Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne

Artykuł gościnny

Data publikacji: 26.01.2021, Data aktualizacji: 20.02.2023

Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne
Jak wybrać oświetlenie hotelowe? Sprawdź porady ekspertów na RynekPierwotny.pl

Na odbiór obiektu wypoczynkowego, jakim jest hotel, wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest z pewnością oświetlenie. Dobrze dobrane lampy hotelowe zagwarantują postrzeganie danego hotelu jako obiektu nowoczesnego, wygodnego i przyjaznego gościom. Współczesna technologia LED umożliwia powstanie wielu rodzajów, atrakcyjnych stylistycznie lamp, które gwarantują niezwykle funkcjonalne i bezpieczne dla użytkownika oświetlenie.

Przy okazji lampy wykonane w technologii LED są oświetleniem bardzo energooszczędnym, a to ma znaczący wpływ na bilans finansowy całego hotelu. Ze względu na ilość lamp, jaka musi znajdować się w hotelu i długotrwałe ich funkcjonowanie w ciągu doby, lampy LED zdecydowanie obniżą rachunki za energię elektryczną w stosunku do wykorzystywanego wcześniej tradycyjnego oświetlenia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak powinien być oświetlony pokój hotelowy
 • czy w hotelu warto zawiesić żyrandol

Oświetlenie pokoju hotelowego

Pokój hotelowy to miejsce, w którym każdy gość spędza relatywnie najwięcej czasu podczas swojego pobytu w hotelu. Warto więc zapewnić mu doskonałe warunki pobytu. Praktyczne oświetlenie, atrakcyjne, nowoczesne bądź klasyczne lampy sprawią, że pobyt w takim pokoju hotelowym będzie prawdziwą przyjemnością, a każdy z gości z chęcią wróci zarówno do swojego pokoju, jak i całego obiektu w przyszłości. W pokoju hotelowym mamy miejsce dla różnego rodzaju lamp.

Powinniśmy w nim zainstalować lampy sufitowe jako źródło światła głównego, kinkiety jako oświetlenie uzupełniające, lampki nocne i do czytania przy łóżku, lampki biurkowe do ewentualnej pracy przy laptopie i lampki przy toaletce dla zapewnienia dobrego światła paniom szykującym się do wyjścia. Oprócz tego niezbędne jest zagwarantowanie dobrego światła w łazience. Odpowiednie oświetlenie ogólne, a także lampki nad lustro lub obok niego, ułatwiają bowiem wszelkie czynności pielęgnacyjne odbywające się w łazience.

Oświetlenie do hoteli

Oświetlenie wykorzystywane w hotelach musi być oświetleniem przede wszystkim funkcjonalnym i bezpiecznym. Nocne powroty do pokoju hotelowego nie mogą odbywać się w półmroku, Oświetlenie klatek schodowych musi być odpowiednio jasne, aby poruszanie się po schodach było w pełni bezpieczne. Światło w holu głównymi i przy kontuarze recepcji także musi zapewniać odpowiednio komfortowe warunki przy zameldowaniu się lub wymeldowaniu z obiektu.

Pomieszczenia restauracyjne to miejsca, w których dobre oświetlenie zapewni wygodę, ale i przyjemność spożywanych posiłków. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu terenu na zewnątrz hotelu. Oświetlenie elewacyjne, słupki ogrodowe przy alejkach, reflektory punktowe zapewnią komfort i wygodę wieczornych przechadzek poza hotelem, na przyległych do hotelu terenach zielonych. Funkcjonalność wsparta atrakcyjną formą lampy i pięknym emitowanym światłem pozostawi same pozytywne wrażenia na każdym gościu, a przy okazji ułatwi pracę całej obsłudze hotelowej.

Żyrandole hotelowe

Główny hol hotelowy, recepcja, wysokie pokoje hotelowe to idealne miejsca, w których może znaleźć się atrakcyjna lampa wisząca. Żaden rodzaj lampy nie jest w stanie tak zbudować nastroju i klimatu we wnętrzu jak właśnie lampa wisząca. W zależności od stylu architektonicznego i charakteru aranżacji wnętrza danego hotelu, mamy możliwość wyboru odpowiadających mu lamp sufitowych. Istotne jest, aby oświetlenie sufitowe było spójne z całą resztą aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane lampy wiszące nadadzą charakteru hotelowi, przykują uwagę odwiedzających go gości, zapewnią im niezapomniane wrażenia z pobytu i stworzą idealne warunki do wypoczynku i relaksu.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: