Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Krzyki, Brochów

Znaleziono 281 ofert w 4 inwestycjach
Mapa
 • Green City
  Pod wynajem

  West Star Development

 • Nowe Miasto Jagodno
  od: 6 700 zł/m2
  Pod wynajem

  ATAL S.A.

 • Bieńkowice

  i2 DEVELOPMENT S.A.

 • Murapol Zielona Toskania

  Murapol S.A.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Brochów jest bodajże najbardziej specyficznym osiedlem Wrocławia. Przez długi okres czasu był on bardziej odrębnym miasteczkiem niż osiedlem, nawet po przyłączeniu do stolicy Dolnego Śląska. Dopiero niedawno, wraz z pojawieniem się nowych inwestycji, zaczął otwierać się na innych. To miejsce jest jedyne w swoim rodzaju. Z jednej strony posiada wszystkie cechy niewielkiej miejscowości, z drugiej we Wrocławiu znany jest z dużej ilości TBS-ów i obecności społeczności romów. W związku z tym na temat mieszkania na Brochowie krąży wiele mitów. Osiedle jest słynne zwłaszcza z obszernych terenów stacji kolei towarowej - jednej z największych w Europie. Obecnie jednak osiedle zmienia się i powoli rozwija. Nie jest to rozwój dynamiczny, raczej ewolucja niż rewolucja. Najbardziej widoczny jest po nowych inwestycjach - przedszkolu, osiedlach i apartamentach. Mimo że Brochów leży przy południowo-wschodniej granicy Wrocławia, coraz więcej osób zaczyna rozglądać się za nieruchomościami tam położonymi. Wpływa na to przede wszystkim niższa cena, ale również większa ilość zieleni niż np. w centrum.

Mieszkania we Wrocławiu na Brochowie - dwa światy

Jeden to ten sprzed wojny, w którym Brochów funkcjonował przede wszystkim jako stacja kolejowa PKP. Mieszkania tam otrzymywali głównie pracownicy kolei i ich rodziny, stąd w starej części często mieszkają dziś ich potomkowie. Te tereny charakteryzują się głównie zabudową zabytkową. Znajdują się tu podniszczone kamienice i ulice nadające się do remontu. Niedaleko postawiono również nowe, nisko kondygnacyjne bloki TBS, które ożywiają nieco krajobraz. Nadal jednak jest to jeden świat.

Drugi stanowią nowoczesne inwestycje - apartamenty, zamknięte osiedla czy też pojedyncze bloki o nowoczesnej elewacji i rozwiązaniach. Architektura jest tu diametralnie inna, a okolica znacznie przyjemniejsza. Deweloperzy postawili na wygodę mieszkańców, którym zapewniają miejsca parkingowe, szerokie tarasy czy dużą ilość zieleni. Jakość mieszkania na Brochowie jest tu zupełnie inna niż w starszej części dzielnicy. Atrakcyjna zwłaszcza dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a także brak korków w godzinach szczytu. W tej częsci apartamenty oraz mieszkania na Brochowie kupują zwłaszcza rodziny i biznesmeni. Ich największą zaletą pozostaje jednak cena.

Ile kosztują mieszkania na Brochowie?

Ze względu na lokalizację i mniej rozwiniętą infrastrukturę miejską, nieruchomości na tym osiedlu są znacznie tańsze niż w centrum, czy nawet w stosunku do średniej całego miasta. Przeciętnie za lokal we Wrocławiu płaci się ok. 6 400 zł/mkw. Średnia cena mieszkania na Brochowie wynosi ok. 6 000 zł/mkw. Świetnej jakości lokale o podwyższonym standardzie można znaleźć nawet za ok. 5 100 zł/mkw. Takie okazje nie są tu rzadkością. Dlatego na tle całego miasta, a zwłaszcza centrum, mieszkania na Brochowie są tanie bez straty na standardzie.

To świetna okazja zwłaszcza dla osób, które wolą mieszkać dalej, ale za to zapłacić mniej za podobny, jeśli nie wyższy standard. Osiedle to jest pełne nowych inwestycji, w których można wręcz przebierać. Niska cena przyciąga rodziny oraz osoby samotne pracujące. Na korzyść Brochowa działa również jego małomiasteczkowość, duża ilość przestrzeni i zieleni. Niestety, niska cena wiąże się tu ze znaczną odległością nie tylko od centrum, ale i wielu ośrodków kultury i rozrywki. Jeśli zatem komuś zależy na bliskości teatrów, kin, pubów, mieszkanie na Brochowie nie będzie dla niego opłacalną inwestycją.

Inwestycje w mieszkania na wynajem, na Brochowie we Wrocławiu

Osiedle to nie wydaje się bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości ze względu na lokalizację. Jednocześnie jednak ta sama lokalizacja może okazać się właśnie zaletą dla osób, które nie pracują w centrum. Mieszkania na wynajem, na Brochowie we Wrocławiu poszukują najczęściej osoby, którym zależy na dobrym standardzie w niskiej cenie oraz te, które dojeżdżają do pracy czy szkół pod miastem. Z pewnością zysk nie będzie tak duży, jak w przypadku nieruchomości w centrum i modnych dzielnic, ale jednak może okazać się opłacalny. Warto też zwrócić uwagę na zwiększającą się popularność poszukiwania tylko na lato mieszkania na wynajem. Brochów we Wrocławiu nie jest turystycznym miejscem, ale niska cena może przyciągnąć wiele osób.

Gdzie zatem tkwi potencjał inwestycyjny we Wrocławiu na Brochowie? W mieszkaniach na sprzedaż. Odsprzedaż nieruchomości jest znacznie bardziej opłacalnym procederem niż umieszczenie kapitału w banku na lokacie. Można bowiem zarobić od 4% do nawet 10% wartości lokalu. Tym bardziej, że coraz atrakcyjniejszy staje się wrocławski Brochów. Mieszkania na sprzedaż poszukują tu zwłaszcza rodziny, a wiele z nich nie chce dodatkowo remontować czy wyposażać lokalu. Opłaca się zatem kupić nieruchomość, wykończyć ją i odsprzedać z zyskiem.

Jak dojadę z Brochowa do…?

Kwestia komunikacji na tym osiedlu to temat dość szeroki. Granica zachodnia przebiega w większości wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 395. Blisko wschodniej znajduje się droga krajowa nr 94. Oprócz tego ważniejszymi ulicami na Brochowie są: Konduktorska, Centralna, Ignacego Mościckiego. Wiele terenów zajętych jest przez linie kolejowe jednej z największych w Polsce stacji towarowych Wrocław Brochów. Niedaleko znajduje się również stacja osobowa. Obecnie zatrzymują się tu pociągi kursujące na trasach: Wrocław Główny – Opole oraz Wrocław Główny – Jelcz-Laskowice. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców pozostaje 5 linii autobusów dziennych i jedna nocna. Większość z nich łączy Brochów z centrum.

Z powodu zajęcia rozległych terenów przez PKP, na Brochowie są ograniczone możliwości budowy kolejnych dróg, zwłaszcza na zachodzie osiedla. Obecnie nie ma z tym problemu, niestety w przyszłości przy większym zagęszczeniu zabudowy mieszkaniowej, mogą powstać korki. Warto zatem wybrać mieszkanie na Brochowie, które ulokowane jest w pobliżu wielu różnych dróg, którymi można dojechać do pracy czy szkoły.

Brochów - piękne zabytki i niesamowity klimat

Osiedle to słynie z pięknej zabytkowej zabudowy. Najbardziej znany jest oczywiście dworzec PKP, a także rozliczne budynki należące do spółki. Ale oprócz tego można spotkać zabudowę willową, zespół dworski z XVIII wieku, dawny ratusz brochowski i wiele innych. Do popularnych miejsc odpoczynku należy przede wszystkim Park Brochowski. Pozostałe to Park Koreański, Park Bieńkowicki, ogród osiedlowy. Na terenie Brochowa znajduje się basen oraz wiele terenów wchodzących w skład Rodzinnych Ogródków Działkowych. Działa tu również szpital im. Falkiewicza. Poza tym osiedle może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą miejską w aspekcie handlowo-usługowym. Wiele sklepów, restauracji czy salonów urody można spotkać niemal na każdej ulicy.

Brochów rozwija się również w zakresie współczesnej rozrywki. Z ciekawszych inicjatyw można wymienić tor kartingowy czy labirynt. Jednak są to pojedyncze zmiany. Główną dewizą osiedla jest spokój i cisza. Sprzyja temu właśnie ograniczona infrastruktura służąca rozrywce i duża ilość zieleni.

Informacje o Brochowie

Na Brochowie dostępnych jest 285 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 5 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Brochowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 105 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (17 mieszkań).
 • 2-pokojowe (186 mieszkań).
 • 3-pokojowe (51 mieszkań).
 • 4-pokojowe (27 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Brochowie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 150 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Brochowie kosztuje 228 240 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 849 000 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: