Hipsterskie mieszkanie
Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów
Hipster to przedstawiciel subkultury, która wzbudza w społeczeństwie bardzo kontrowersyjne opinie. Jego wyróżnikiem jest akcentowanie swojej odmienności od mainstreamu oraz ironiczny do niego stosunek. Bycie hipsterem polega na przesadnym pokazywaniu oryginalności. Tym trendem zaczęto się inspirować w wielu różnych dziedzinach m.in. w wystroju wnętrz. No bo jeśli hipster jest wyrazisty i ma duszę artysty, to musi mieć również takie mieszkanie.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jak powinno być urządzone mieszkanie hipstera
- jaki jest obowiązkowy element wnętrza, w kórym mieszka hipster
- czy hipster kieruje się trendami
Wnętrze urządzone w hipsterskim stylu powinno spełniać podstawowe założenia jak niebanalność, funkcjonalność, niepowtarzalność i indywidualizm. Pod przykrywką niedbałego łączenia kolorów i dodatków kryje się starannie przemyślana koncepcja aranżacji. Łączy w sobie elementy z przeróżnych stylów jak np. retro, vintage czy loftowe i nowoczesne inspiracje.
Niesztamponowe rzeczy
W mieszkaniu hipstera najważniejsze jest zgromadzenie takich dodatków, których nie znajdziemy w popularnych sieciówkach. Często wymaga to przejrzenia wielu aukcji, aby móc znaleźć coś co będzie pasowało do ogólnej koncepcji wnętrza. Pozorny bałagan spowodowany mieszkanką stylów, ogromną liczbą dodatków i gadżetów oraz gromadzeniem antyków w efekcie końcowym tworzy spójną całość.
Drugie życie staroci
Styl retro i vintage ma to do siebie, że wielu z nas lubi nadawać życie rzeczom z dawnych epok. Hipsterzy bardzo chętnie uczestniczą w targach staroci, przeglądają aukcje antyków i wybierają skarby do swojego mieszkania, także rękodzieła. Po renowacji wiele z nich zyskuje drugą młodość. Wiele osób lubi robić to własnoręcznie. Natomiast dla tych którzy nie mają czasu idealne będą gotowe rozwiązania proponowane przez niektóre sklepy.
Palety
Znane już bardzo dobrze także w mainstreamie, niezwykle popularne wśród hipsterów były meble z palet. Ekologiczne rozwiązanie, które bardzo szybko stało się pożądanym elementem wnętrza, także wśród osób związanych z innymi subkulturami. Ich sukces wynika z prostoty i uniwersalizmu, który można dostosować do indywidualnych wymagań. Wystarczy farba i parę gwoździ, a paletę możemy zamienić na stoliki kawowe, krzesełka, szafkę czy podnóżek.
Loftowe inspiracje
Wnętrze loftowe nie jest ulubionym stylem hipstera, ale w ich mieszkaniach można spotkać kilka inspiracji. Należą do nich klosze, ciężkie oprawy i metalowe lampy, które idealnie podkreślają buntowniczy charakter. Cegła również znalazła uznanie. Jest to ponadczasowe rozwiązanie idealnie podkreślające styl właściciela.
Wąs i okulary
Hipster nie istnieje bez wąsów i okularów. Jest to także obowiązkowy element wnętrza, w którym mieszka. Najprostszym sposobem na jego wprowadzenie do mieszkania jest zainwestowanie w ścienne naklejki. Motyw ten stał się na tyle popularny, że znajdziemy go również na różnych obrazach, fototapetach czy na innych dodatkach, nawet codziennego użytku jak kubki, poszewki na poduszki lub narzuty na kanapę. Tutaj również warto dodać, że w takim wnętrzu nie może zabraknąć kotów, najlepiej z muchą i okularami. Jako dodatek na ścianie hipstera można znaleźć również plakaty z filmów czy grafiki z reklam.
Najlepsze?
Najlepsze dla hipstera jest to co nie jest jeszcze modne. Jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ style cały czas inspirują się nawzajem. Pozostanie oryginalnym to nie lada wyzwanie.
Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: