Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Porady - Wyposażenie wnętrz - Styl

16 października 2018

Oddaj swój głos!

Jesienne rękodzieło, czyli zrób to sam

Poznajcie nasze pomysły na jesienne bukiety, stroiki, lampiony i inne dekoracje wykonane samodzielnie.

Jesienne rękodzieło, czyli zrób to sam

Jesień należy do najbardziej niedocenianych pór roku. Mieszkamy w klimacie, który nie rozpieszcza nas zbytnio, w czasie jesiennych miesięcy sprawiając, że wielu z nas kojarzy ją z deszczem, wiatrem i ciemnymi wieczorami. Tegoroczna jesień daje się jednak lubić i przypomina nam, jak pięknie może być wśród liści, dojrzałych jabłek i połyskujących w słońcu drzew.

Lampiony z żołędziami

Do wykonania tego lampionu potrzebne będą Wam tylko trzy elementy. Sprawdźcie, czy gdzieś w szafkach nie czekają na odkrycie najzwyklejsze litrowe lub większe słoiki. Jeśli nie byliście jeszcze na jesiennym spacerze w poszukiwaniu naturalnych dekoracji, koniecznie nadróbcie to w nadchodzący weekend. Zbierając liście i gałązki, nie zapomnijcie o owocach żołędzi. To właśnie one potrzebne będą Wam do wypełnienia słoików. Nie powinno być ich zbyt dużo, ponieważ na nich ustawiona zostanie świeczka. Ale uwaga! Aby lampion był bezpieczny, a żołędzie nie zapaliły się od świecy, powinniście albo umieścić ją w szklance i wówczas ustawić na żołędziach, albo pamiętać o tym, żeby zwracać uwagę, kiedy świeca bliska będzie wypaleniu. To nie żart, wysuszone żołędzie naprawdę mogą się zapalić, wersja ze szklanką jest zatem najbezpieczniejsza.

Kolorowe dynie w całym mieszkaniu

Dynia w końcu została doceniona. Nie jest już bowiem elementem ściśle związanym z Halloween'owym szaleństwem, ale spotkać możemy ją już jako stały element jesiennego wystroju wnętrz. Wszystko dlatego, iż coraz popularniejsze są jej mniejsze odmiany, które mogą zostać ustawione dosłownie wszędzie. Mogą być częścią jesiennego stroika, ale także stanowić samodzielny element dekoracyjny. Z żadną inną porą roku dynia nie kojarzy się tak bardzo, jak właśnie z jesienią. Jej piękny pomarańczowy kolor znakomicie nada mieszkaniom energetycznego charakteru i przywoła uśmiech na twarzach domowników.

Jesienne wieńce na drzwi

Kto powiedział, że wieńce można wieszać na drzwiach tylko w okresie Bożego Narodzenia? Jesień obfituje w dużą ilość pięknych naturalnych dekoracji i warto je dobrze wykorzystać. Jeśli posiadacie bazę do wieńca (na przykład okrągłą gąbkę, którą wykorzystujecie do dekoracji świątecznych) posłużcie się nią i do niej przytwierdźcie wszelkie bibeloty, które stanowiły będą elementy wieńca. Na wieńcu znaleźć się mogą liście, małe jabłka, suszone kwiaty, żołędzie, czy nawet papryczki, które swoim kolorem idealnie nawiązują do tej pory roku. Warto wykorzystać dłuższe wieczory do wspólnej zabawy z dziećmi i stworzyć z nimi tego typu dekoracje, będzie to bardzo wartościowy czas dla wszystkich, a wnętrze zyska przepiękne stroiki.

Kolorowe liście na szybach

Co najbardziej kojarzy nam się z jesienią? Kolorowe liście! Koniecznie wybierzcie się do lasu w poszukiwaniu barwnych atrybutów jesieni. Jeśli chcecie nadać pomieszczeniom typowego dla tej poty roku charakteru, umieścić je po prostu na szybach, tak jak przyklejacie śnieżne gwiazdki zimą. Pamiętacie, jak robiliście to w szkole? Wielu z Was zapewne tak. Wystarczy odrobina plasteliny, aby żółto-pomarańczowo-czerwone liście ozdobiły Wasz okna i choć jest to dekoracja na krótki czas (liście więdną, o ile nie zostały wcześniej ususzone), to zdecydowanie warto ten prosty pomysł wykorzystać.

Jesienny stroik

Zbierając wszelkie, naturalne dekoracje (kwiaty, owoce, warzywa, liście i gałęzie) możecie stworzyć wielobarwny stroik, który wraz z pozostałymi bibelotami nada wnętrzu jesiennego charakteru. Nie musicie być zdolnymi florystami, aby wykazać się kreatywnością w tworzeniu. Jesienne kwiaty i liście są tak piękne, iż zebrane razem same stworzą ciekawe kompozycje. Poświęćcie więc kilka wieczorów na stworzenie ciekawych, oryginalnych bukietów i stroików.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy