mazowieckie, wołomiński, Ząbki

Informacja na temat Ząbek

Aktualnie w Ząbkach dostępnych jest 449 ofert w 16 inwestycjach

mazowieckie, wołomiński, Ząbki

Ząbki to niewielkie miasto o powierzchni 11 km2, które znajduje się w powiecie wołomińskim i należy do aglomeracji warszawskiej. Miasteczko liczy obecnie prawie 31 tys. mieszkańców i zajmuje w Polsce drugie miejsce pod względem tempa wzrostu liczby ludności. O popularności miejsca decyduje zarówno dogodna lokalizacja w odległości 10 km od centrum Warszawy, jak i zaciszne, zielone okolice, bowiem aż 30% obszaru zajmują tereny leśne. Ząbki to miasto-ogród, w którym występuje niska zabudowa: domy jednorodzinne i nowoczesne bloki czterokondygnacyjne, a także zabytkowe wille, np. Willa Ronikierów, Willa inż. Tołłoczki czy Willa Alina. Centrum handlowo-usługowe miejscowości to Pasaż Orla, gdzie mieszczą się sklepy, biblioteka i sale ekspozycyjne Ośrodka Kultury.

Informacja o lokalizacji

Ząbki to miasto-ogród, które znajduje się w województwie mazowieckim, w odległości 10 km od centrum Warszawy. Dogodna lokalizacja oraz kameralne okolice, w których przeważają tereny leśne i rolne, wpływają na popularność miejscowości, toteż na obszarze 11 km2 mieszka prawie 31 tys. osób. Na zabudowę mieszkaniową składają się wille i domy jednorodzinne oraz nowoczesne budynki wielorodzinne. W centrum zlokalizowany jest Pasaż Orla, w którym mieszczą się obiekty handlowo-usługowe i instytucje kultury.

Do placówek przedszkolnych w Ząbkach należą: żłobek, 3 przedszkola publiczne i 17 – prywatnych, wśród których znajdują się placówki katolickie, językowe oraz sportowo-artystyczne. Bazę instytucji oświatowych tworzą szkoły publiczne: 4 podstawówki i 2 gimnazja, a także katolickie placówki prywatne: 2 szkoły podstawowe i gimnazjum.

W Ząbkach mieści się słynny Szpital Drewnica, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń psychicznych i otoczony jest malowniczym parkiem. Podstawowe usługi medyczne w ramach NFZ świadczy Miejska Przychodnia Zdrowia w Ząbkach, natomiast odpłatną opiekę zdrowotną zapewniają niepubliczne zakłady, np. Ośrodek Medycyny dla Dzieci i Młodzieży Oświata Zdrowotna, Przychodnia Lekarska Vital czy Prywatny Zakład Opieki Zdrowotnej Multi-Lab.

Tereny leśne w Ząbkach stanowią dogodne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych, zaś kompleksy obiektów sportowych udostępniane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Sportu. W mieście zlokalizowany jest Stadion I-ligowego klubu Dolcan Ząbki, a także: boisko wielofunkcyjne, sala fitness, basen, kręgielnia, sala do squasha oraz sauna i gabinet masażu. Prowadzone są również zajęcia z takich dyscyplin, jak: piłka nożna, boks czy szermierka.

Duża ilość punktów handlowo-usługowych jest skoncentrowana w Pasażu Orla przy ulicach: Trzeciego Maja i Orlej. W mieście znajdują się również hipermarkety: Makro, Biedronka i Lidl oraz Praska Giełda Spożywcza. Do centrów handlowych znajdujących się na warszawskim Targówku można dojechać w jedyne 7 minut, a do galerii zlokalizowanych na Pradze – w 15 minut.

Szeroko ofertę zajęć i wydarzeń kulturalnych oferuje w Ząbkach Miejski Ośrodek Kultury, przy którym działa kilka klubów, min. Seniora, Małego Einsteina, Tańca Nowoczesnego Fart, a także Studio Teatralne. W domu kultury prowadzone są zajęcia: baletowe, muzyczne, fotograficzne, plastyczne i z robotyki, jak też warsztaty: ceramiczne, rękodzielnicze czy cyrkowe. W mieście funkcjonują 2 chóry: Miejsko-Parafialny Chór Cantores Misericordiae oraz Chór Seniora Złota Jesień, a także Orkiestra dęta.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Ząbkach mogą wybierać z pośród 16 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 428 mieszkań i 17 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Ząbkach wahają się od 4 353 do 8 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Ząbkach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Ząbek

Mieszkania z przyszłości – można do nich wejść już dziś

,

Mieszkania z przyszłości – można do nich wejść już dziś

Polnord SA wprowadził do swoich biur sprzedaży aplikację 3D, połączoną z technologią Virtual Reality, która daje bardzo realistyczne wrażenie znalezienia się wewnątrz mieszkania. Klienci, po włożeniu gogli Oculus Rift, mogą wejść do wszystkich pomieszczeń, wyjść na balkon czy...

Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w inwestycji Neptun II

,

Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w inwestycji Neptun II

Polnord przekroczył 80 % sprzedaży mieszkań w pierwszym etapie osiedla Neptun II w podwarszawskich Ząbkach. Ze 150 oferowanych lokali do nabycia pozostało tylko 29 mieszkań w atrakcyjnych cenach, rozpoczynających się już od 4.750 zł za m kw.

Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą osiedla Neptun II

,

Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą osiedla Neptun II

Korporacja Budowlana DOM Sp. z o.o. została generalnym wykonawcą drugiego etapu osiedla Neptun II, które powstanie w podwarszawskich Ząbkach. Spółka została wybrana w wyniku ogłoszonego przez Polnord przetargu, w którym złożyła ofertę o łącznej wartości 36,4 mln zł netto. Rea...

Środki z MdM szybko się kończą

,

Środki z MdM szybko się kończą

Bank Gospodarstwa Krajowego zarezerwował już przeważającą część pieniędzy przeznaczonych na dopłaty do wkładu własnego w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". Jest już niemal pewne, że w styczniu ta pula całkowicie się wyczerpie.

Polnord sprzedał w 2016 roku 1.023 lokale netto

,

Polnord sprzedał w 2016 roku 1.023 lokale netto

Według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, w 2016 roku Grupa zawarła umowy sprzedaży 1.023 lokali. To wynik zbliżony do wypracowanego w 2015 roku, kiedy sprzedane zostały 1.054 lokale.