Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Krzyki, Bieńkowice

Znaleziono 77 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Green City
  Oferta archiwalna

  Green City

  West Star Development

  Mieszkanie Bieńkowice, Krzyki, Wrocław
  ul. Boiskowa
  7.4 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2022
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Bieńkowice
  Oferta archiwalna

  Bieńkowice

  i2 DEVELOPMENT S.A.

  Mieszkanie Brochów, Krzyki, Wrocław
  ul. Boiskowe
  7.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Przyjazny Park
  Oferta archiwalna

  Przyjazny Park

  Artha Dom

  Mieszkanie Brochów, Krzyki, Wrocław
  ul. Boiskowa
  7.3 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Krótka
  Oferta archiwalna

  Krótka

  7D development

  Mieszkanie Radwanice, wrocławski
  ul. Krótka 1A
  0.2 km od Wrocławia
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wrocław - miasto studentów, biznesmenów, start-upów i turystów. Tak w skrócie można podsumować ostatnie lata funkcjonowania stolicy Dolnego Śląska w świadomości społeczeństwa. Słynną aglomerację zamieszkuje aż 638 586 ludzi i 351 krasnali. Na powierzchni prawie 292,8 km2 mieści się również ponad 79 000 aktywnych firm polskich i zagranicznych. Dlatego właśnie poszukiwanie własnych czterech kątów jest tu dość trudne i czasochłonne. Ponad 7 500 ofert nowych mieszkań i domów z samego rynku pierwotnego we Wrocławiu to sygnał, aby ograniczyć się do poszukiwań tylko w jednej dzielnicy. Jaką część stolicy Dolnego Śląska wybrać? Warto wspomnieć, że dzielnice dzielą się na osiedla. Co zatem wybrać? Mieszkanie w Bieńkowicach czy na Nadodrzu? Lepiej bliżej centrum czy dalej? Tu duży wpływ mają kwestie indywidualne. Niewątpliwie wiele osób szybko znajduje swoje własne M właśnie w swojej okolicy. Nieco inaczej sytuacja wygląda w momencie przeprowadzki. Wrocław przyciąga bowiem wiele osób z całej Polski i zagranicy. Stopa bezrobocia w 2016 roku wynosiła tu zaledwie 2,7%. I wciąż poszukiwani są specjaliści oraz pracownicy fizyczni.

Wrocław - stolica marzeń

Zapewne właśnie tak może wydawać się wielu osobom, którym udało się w tym mieście znaleźć dobrą pracę, założyć własną firmę czy spełnić inne marzenia. Wrocław to jedno z ulubionych miast w Polsce - zjeżdżają się tu ludzie z całej Polski, którzy rezygnują z Krakowa lub Warszawy. Wolą klimat stolicy Dolnego Śląska, mieszkania w Bieńkowicach, piwa na Starym Rynku i poszukiwania wciąż nowych krasnali. A ten jest bardzo przyjemny, do czego przyczyniają się władze. Tworzą świetne miejsce dla rozwoju biznesu, ale także wszelkich inicjatyw przedsiębiorczych, naukowych, artystycznych i sportowych. Nie bez powodu Wrocław został Europejską Stolicą Kultury 2016. Dwa lata później zwyciężył w konkursie European Best Destination. Doceniają go Polacy, docenia go Europa.

Moda na Wrocław nie powstałaby, gdyby nie dobry PR, który robią władze miejskie. Promują one liczne kulturalne inicjatywy, wspierają biznes, tworząc strefy ekonomiczne lub inkubatory, przyciągają przyjazną atmosferą. Organizacja wielu wydarzeń sportowych czy artystycznych sprawiła, że miasto zyskało międzynarodową sławę. Moda na Wrocław powstała również dzięki temu, że władze miały pomysł na promocję miasta. Stworzyły jednolity obraz stolicy Dolnego Śląska jako miejsca dobrego do życia i zamieszkania. Stąd coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych w każdym zakątku miasta. Nowoczesne mieszkania w Bieńkowicach, Żernikach, Kowalach, Zaciszu i wielu innych osiedlach cieszą się tak dużym popytem, że znacznie przerasta on podaż. Szybko rozwijają się zwłaszcza obrzeża Wrocławia. Jednemu z osiedli położonych właśnie przy granicy miasta poświęconych zostanie kilka kolejnych rozdziałów.

Bieńkowice - mieszkania dla każdego?

To jedno z najdalej położonych osiedli we Wrocławiu. Znajduje się na południu. Od północy graniczy z osiedlem Brochów, od zachodu z Radwanicami, od południa z Zacharzycami, od wschodu zaś z Iwinami. Niemal połowę jego terenu zajmują linie kolejowe oraz pola za nimi. Mieszkanie w Bieńkowicach wiąże się więc z dużą ilością kontaktu z terenami zielonymi. To zdecydowanie jeden z najmniej zaludnionych obszarów Wrocławia, który bardzo długo był wsią. W tej chwili wyróżnia się zabudową w większości jednorodzinną, choć pojawia się tam coraz więcej nowych inwestycji. Te ostatnie to przede wszystkim kameralne osiedla z niską zabudową, a także wille. Czy warto szukać mieszkania w Bieńkowicach?

Z pewnością wiele osób odstrasza to, że osiedle znajduje się dość daleko od centrum. Z tego względu nie każdy znajdzie tu swoje idealne cztery kąty. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to raczej sielska wieś w mieście niż w pełni rozbudowane osiedle. O wiele łatwiej odnajdą się tu osoby szukające ciszy, spokoju i kontaktu z przyrodą. A także niskiego zagęszczenia ludności i wielu innych cech typowo małomiasteczkowych. Dlatego mieszkania w Bieńkowicach wybierają często rodziny, osoby pracujące, którym zależy na cenie i spokoju.

Cena mieszkania w Bieńkowicach

W porównaniu do innych osiedli Wrocławia, tu jest bardzo tanio. Podczas gdy średnia dla całego miasta to ok. 6 500 zł/mkw., a w centralnych osiedlach nawet ok. 8 000 zł/mkw., mieszkania w Bieńkowicach można znaleźć od 5 000 zł/mkw. I mowa tu o tych z rynku pierwotnego. Na wtórnym nie ma wielu ofert, przeważają bowiem domy. Jednak i te są bardzo tanie. Jeśli zatem szuka się we Wrocławiu mieszkania, Bieńkowice będą idealnym wyborem dla osób, które nie dysponują dużym budżetem. Warto również zwrócić uwagę na to, że oferowane lokale są w bardzo dobrym standardzie - nie ma mowy o niższej jakości. Wręcz przeciwnie. Powstające inwestycje to kameralne osiedla z nisko kondygnacyjnymi blokami, które zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców.

Podziemne parkingi, place zabaw, rowerownie, ułatwienia dla niepełnosprawnych - takie cechy wyróżniają właśnie nowe osiedla. Kupując mieszkania w Bieńkowicach nie da się nie zauważyć, że są one bardzo dobrze doświetlone przez dużą ilość okien, a także rozkładowe. Więcej przestrzeni umożliwia zachowanie prywatności, a ogrodzenia i monitoring - bezpieczeństwa. To kolejna cecha, która znacznie różni osiedla na obrzeżach Wrocławia i bliżej centrum. W tych pierwszych zabudowa jest rzadka, występuje tu też dużo pustych obszarów zielonych, które oddzielają od siebie poszczególne inwestycje. W centrum z kolei jest bardzo ciasno, a każdy wolny obszar zabudowany, czy to mieszkaniówką, czy biurowcami.

Zalety mieszkania w Bieńkowicach

Czy wybór nieruchomości położonej daleko od centrum, w dodatku blisko torów kolejowych ma sens? Wielu osobom zakup mieszkania w Bieńkowicach może wydać się szalony, jednak ta lokalizacja ma swoje zalety. To idealne miejsce dla osób, które pracują na południu Wrocławia lub pod Wrocławiem. Dla tych, którym zależy na bardzo szybkim wydostaniu się z miasta. A także pracującym w centrum, ale nie przepadającym za hałasem, smogiem, korkami i ogromną ilością ludzi, gdziekolwiek nie pójdą. Ponadto mieszkania w Bieńkowicach we Wrocławiu są bardzo tanie. Za taki sam standard bliżej centrum zapłaci się znacznie więcej - nawet ok. 8 000 zł/mkw. Dlatego wiele osób nie chce przepłacać i decyduje się na dłuższe dojazdy.

Niewątpliwie dużą zaletą mieszkania w Bieńkowicach jest obecność zieleni. Tu można swobodnie pojeździć rowerem, bez problemu związanego z dużym ruchem pieszych i samochodowym. Wypoczynek na łonie natury spodoba się zarówno rodzinom, jak i właścicielom psów. W Bieńkowicach znajduje się ogromny park i wiele pól oraz skwerów. Wzdłuż zachodniej granicy biegnie rzeczka Katarzynka.

Dojazd i infrastruktura

Bieńkowice znajdują się nieopodal drogi krajowej nr 94, a także drogi wojewódzkiej nr 395. Istotną arterią jest tu ulica im. Ignacego Mościckiego. Pozostałe ważne ulice to: Ziemniaczana, Jana Wesołowskiego, Pięćdziesięciu Bohaterów, Boiskowa. Komunikacja miejska składa się z linii autobusowych - dziennych i nocnych. Najbliższa stacja kolejowa to Wrocław Brochów. Samochodem do centrum można dojechać w ok. 25 minut, komunikacją miejską w ok. 35 minut.

W Bieńkowicach funkcjonuje kilka sklepów i lokali usługowych. Jednak po większe zakupy mieszkańcy muszą udać się już na Brochów. Pod względem infrastruktury miejskiej osiedle przypomina bardziej małe miasteczko. Nie jest ona dobrze rozbudowana, co być może zmieni się, kiedy zamieszka tu więcej osób. Bieńkowice to tereny bardziej podmiejskie, z czego również warto zdawać sobie sprawę zanim dokona się tu zakupu mieszkania. Jeśli zatem ktoś lubi mieć wszystko pod nosem, powinien zdecydować się na osiedla bliższe centrum.

Informacje o Bieńkowicach

Na Bieńkowicach dostępne są 84 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Bieńkowicach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 34 do 76 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (4 mieszkania).
 • 2-pokojowe (41 mieszkań).
 • 3-pokojowe (23 mieszkania).
 • 4-pokojowe (9 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Bieńkowicach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Bieńkowicach kosztuje 285 770 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: