Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Budujemy plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 07.07.2018, Data aktualizacji: 19.08.2022

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie
Sezon letni w pełni, szkoła skończyła się już jakiś czas temu i grono najmłodszych cieszy się z długo oczekiwanych wakacji.

Jeśli jesteście posiadaczami ogrodu i myślicie o tym, aby stworzyć w nim bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci, mamy dla Was kilka inspirujących pomysłów i garść porad, jak zrobić to sprawnie i efektownie.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie ogrodowego placu zabaw, który zachwyci dzieci, a Wam pozwoli na chwile oddechu na świeżym powietrzu, bez konieczności organizowania czasu najmłodszym.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak stworzyć bezpieczny plac zabaw dla dzieci
  • jakich użyć materiałów
  • czy wykonanie tego typu atrakcji jest kosztowne 

Szacujemy możliwości finansowe

Jak zwykle zacząć należy od strony budżetowej. To od Waszych możliwości finansowych zależał będzie efekt, ponieważ tylko Wy jesteście w stanie określić, na jakie wydatki możecie sobie pozwolić. Postaramy się dopasować nasze propozycje do dość skromnego portfela, ponieważ to właśnie niskobudżetowe pomysły można w miarę możliwości finansowych powiększać lub udoskonalać.

Zastanówcie się, jak widzielibyście plac zabaw Waszych dzieci, co chcielibyście zbudować, lub kupić, a co zdecydowanie nie jest Waszym pociechom potrzebne. Oglądając gotowe propozycje, dostępne w sklepach możemy zasięgnąć wielu ciekawych inspiracji. Nie wszystko da się wykonać, ale tylko od Waszej kreatywności zależał będzie efekt.

Można kupić piaskownicę, która będzie tylko kolejnym plastikowym nabytkiem, a można też zrobić ją samemu z drewna i razem z dziećmi ją wspólnie pomalować. Zawsze podkreślamy, że wartości tak spędzonego czasu nie da się porównać z niczym innym, a satysfakcja w pracy własnoręcznej jest nieoceniona.

huśtawka - bujawka

Drewno ma moc

Bardzo dobrym materiałem, który idealnie nadaje się do zrobienia ogrodowego kącika zabaw, jest drewno. Dużo zależy od tego, w jakim wieku są Wasze dzieci i jaki stopień bezpieczeństwa będzie konieczny do zachowania. Bardzo małe dzieci wymagać będą pełnej kontroli dorosłych, bez względu na to, co się na placu zabaw znajdzie.

Drewniane rozwiązania są znacznie bezpieczniejsze niż metalowe, a ryzyko poważnych uszkodzeń ciała, po uderzeniu lub upadku znacznie mniejsze. Warto więc dobrze to wcześniej przemyśleć i zainwestować w to, co najkorzystniejsze dla zdrowia maluchów, nawet jeśli od początku będziemy zakładać, że nic się nie stanie.

Wypadki zdarzają się dość często i ten fakt należy mieć zawsze w pamięci. Do bardzo prostych do wykonania i najciekawszych propozycji drewnianych należą wszelkiego rodzaju równoważnie (bardzo oblegane na placach zabaw), do zrobienia których potrzeba jedynie kilku lub kilkunastu desek i pieńków. Tego typu konstrukcja może być zarówno bardzo niska jak i krótka, przystosowana do małych dzieci, jak i z kilkoma wysokościami i odległościami, czy też ze zmieniającym się poziomem trudności.

plac zabaw

Posiadając większą ilość drewna do wykorzystania, możecie też stworzyć mini tor przeszkód, gdzie maluchy będą musiały wykazać się sprytem i pomysłowością. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się wszelkie drabinki położone na ziemi, podwyższenia z pieńków do przeskakiwania czy choćby dłuższa rura (już niedrewniana) pozwalająca na czołganie w środku.

Łatwym sposobem dostarczenia najmłodszym rozrywki są też wykonane z drewna huśtawki. Nie musicie kupować i budować całej konstrukcji, jeśli tylko na terenie Waszej działki znajduje się drzewo o odpowiednio mocnych konarach. W takim przypadku potrzebować będziecie wygiętej, mocnej deski, grubego sznura i kilku mniejszych deseczek służących jako uchwyty. Dokładne instrukcje 'krok po kroku' pomocne podczas wykonania huśtawek znajdziecie w internecie i warto je wcześniej przejrzeć.

Nie jest to nic skomplikowanego i każdy z Was będzie umiał sobie z tym poradzić, niemniej mała pomoc może być Wam potrzebna. Wszelkie 'urządzenia' do zabawy dla maluchów możecie przyozdobić i pomalować tak, jak tylko pozwoli Wam wyobraźnia. Warto poświęcić trochę czasu na uszczęśliwienie najmłodszych i siebie, bo zajęte dzieci, to wolny czas dla Was.

 drewniany domek dla dzieci
 
plac zabaw z huśtawkami
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023