejsca, w których dobre oświetlenie zapewni wygodę, ale i przyjemność spożywanych posiłków. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu terenu na zewnątrz hotelu. Oświetlenie elewacyjne, słupki ogrodowe przy alejkach, reflektory punktowe zapewnią komfort i wygodę wieczornych przechadzek poza hotelem, na przyległych do hotelu terenach zielonych. Funkcjonalność wsparta atrakcyjną formą lampy i pięknym emitowanym światłem pozostawi same pozytywne wrażenia na każdym gościu, a przy okazji ułatwi pracę całej obsłudze hotelowej.

Żyrandole hotelowe

Główny hol hotelowy, recepcja, wysokie pokoje hotelowe to idealne miejsca, w których może znaleźć się atrakcyjna lampa wisząca. Żaden rodzaj lampy nie jest w stanie tak zbudować nastroju i klimatu we wnętrzu jak właśnie lampa wisząca. W zależności od stylu architektonicznego i charakteru aranżacji wnętrza danego hotelu, mamy możliwość wyboru odpowiadających mu lamp sufitowych. Istotne jest, aby oświetlenie sufitowe było spójne z całą resztą aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane lampy wiszące nadadzą charakteru hotelowi, przykują uwagę odwiedzających go gości, zapewnią im niezapomniane wrażenia z pobytu i stworzą idealne warunki do wypoczynku i relaksu.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: