Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Huby

-960 ofertw 5 inwestycjach
 • MicroKlimat

  Inwestycja MicroKlimat znajduje się na Gaju, ul. Brzoskwiniowa (2,9 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Republika Wnętrz - Grupa. Inwestycja MicroKlimat jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym znajdują się lokale o powierzchniach od 24 do 67 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Gaj, ul. Brzoskwiniowa (2,9 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 400 zł/m2

  Inwestycja polecana

  MicroKlimat
  Condohotel
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 132
  • Powierzchnia: 24 - 67 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Republika Wnętrz - Grupa
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Kamienna 145

  Inwestycja Kamienna 145 znajduje się na Hubach, ul. Kamienna 145 (2,6 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.). Inwestycja Kamienna 145 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 251 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 31 do 90 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Huby, ul. Kamienna 145 (2,6 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 950 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Kamienna 145
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 142
  • Powierzchnia: 31 - 90 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Armii Krajowej 7

  Inwestycja Armii Krajowej 7 znajduje się na Hubach, Armii Krajowej 7 (2,7 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera i2 DEVELOPMENT S.A.. Inwestycja Armii Krajowej 7 jest w trakcie przygotowań z planowanym na 4 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 526 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 18 do 67 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Huby, Armii Krajowej 7 (2,7 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Armii Krajowej 7
  • Termin oddania: 4 kw. 2022
  • Liczba mieszkań: 505
  • Powierzchnia: 18 - 67 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  i2 DEVELOPMENT S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nyska Residence

  Inwestycja Nyska Residence znajduje się na Tarnogaju, ul. Nyska 59 (2,6 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Lech-Pol Invest Company Sp. z o.o. Sp. K.. Inwestycja Nyska Residence jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 163 lokale mieszkalne o powierzchniach od 25 do 69 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Tarnogaj, ul. Nyska 59 (2,6 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 7 400 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Nyska Residence
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 163
  • Powierzchnia: 25 - 69 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Lech-Pol Invest Company Sp. z o.o. Sp. K.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Gwarna 12

  Inwestycja Gwarna 12 znajduje się na Starym Mieście, ul. Gwarna 12 (0,8 km od centrum Wrocławia), sprzedaż prowadzi Lloyd Properties Sp z o.o.. Inwestycja Gwarna 12 została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 64 lokale mieszkalne o powierzchniach od 20 do 81 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto, ul. Gwarna 12 (0,8 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Gwarna 12
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 18
  • Powierzchnia: 20 - 81 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 2
  Lloyd Properties Sp z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Huby - osiedle blisko centrum

Huby to osiedle we Wrocławiu, w dawnej dzielnicy Krzyki. Zajmuje niewielki teren pomiędzy ulicami: Bardzką, Hubską, Ślęża, Borowską, Peronową, Piłsudskiego i Aleją Armii Krajowej. Najważniejszymi punktami są tu dworzec Wrocław Główny oraz Centrum Handlowe Wroclavia razem z dworcem autobusowym. Huby kojarzą się zatem z dużym ruchem - to tu swoje pierwsze kroki stawia większość turystów, studentów czy osób poszukujących pracy. Bliskość dworca kolejowego oraz autobusowego wydaje się dużym atutem zwłaszcza dla osób, które często przemieszczają się tymi środkami transportu. Mieszkańcy nie muszą też martwić się o to, że w niedzielę nie zrobią zakupów - wszak na dworcach sklepy są zazwyczaj czynne zawsze. Mieszkanie na Hubach wiąże się również z takimi atutami, jak bogata infrastruktura miejska czy bliskość centrum. Lokalizacja niemal tuż przy Starym Mieście mocno wpływa na atrakcyjność nieruchomości tu usytuowanych w oczach nabywców. Taka ilość zalet oddziałuje jednak na ceny mieszkania na wrocławskich Hubach. Należy liczyć się z tym, że nie są one niskie. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych inwestycjach na tym osiedlu?

Nowe mieszkania: Wrocław Huby

Szukając własnego M na Hubach, trzeba przygotować się na niewielki wybór. Zazwyczaj dostępna jest jedna inwestycja, czasem nieco więcej. Dzieje się tak z powodu ograniczonego miejsca - wszak osiedle znajduje się w okolicy centrum Wrocławia. Zazwyczaj też nie są to inwestycje typowo rodzinne, z placami zabaw czy dużymi dziedzińcami. Mieszkania na Hubach kupują bowiem głównie biznesmeni, inwestorzy czy osoby młode, pracujące. Stąd też inwestycje dopasowane zostały bardziej do ich potrzeb. W ofertach wybrzmiewają takie atuty, jak nowoczesny design, wielopoziomowy parking czy wysokiej jakości materiały użyte do budowy. Szukając mieszkania na Hubach, trudno nie zauważyć, że metraże są mocno zróżnicowane. Można zakupić zarówno niewielką kawalerkę, jak i 90-metrowy apartament, często w tej samej inwestycji. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie - czy to inwestor szukający mieszkania pod wynajem, czy też biznesmen chcący zakupić przestronny lokal wakacyjny.

Warto zwrócić uwagę na wyposażenie - większość mieszkań na parterach może się pochwalić ogródkami o dużych metrażach, które można zaadaptować na strefę wypoczynkową. Wyższe piętra to z kolei balkony lub tarasy - niektóre również posiadają dużą powierzchnię. Taka dodatkowa przestrzeń pozytywnie wpływa na komfort mieszkania. Wrocławskie Huby kojarzą się z piękną panoramą, którą można podziwiać z wyższych pięter inwestycji.

Cena mieszkania we Wrocławiu na Hubach

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najdroższych miast w Polsce pod względem rynku nieruchomości. Ceny mieszkań sięgają tu nawet 11 600 zł/mkw. Średnio wynoszą natomiast ok. 6 700 zł/mkw. Tańsze nieruchomości można znaleźć na obrzeżach - nawet za 4 500 zł/mkw. Mieszkania na wrocławskich Hubach natomiast należą do tych droższych. Rzadko kiedy ceny schodzą tu poniżej 6 500 zł/mkw., a najczęściej mieszczą się w przedziale 7 500 - 9 000 zł/mkw. Co ciekawe, koszty lokali nawet w obrębie jednej inwestycji znacząco się od siebie różnią. Zależy to bowiem od rodzaju danego mieszkania. Na Hubach popularne apartamenty umiejscowione są zazwyczaj na ostatnich piętrach budynków, do tego wykończone w wysokim standardzie. Stąd ich wysoka cena. Z kolei niewielkie nieruchomości, np. kawalerki czy 2-pokojowe są tańsze. Warto pamiętać, że niekiedy im większy metraż, tym mniejszy koszt ceny za mkw. Może mieć to znaczenie, jeśli nabywca zastanawia się między mieszkaniem np. o metrażu 50 mkw. a 60 mkw. Całościowy koszt może być do siebie bardzo zbliżony, warto zatem przemyśleć zakup większego M za niewiele większą ilość pieniędzy.

Inwestycja w mieszkania na wrocławskich Hubach

Ze względu na bliskość centrum warto zastanowić się nad zakupem mieszkania na Hubach pod inwestycję. Sprawdzi się tu zwłaszcza wynajem długo- i krótkoterminowy. Ten pierwszy powinien być skierowany do szerokiej grupy odbiorców. Mieszkanie chętnie wynajmą tu studenci, osoby pracujące, jak również firmy (jako mieszkania pracownicze). Z kolei na wynajem krótkoterminowy skuszą się biznesmeni i turyści. Atrakcyjna lokalizacja z pewnością przyciągnie dużą ilość najemców, co z kolei przełoży się na zysk dla właściciela. A ile w takim razie można zarobić? W przypadku wynajmu długoterminowego można spotkać się z szacunkami o wartości 3-6% wartości mieszkania w skali roku. Wynajem krótkoterminowy wydaje się bardziej opłacalny przy założeniu, że przez cały rok mieszkanie było wynajmowane. Tu właściciele mogą liczyć na 5-9% rocznej wartości mieszkania. Zanim jednak skupią się oni na liczeniu zysku, powinni zwrócić uwagę również na takie aspekty, jak ilość pracy włożonej w przygotowanie mieszkania pod wynajem, sprzątanie i naprawy (głównie wynajem krótkoterminowy) czy podatek.

Komunikacja

Jednym z najważniejszych atutów tego osiedla jest jego lokalizacja - z okolic dworca głównego można dotrzeć na Stare Miasto nawet na piechotę w 10 minut. Dostępne są tu tramwaje i autobusy, które kursują w różnych kierunkach nawet w porach późnowieczornych, a autobusy - nocą. Warto skorzystać również z oferty rowerów miejskich. Wybierając się w dalszą podróż, do dyspozycji są pociągi i autobusy. Komunikacja miejska jest szeroko rozbudowana i mieszkańcy mają w tym względzie naprawdę duży wybór.

Jeśli jednak właściciel mieszkania na Hubach woli poruszać się samochodem lub motocyklem, musi zwrócić uwagę na korki w godzinach szczytu. Dzięki dużej ilości dróg rozładowują się one dość szybko, jednak wpływa to mimo wszystko na szybkość i swobodę poruszania się. Do najważniejszych ulic należą: Piłsudskiego, Gajowa, Kamienna, Borowska, Socha, Hubska, a także aleja Armii Krajowej i droga krajowa nr 98. Dzięki nim można szybko przemieszczać się po Wrocławiu, a także dojechać do autostrady A8 czy obwodnicy miasta.

Huby - osiedle dla kochających miejskie życie

Niewątpliwie tereny przy centrum nie należą do najcichszych i najspokojniejszych. Także na Hubach można zauważyć spory ruch w ciągu dnia. Mieszkając tutaj, nie można się nudzić. Wokół znajduje się wiele lokali usługowych i handlowych, w tym restauracji, klubów czy fryzjerów. Centrum Handlowe Wroclavia oferuje ponadto takie atrakcje, jak kino czy Targi Mody Niezależnej. Bliskość głównego dworca sprawia, że zakupy można zrobić również w święta czy niedziele. Oprócz powyższych, organizowane są również akcje społeczne mające na celu np. zazielenić osiedle. Mimo wszystko jednak ogromnym atutem jest bliskość centrum. To tu skupia się najwięcej mieszkańców Hub, jeśli szukają oni rozrywki. Bliskość Starego Miasta powoduje, że korzystanie z jego atrakcji jest bardzo łatwe i szybkie - nie trzeba martwić się np. o dojazd. Drugim ogromnym atutem są drogi, w tym krajowa, którą bez problemu można dojechać do pracy czy w inny zakątek miasta. Huby stają się zatem takim osiedlem sypialnianym - większość osób wraca tu tylko po to, by spać lub wypocząć w domu. Mimo to, tereny te powoli się rozwijają również w zakresie kultury czy właśnie akcji społecznych.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij