Pobierz bezpłatnie wzór testamentu

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 10.08.2022, Data aktualizacji: 10.11.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Wzór testamentu do pobrania
Testament to forma zabezpieczenia najbliższych i rozporządzania majątkiem zgodnie z własną wolą. Jak prawidłowo sporządzić testament? Na jakie elementy zwrócić uwagę? Sprawdź.

Wbrew powszechnej opinii, testamentu nie sporządzają jedynie osoby starsze. Według statystyk, coraz więcej młodych decyduje się na sporządzenie takiego dokumentu. W tym artykule bezpłatnie pobierzesz wzór testamentu wraz z eksperckim objaśnieniem.

Z lektury tego artykułu dowiesz się m.in:

 • czym jest testament
 • jakie dane powinien zawierać testament
 • jak prawidłowo sporządzić dokument

Testament - co powinien zawierać?

Możliwości sporządzenia testamentu jest kilka a treść dokumentu będzie zależna od indywidualnych przypadków. Poza powołaniem spadkobierców testament może - choć nie musi - zawierać zapis windykacyjny, informacje o pozbawieniu prawa do zachowku czy polecenie. 

Testament - bezpłatny wzór 

Wzór testamentu możesz bezpłatnie pobrać z załącznika. Eksperci portalu rynekpierwotny.pl opracowali uniwersalny dokument, dzięki któremu będziesz mógł sporządzić testament Wystarczy wprowadzić niezbędne dane w pola oznaczone żółtym tłem. 

UWAGA: Aby testament był ważny, powinien być w całości sporządzony pismem ręcznym, podpisany i opatrzony datą. Testament może być także sporządzony w formie aktu notarialnego - sporządzenie testamentu w tej formie stanowi najlepsze zabezpieczenie przed próbami późniejszego podważenia jego ważności w postępowaniu sądowym przez osoby mające w tym interes. 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Załącznik do pobrania

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: