Wiadomości mieszkaniowe

Budujemy plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Sezon letni w pełni, szkoła skończyła się już jakiś czas temu i grono najmłodszych cieszy się z długo oczekiwanych wakacji. Jeśli jesteście posiadaczami ogrodu i myślicie o tym, aby stworzyć w nim bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci, mamy dla Was kilka inspirujących pomysłów i garść porad, jak zrobić to sprawnie i efektownie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie ogrodowego placu zabaw, który zachwyci dzieci, a Wam pozwoli na chwile oddechu na świeżym powietrzu, bez konieczności organizowania czasu najmłodszym.

Oddaj swój głos!

Budujemy plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Szacujemy możliwości finansowe

Jak zwykle zacząć należy od strony budżetowej. To od Waszych możliwości finansowych zależał będzie efekt, ponieważ tylko Wy jesteście w stanie określić, na jakie wydatki możecie sobie pozwolić. Postaramy się dopasować nasze propozycje do dość skromnego portfela, ponieważ to właśnie niskobudżetowe pomysły można w miarę możliwości finansowych powiększać lub udoskonalać. Zastanówcie się, jak widzielibyście plac zabaw Waszych dzieci, co chcielibyście zbudować, lub kupić, a co zdecydowanie nie jest Waszym pociechom potrzebne. Oglądając gotowe propozycje, dostępne w sklepach możemy zasięgnąć wielu ciekawych inspiracji. Nie wszystko da się wykonać, ale tylko od Waszej kreatywności zależał będzie efekt. Można kupić piaskownicę, która będzie tylko kolejnym plastikowym nabytkiem, a można też zrobić ją samemu z drewna i razem z dziećmi ją wspólnie pomalować. Zawsze podkreślamy, że wartości tak spędzonego czasu nie da się porównać z niczym innym, a satysfakcja w pracy własnoręcznej jest nieoceniona.

Drewno ma moc

Bardzo dobrym materiałem, który idealnie nadaje się do zrobienia ogrodowego kącika zabaw, jest drewno. Dużo zależy od tego, w jakim wieku są Wasze dzieci i jaki stopień bezpieczeństwa będzie konieczny do zachowania. Bardzo małe dzieci wymagać będą pełnej kontroli dorosłych, bez względu na to, co się na placu zabaw znajdzie. Drewniane rozwiązania są znacznie bezpieczniejsze niż metalowe, a ryzyko poważnych uszkodzeń ciała, po uderzeniu lub upadku znacznie mniejsze. Warto więc dobrze to wcześniej przemyśleć i zainwestować w to, co najkorzystniejsze dla zdrowia maluchów, nawet jeśli od początku będziemy zakładać, że nic się nie stanie.

Wypadki zdarzają się dość często i ten fakt należy mieć zawsze w pamięci. Do bardzo prostych do wykonania i najciekawszych propozycji drewnianych należą wszelkiego rodzaju równoważnie (bardzo oblegane na placach zabaw), do zrobienia których potrzeba jedynie kilku lub kilkunastu desek i pieńków. Tego typu konstrukcja może być zarówno bardzo niska jak i krótka, przystosowana do małych dzieci, jak i z kilkoma wysokościami i odległościami, czy też ze zmieniającym się poziomem trudności. Posiadając większą ilość drewna do wykorzystania, możecie też stworzyć mini tor przeszkód, gdzie maluchy będą musiały wykazać się sprytem i pomysłowością. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się wszelkie drabinki położone na ziemi, podwyższenia z pieńków do przeskakiwania czy choćby dłuższa rura (już niedrewniana) pozwalająca na czołganie w środku.

Łatwym sposobem dostarczenia najmłodszym rozrywki są też wykonane z drewna huśtawki. Nie musicie kupować i budować całej konstrukcji, jeśli tylko na terenie Waszej działki znajduje się drzewo o odpowiednio mocnych konarach. W takim przypadku potrzebować będziecie wygiętej, mocnej deski, grubego sznura i kilku mniejszych deseczek służących jako uchwyty. Dokładne instrukcje 'krok po kroku' pomocne podczas wykonania huśtawek znajdziecie w internecie i warto je wcześniej przejrzeć. Nie jest to nic skomplikowanego i każdy z Was będzie umiał sobie z tym poradzić, niemniej mała pomoc może być Wam potrzebna. Wszelkie 'urządzenia' do zabawy dla maluchów możecie przyozdobić i pomalować tak, jak tylko pozwoli Wam wyobraźnia. Warto poświęcić trochę czasu na uszczęśliwienie najmłodszych i siebie, bo zajęte dzieci, to wolny czas dla Was.


Dodaj komentarz

Twoje imię

Twój komentarz

Artykuły powiązane

Urządzamy pokoje dla dzieci, czyli jak spełnić marzenia naszych pociech i nie zbankrutować

Urządzamy pokoje dla dzieci, czyli jak spełnić marzenia naszych pociech i nie zbankrutować

Dziecięce pokoje marzeń, czyli o czym śnią najmłodsi domownicy

Dziecięce pokoje marzeń, czyli o czym śnią najmłodsi domownicy

Urządzamy pokój zabaw dla dzieci

Urządzamy pokój zabaw dla dzieci

Słowa kluczowe

plac zabaw w ogrodzie, jak wybudować plac zabaw, budowa placu zabaw, miejsce zabaw dla dzieci, budujemy plac zabaw