Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Moda na pastele we wnętrzach

urzadzamypodklucz.pl
urzadzamypodklucz.pl

Data publikacji: 29.01.2019, Data aktualizacji: 12.08.2022

1 minuta czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Moda na pastele we wnętrzach
Pastele choć uznawane za delikatne, tworzą dosyć charakterystyczną grupę kolorów. Pozwalają tworzyć nietuzinkowe, bardzo przyjemne w odbiorze aranżacje. Jednocześnie pozostają lekkie i subtelne.

Błękit, lawenda, mięta, jasny róż to kolory, które bardzo dobrze odnajdują się we współczesnych aranżacjach. Dzieje się tak między innymi za sprawą modnej obecnie bieli, które stanowi dla nich idealne tło. Pastele cieszyły się popularnością w latach 70-tych ubiegłego wieku, wtedy jednak opanowały wszystkie zakamarki amerykańskich domów – od ścian przez tekstylia i dodatki aż po same meble.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak kolory wpływają na nasze samopoczucie
  • jak wykorzystać pastele we wnętrzach
  • czy pastele można ze sobą łączyć 

Aktualna moda na pastele jest nieco bardziej wyważona. Jeśli pojawiają się we wnętrzach, to raczej w formie pojedynczych akcentów kolorystycznych – ściany w kolorze mięty lub pod postacią dodatków w delikatnym odcieniu różu.

Kolory a samopoczucie

Już od dawna wiadomo, że barwy, którymi się otaczamy mają wpływ na nasze emocje. Jeżeli chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuli się komfortowo, nie można bagatelizować roli kolorów. Pastele nie tylko wprowadzają do wnętrza wiosenną świeżość, ale także spokój i harmonię.

Często kojarzone są z pokojami dziecięcymi, gdzie kolor różowy i błękitny odnoszą się odpowiednio do płci żeńskiej lub męskiej. Warto jednak wyjść poza ten schemat i wprowadzić pastele do reszty domu. Salon, kuchnia czy sypialnia – w zasadzie każde z tych pomieszczeń może być utrzymane w jasnej, łagodnej kolorystyce.

Złoty środek

- Paradoksalnie, aby uzyskać efekt modnej aranżacji z pastelami w roli głównej, należy zachować umiar w ich stosowaniu – mówi projektantka z urzadzamypodklucz.pl. - Jeśli przesadzimy, wnętrze może sprawiać wrażenie cukierkowego i przesłodzonego. Najlepiej jeśli pastelowymi barwami podkreślimy jedynie wybrane elementy aranżacji. Mogą to być tekstylia, dekoracyjne poduszki, wazony lub wybrany mebel, np. przyciągający uwagę fotel w pudrowym odcieniu różu – dodaje.

Wprowadzenie pasteli tylko w formie dodatków to doskonały sposób na szybką i niedrogą metamorfozę. Rustykalna kuchnia utrzymana w bieli nabierze zupełnie nowego, świeżego charakteru, jeśli przemycimy do niej pastelowe dodatki i akcesoria.

Co ważne, pastele dobrze łączą się ze sobą nawzajem, co pozwala na tworzenie rozmaitych kombinacji.

Pastele sprawdzą się wszędzie tam, gdzie szukamy harmonii i spokoju. Dobrze komponują się zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i skandynawskim, rustykalnym czy angielskim.

 

Więcej pomysłów i zdjęć z prawdziwych realizacji znajdziesz na https://urzadzamypodklucz.pl/

wykończenie mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

      Dziewięćdziesiąt procent czasu spędzamy wewnątrz budynków. Średnio czternaście godzin dziennie przebywamy we własnych domach. Tak wynika z badań organizacji non-profit World Green Building Council. Nie ulega zatem wątpliwości, że to jak wyglądają wnętrza, ma ogromne znaczenie. Ich wygląd wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii. Jak zatem zadbać o wygląd najbliższego otoczenia? Na czym polega idea slow home i jak ją wprowadzić w życie? Przede wszystkim warto skupić się na tym, na co mamy wpływ, czyli na naszych mieszkaniach. Poznaj sposoby na zaaranżowanie czterech ścian tak, aby stały się przyjaznym miejscem do odpoczynku i wspierały Twój dobrostan.

      05 kwietnia 2024

      Marlena Rzepniewska

    • Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Jak oddzielić kuchnię od salonu: inspiracje na aranżacje kuchni z salonem

      Moda na otwarte przestrzenie we wnętrzach trwa w najlepsze. Jak oddzielić kuchnię od salonu? Kuchnia z salonem to rozwiązanie polecane szczególnie do małych mieszkaniach. Warto wyznaczyć granice między pomieszczeniami. Oto 10 sposób na oddzielenie aneksu kuchennego do salonu.

      04 kwietnia 2024

      Dagmara Osińska

    • Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Wnętrza w stylu modern classic: salon, kuchnia, sypialnia, przedpokój i łazienka w stylu modern classic

      Modern classic to styl, który łączy przede wszystkim tradycyjne formy i współczesne techniki aranżacji wnętrz. Tutaj spotyka się XIX-wieczne wzornictwo i nowoczesność. Oznacza to, że elegancja i dyskretny luksus łączą się z funkcjonalnością i wygodą. Czym charakteryzuje się styl wnętrz modern classic i jak wprowadzić go do swojej aranżacji? Podpowiadamy, jak przenieść ponadczasowy styl klasyczny w pałacowym wydaniu do współczesnych mieszkań.

      19 stycznia 2024

      Dominika Perkowska

    • Pakiety wykończeniowe

      Pakiety wykończeniowe

      Marzy Ci się pięknie, nowe i wykończone już wnętrze? Nie masz jednak czasu ani wiedzy, aby zrobić to samodzielnie? Skorzystaj z pakietów wykończeniowych! Czym dokładnie są i co warto o nich wiedzieć? Czytaj dalej.

      19 maja 2023

      Marlena Rzepniewska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023