Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jak urządzić apartament nad morzem?

PR4You
PR4You

Data publikacji: 29.03.2018, Data aktualizacji: 03.02.2025

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 14 głosów

Jak urządzić apartament nad morzem?
Polacy coraz chętniej wyjeżdżając na urlop, korzystając z oferty prywatnych apartamentów.

Na wczasach nasi rodacy chcą się czuć jak w domu, czyli komfortowo, z wszystkimi udogodnieniami i do tego z pięknym widokiem za oknem. Jak zatem urządzić apartament nad morzem tak by sprostać oczekiwaniom najemców i czerpać z niego satysfakcjonujące zyski? Warto przeczytać te wskazówki.

Apartamenty czy jak kto woli mieszkania sezonowe są dużo bardziej przestronne niż hotelowe pokoje, dają większą swobodę ich mieszkańcom i niejednokrotnie są tańsze w wynajmie. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości ich wynajmu na weekendy bądź wakacyjne wypady. Jest jednak pewna znacząca różnica pomiędzy hotelami a apartamentami. Te pierwsze mają określone normami standardy. W tych drugich tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać bo standard apartamentu zależy od jego właściciela.

- Wraz z poprawą sytuacji ekonomicznej Polaków, zmieniły się też ich oczekiwania co do formy spędzania wolnego czasu i standardu miejsc noclegowych, z których korzystają. Coraz częściej korzystamy z weekendowych wypadów, a wolny czas i wypoczynek nie ogranicza się tylko do urlopu latem i zimowego wypadu na ferie z dziećmi. Nawet podczas weekendowego wypoczynku większość nie chce rezygnować z tych wygód, które oferuje ich własne mieszkanie – mówi Andrzej Łukomski, Prezes Porta Mare, spółki która zarządza apartamentami na wynajem. - Oczekiwania to wysoki standard, swoboda i niezależność, którą gwarantuje apartament o standardzie nie niższym niż własne mieszkanie. O wyborze konkretnego apartamentu często decyduje odległość od plaży czy spokojna okolica.– dodaje. Z takich apartamentów najchętniej korzystają pary i rodziny z dziećmi, które potrzebują dla siebie więcej przestrzeni. To właśnie z myślą o takiej grupie klientów firma Budnex realizuje kompleks wypoczynkowy Porta Mare w Dziwnówku. Jego częścią są Słoneczne Tarasy – inwestycja, w której klienci właśnie odbierają klucze do nowych apartamentów.

Czym zatem jest wakacyjny apartament i co powinno się w nim znaleźć? Apartament to w zasadzie w pełni umeblowane i wyposażone mieszkanie z wszystkimi domowymi udogodnieniami, które pozwolą w komfortowy sposób spędzić zarówno weekendowy pobyt jak i urlop trwający dwa, a nawet trzy tygodnie. Ważny jest wysoki standard, najlepiej ekskluzywny charakter i bardzo dobra lokalizacja. – Klienci, często jeszcze przed rezerwacją dzwonią i dopytują cię co dany apartament oferuje.

Ponieważ są one urządzane przez różnych właścicieli, istnieją też różnice w standardzie - mówi Andrzej Łukomski, Prezes Porta Mare – Dla wczasowiczów ważna jest w pełni wyposażona kuchnia ze zmywarką, piekarnikiem, sztućcami, garnkami i naczyniami. Cenią oni bowiem niezależność.

Szukaj nieruchomości

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne

Często też pytają o pralkę, która jest sporym udogodnieniem w czasie wyjazdu z dziećmi – dodaje. Wielu wczasowiczów chce mieć również w wynajmowanym apartamencie deskę do prasowania, żelazko, kuchenkę mikrofalową czy ekspres do kawy. Nielimitowany dostęp do internetu to praktycznie standard. Wśród klientów mile widziany jest nie tyle jeden telewizor, co telewizor w każdej sypialni. Standard podnosi natomiast dostęp do telewizji satelitarnej czy kablowej. Ciekawostką na wyposażeniu są konsole do gry, które zapewniają atrakcje całej rodzinie w pochmurne dni.

Najemcy apartamentów dużą wagę przykładają do łazienek. Czystość to podstawa. Ważny jest też komplet ręczników, duże lustro i miejsce do odłożenia kosmetyków dla większej liczby osób. Taka przestrzeń dla wielu niezbędna jest do komfortu wypoczynku. Odwieczny dylemat – wanna czy prysznic to rzecz gustu. Prysznic postrzegany jest jako bardziej higieniczny. Ważne jednak by kabina była dość obszerna, tak by co bardziej postawni goście również czuli komfort korzystania z prysznica. Wanna z hydromasażem na pewno będzie dodatkową atrakcją.

W ogólnym postrzeganiu apartamentu ważne jest by był on funkcjonalnie urządzony, najlepiej z wyposażeniem i sprzętami z wyższej półki. Ważna jest przestrzeń do przechowywania by nasi goście nie musieli wszystkiego trzymać w walizkach. Wiele osób chce mieć też normalny stół. Polacy bowiem lubią wspólnie jeść przy nim śniadanie i nawet w czasie urlopu to przy stole toczy się życie rodzinne i towarzyskie.

Nie możemy zapominać o pościeli i wygodnych łóżkach. Wyspany gość z chęcią nas poleci swoim znajomym. Warto też pamiętać, o pewnych dodatkach, które podnoszą komfort pobytu. Mowa tu o meblach na balkonie czy leżakach i parawanach w przypadku nadmorskich apartamentów. Mile widziane są też koce czy wyposażenie dedykowane dla najmłodszych wczasowiczów jak podróżne łóżeczko, kącik dla maluchów czy krzesło dla dziecka.

W urządzaniu i wyposażaniu apartamentu ważny jest zdrowy rozsądek i poczucie estetyki. Warto jest skorzystać z usług wykwalifikowanego dekoratora wnętrz. Pamiętajmy jednak by nasz apartament urządzić co najmniej w takim standardzie jak my byśmy chcieli spędzić wyśmienite wakacje.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

1 Komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  • renata

    Od kiedy mam apartament na Osiedlu Lubicz w Rowach to urządzam je w jasnych kolorach i jednak z motywami morskimi. Do plaży i Parku Narodowego mam zaledwie 200 metrów, więc jestem blisko natury. Staram się to odtworzyć w mieszkaniu i myślę, że się udaje. Wygląda to bardzo fajnie i zdecydowanie jestem zadowolona, że znalazłam ten apartament.

    11 lutego 2020, 08:55

Artykuły powiązane

  • Najem krótkoterminowy

    Najem krótkoterminowy

    Mieszkanie na wynajem to coraz częstszy sposób na pasywny dochód. Na popularności zyskuje dziś również wynajem krótkoterminowy – i to nie tylko w turystycznych miejscowościach w okresie wakacyjnym. Staje się on popularną alternatywą dla droższych i obleganych hoteli - w szczególności w dużych aglomeracjach. Czy to rzeczywiście opłacalny biznes? Jak wyglądają przepisy? Jaki podatek od wynajmu mieszkania musimy zapłacić? Czy da się zorganizować najem krótkoterminowy bez działalności? Sprawdzamy!

    17 lipca 2025

    Dominika Perkowska

  • Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

    Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

    2 lipca 2025 roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu stóp procentowych o kolejnych 0,25 pkt proc., sprowadzając stopę referencyjną do najniższego od wielu miesięcy poziomu 5,00 proc. To kontynuacja wiosennego, półprocentowego cięcia (do 5,25 proc.), które weszło w życie 8 maja 2025 r. Czy zwrot w polityce pieniężnej to początek prawdziwego odmrożenia na rynku kredytów? Sprawdzamy, co decyzja NBP oznacza dla kredytobiorców i jak wpłynie na rynek nieruchomości.

    04 lipca 2025

    Marcin Moneta

  • Spółdzielnia a wspólnota mieszkaniowa

    Spółdzielnia a wspólnota mieszkaniowa

    Różnice między spółdzielnią mieszkaniową a wspólnotą mieszkaniową obejmują wiele elementów, zwłaszcza prawa i obowiązki członków, a nawet składowe comiesięcznych opłat. Dominujący obecnie model budownictwa mieszkaniowego, który opiera się w przeważającej mierze na deweloperach, powiązany jest z tworzeniem wspólnot. Ten trend nie wyeliminował jednak z rynku spółdzielni mieszkaniowych, tak popularnych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Jak wyglądają praktyczne różnice między nimi? Sprawdzamy!

    02 lipca 2025

    Dominika Perkowska

  • Oszczędzanie energii elektrycznej: jak oszczędzać energię elektryczną w domu i mieszkaniu?

    Oszczędzanie energii elektrycznej: jak oszczędzać energię elektryczną w domu i mieszkaniu?

    Ceny energii elektrycznej rosną systematycznie i konsekwentnie. Za podwyżki odpowiadają m.in. niestabilna sytuacja na rynku, gwałtowny wzrost popytu i coraz wyższe koszty uprawnień do emisji CO₂, narzucane w ramach polityki klimatycznej. Sprawdź, jak wybrać dostawcę prądu i odpowiednią taryfę, by oszczędzić na rachunkach.

    01 lipca 2025

    Edyta Wara-Wąsowska

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023