Osiedle Pogodne

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Łódzka, oferowane bezpośrednio przez

Ekolan S.A.

Gdańsk, Chełm, ul. Łódzka

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 12 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Osiedle PogodneOsiedle Pogodne

5 zdjęć

Osiedle Pogodne
Osiedle Pogodne
Osiedle Pogodne
Osiedle Pogodne

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • teren ogrodzony
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Przyroda w okolicy

  • 9 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2010 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2011 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 100 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

ArchitekturaZbliżając się do Osiedla Pogodnego, nie sposób go nie dostrzec. Kameralne, trzypiętrowe budynki w ciepłych, pastelowych kolorach już od 10 lat są charakterystycznym elementem dzielnicy Ujeścisko. Na osiedlu zamieszkało dotąd prawie 1000 rodzin.Nowy etap osiedla to kontynuacja tradycyjnej architektury Pogodnego, ale w nowej odsłonie. Trzypiętrowe budynki będą miały elewacje w świeżych, jasnych kolorach. Powiększone okna, brak nadproży, podwójne drzwi balkonowe  sprawią, że mieszkania będą bardzo jasne, pełne światła. Budynki mają przestronną klatkę schodową, z szerokimi schodami o wygodnych, niskich stopniach.Bezpieczeństwo i wygodaNowy etap osiedla to przestrzeń bez samochodów.  Ruch samochodowy odbywać się będzie na obrzeżach, prowadząc bezpośrednio do podziemnej hali garażowej.  Dzięki temu powstaną zaciszne miejsca wypoczynku z ławkami, otoczone różanymi pergolami. Cały teren z miejscami wypoczynku i placem zabaw zostanie ogrodzony.ZieleńPogodne to rodzinne osiedle z tradycjami, którego istotnym elementem jest  zieleń.  Budynki nowego etapu staną na różanym wzgórzu. Motywem przewodnim zieleni będą kwitnące róże: w klombach, na skarpach i pergolach.LokalizacjaKomunikacja  – Osiedle Pogodne położone jest pomiędzy ulicami Łódzką, Wilanowską i Nieborowską. Do centrum Gdańska jest stąd 6 km, a do obwodnicy Trójmiasta – 8 km.  Atutem tej lokalizacji jest dobra komunikacja osiedla ze śródmieściem i innymi dzielnicami Gdańska (12 linii autobusowych). Zgodnie z planami rozwoju komunikacji w Gdańsku, osiedle wkrótce zyska dodatkowe połączenie z  centrum dzięki rozbudowie  ul. Łódzkiej oraz mającej powstać nowej linii tramwajowej. Szybszy dojazd do obwodnicy zapewni realizowana obecnie trasa WZ.Infrastruktura – osiedle usytuowane jest w centrum rozwiniętej dzielnicy na granicy Ujeściska, Oruni Górnej i Chełmu.  W promieniu 2 km  znajdują się szkoły,  przedszkola, sklepy,  salony fryzjerskie i kosmetyczne, banki, ośrodek zdrowia, kościół, stacje benzynowe. W odległości kilkuset metrów znajdują się również sieciowe supermarkety, czynne do późnych godzin. W najbliższym  sąsiedztwie ukończono właśnie budowę nowego przedszkola.

Terminy realizacji: BUDYNEK 59 – IV kw. 2011 roku                              BUDYNEK 58 – IV kw. 2011 roku                              BUDYNEK 57 – IV kw. 2011 roku/I kw. 2012 roku                              BUDYNEK 60 – II/III kw. 2012 roku

Inwestycja Osiedle Pogodne znajduje się w Chełmie, ul. Łódzka została zrealizowana przez Ekolan S.A.

Inwestycja Osiedle Pogodne została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2011 roku.

Cały projekt składa się z 100 nowych mieszkań znajdujących się w 5 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Pogodne nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Ekolan S.A. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Gdańsk Południe to dawna (do 2011 roku) dzielnica Chełm i Gdańsk Południe, która dziś dzieli się na Chełm, Ujeścisko i Jasień. Dzielnica ma powierzchnię 30 km kw i jest zamieszkana przez 71 tys. osób. Z dzielnicą graniczą miejskie dzielnice Matarnia, Brętowo, Piecki-Migowo, Siedlce, Śródmieście, Orunia, Kokoszki a także gminy podmiejskie Kolbudy i Pruszcz Gdański. Na krajobraz obszaru składają się Potok Oruński i duże Jezioro Jasień, położone na zachodzie. Dodatkowo Chełm wyróżnia się górzystym terenem – znajduje się tu najbardziej stroma trasa tramwajowa w Polsce. Znajduje się tu też obwodnica Trójmiasta będąca częścią drogi ekspresowej S6, a także drogi krajowe 221 i 222. Gdańsk Południe to głównie nowoczesne osiedla mieszkalne i bloki a dobrą komunikację z resztą miasta zapewniają tramwaje i autobusy miejskie.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Pogodne?

Na terenie Gdańska Południe znajduje się trójmiejska obwodnica, trasa W-Z a także drogi krajowe 221 i 222. Cały obszar jest dobrze skomunikowany z resztą miasta tramwajami, kilkunastoma autobusami dziennymi i czterema autobusami nocnymi. Jako część Pomorskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest też stacja Gdańsk Jasień położona na terenie Gdańska Południe.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Pogodne mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 496 metrów od inwestycji Osiedle Pogodne znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Gdańsk Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Pogodne znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Pogodne znajduje się 40 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Uniwersytet Gdański Instytut Historii Sztuki Instytut Archeologii i Etnologii w odległości 160 m, Akademia Sztuk Pięknych w odległości 197 m, przedszkole w odległości 385 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Pogodne jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Dioptrial w odległości 186 m, Medicover w odległości 231 m, Dermatologia w odległości 258 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Pogodne składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 20 m znajduje się Żabka, w odległości 178 m znajduje się Mielnik, w odległości 180 m znajduje się el.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Pogodne w odległości 337 m znajduje się boisko / kort, w odległości 562 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 571 m znajduje się boisko / kort.

Data aktualizacji: 27.09.2022

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: